اطلاعات‌محورکامپیوتر و اینترنت

بررسی اعتبار فروشگاه آنلاین | چه فروشگاه آنلاینی معتبر است؟

اگر می‌خواهید از یک فروشگاه آنلاین خرید کنید باید به یک سری نکات و ویژگی‌ها توجه نمایید تا خرید ایمنی داشته باشید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

چه فروشگاه آنلاینی معتبر است؟

  • اگر قصد خرید از یک فروشگاه اینترنتی را دارید ابتدا به ساکن بررسی کنید که وب سایت مورد نظر، ای‌نماد دارد یا نه. در رابطه با بررسی ‌ای‌نماد تنها به دیدن لوگوی آن بسنده نکنید و صحت و سقم اعتبار آن را بررسی نمایید؛ بدین صورت که روی لوگوی ای‌نماد کلیک کنید تا وارد درگاه سایت صادر کننده ای‌نماد شوید و به این طریق اطلاعات سایت و شناسنامه کسب و کار مد نظر را به دست آورید و اطلاعات به دست آمده را به صورت جامع و کامل بررسی نمایید.
  • برای خرید از فروشنده‌های اینستاگرامی یا تلگرامی اگر ملاک شما برای معتبر بودن آن فقط تعداد فالور یا اعضاست، حتما این نکته را مد نظر قرار دهید که اگر تعداد لایک‌ها و ویوها کمتر از ۱۰ درصد تعداد اعضا بود از دو حال شرایط آن صفحه یا کانال فروشگاهی خارج نیست: یا مشتری‌ها از او ناراضی هستند و یا حساب کاربری فروشگاه فالور و عضو فیک (جعلی) دارد. همچنین پیشنهاد می‌کنیم نظرات پست‌هایی که اخیرا حساب کاربری فروشگاه مد نظرتان منتشر کرده را هم نگاهی بیندازید. اگر یک سری حساب کاربری تکراری فقط نظرات مثبتی در رابطه با تولیدات فروشگاه در زیر پست‌ها درج کرده بودند و یا اینکه کلاً بخش نظرات پست‌های حساب کاربری فروشگاه بسته بود، باید کمی به صحت و سقم کار کرد و اعتبار فروشگاه شک کرد.
  • اگر برای اولین بار می‌خواهید از جایی خرید کنید، توجه کنید که فروشگاه یا درگاه پرداخت داشته باشد و یا در گزینه‌های روش پرداختی، روش پرداخت در محل نیز داشته باشد و تنها روش واریز مبلغ کارت به کارت نیست.
  • پیشنهاد می‌کنیم در اولین خرید اینترنتی، اقلام خرید کم و جمع و جوری سفارش دهید. اگر فروشگاه خوش قول بود و از کیفیت کالای دریافتی راضی بودید، بعداً خرید‌های دیگری از آن فروشگاه با اطمینان خاطر بیشتری انجام دهید.
  • اگر وب سایتی به صورت رسمی اعلام کرد که یک فروشگاه آنلاین است بر اساس ماده ۳۷ قانون تجارت الکترونیکی باید ضمانت بازگشت ۷ روزه کالا را بپذیرد چون این مورد برای تمامی فروشگاه‌های آنلاین الزامی است و شما در جایگاه مشتری می‌توانید اگر کالای خریداری شده را اگر از شرایط نو و آکبند بودن خارج نکرده باشید و تنها به این دلیل که مورد پسندتان نیست، به فروشنده پس بدهید!
بیشتر بخوانید
آمادگی قطع اینترنت را داشته باشیم!

بیشتر بخوانید: اعتبار سنجی چیست و چه کاربردی در مبادلات مالی دارد؟

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

ده + یک =

دکمه بازگشت به بالا