اطلاعات‌محور

آشنایی با برترین مجلات علمی و به روز دنیا

مجلات علمی منتشر شده دردنیا نقش به سزایی در پیشبرد علم و آگاهی رسانی و افزایش سطح علمی مخاطبان در سراسر دنیا دارد. در ادامه به معرفی ۱۰ مورد از برترین و جامع‌ترین مجلات علمی مورد نظر مخاطبان اشاره می‌نماییم. امیدوارم در افزایش آگاهی و اطلاعات شخصی شما نقش موثری داشته باشد.

۱.Dicover

مجلات علمی مجله مورد نظر برای اولین بار در سال ۱۹۸۰ میلادی منتشر شد. مطالب مندرج در این مجله شامل اطلاعاتی در زمینه‌های ریاضی، فیزیک، سلامت، پزشکی، فناوری و علوم فضا می‌باشد که به صورت مقالات به روز، از دانشمندان حوزه‌های مربوطه گردآوری و در مجله درج شده است.

۲. NATIONAL GEOGRAPHIC

مجلات علمی

این مجله نه تنها یک مجله علمی بلکه یک دایره‌المعارف از طیف گسترده‌ای از موضوعات در زمینه‌های علوم طبیعی و تاریخ را در بر می‌گیرد. این نشریه می‌تواند اطلاعات به روز و دست اول از اتفاقات و وقایع جهان حال، خارج و آینده در اختیار مخاطبان قرار دهد.

۳.smithsonian

بهترین مجلات علمی جهان

 

این مجله به دلیل درج منابع بسیار واقع و گسترده در زمینه هنر، فرهنگ، علم و تازه‌های پزشکی، یکی از مجلات پیشرو بوده و توانسته جوایز متعددی را دریافت نماید.

۴.SKEPTIC

مجلات علمی

 

نشریه فوق برای اولین بار در سال ۱۹۹۲ میلادی منتشر و شامل فصل‌نامه‌هایی در زمینه علوم تربیتی می‌باشد. این مجله تعداد زیادی از مقالات خود را به ترویج شکاکیت و کشقیات و اختراعات علمی منوط کرده و توانسته در سالیان اخیر یکی از نشریات علمی و به روز جهان باشد.

۵.SCIENTIFIC AMERICAN

مجلات علمی

اگر دنبال آخرین یافته‌های علمی و مقاله‌های دست اول در زمینه پژوهش هستید، این مجله می‌تواند نیازهای شما را برطرف نماید. این نشریه برای افرادی که سرشان برای علم و فناوری درد می‌کند، بسیار خواندنی و موثر است و می‌توانید مقالات مفید، سودمند با کارایی بالا را در ان پیدا نمایید.

۶.POPULAR SCIEMCE

بهترین مجلات علمی جهان

این مجله به دلیل دارا بودن اطلاعات معتبر و منابع عالی از شهرت جهانی برخوردار است. مطالب مندرج در این مجله شامل تحولات لوازم الکتریکی مصرفی، خودروهای موتوری، حمل‌ونقل هوایی، ارتباطات، نجوم و… می‌باشد که مطالب جدید و به روز جهت استفاده مخاطبان در دسترس بوده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۷.ideas and discoveries

بهترین مجلات علمی جهاناین نشریه می‌تواند به طور همزمان فضایی برای خواندن اخبار و مقالات عمومی برای شما آماده کند و همچنین از ویژگی‌های علوم مختلف مانند روانشناسی، تاریخ و وقایع کنونی مطلع و اسفاده نمایید. گرافیک جذاب و درخور و ثبت مقالاتی در زمینه علم نجوم از دیگر خصوصیات منحصر به فرد این مجله می‌باشد.

۸.SCIENTIFIC AMERICAN MIND

این مجله  که هر دو ماه یک بار در آمریکا به چاپ میرسد، شامل مقالات مختلف اعجاب برانگیز و مطالب جذاب در زمینه علوم اعصاب و روانشناسی می‌باشد.

۹.New Scientist

بهترین مجلات علمی دنیا

این مجله به دلیل درج آخرین ایده‌های علمی اختصاصی و مبالغ منحصر به فردش که عموما انحصاری بوده، بسیار مورد توجه علاقه‌مندان می‌باشد. این نشریه از سال ۱۹۹۶ با تمرکز بر ثبت اطلاعات به روز در زمینه‌های مختلف جهت استفاده گروه‌های مختلف بشری تا کنون منتشر می‌شود.

۱۰.Psychology Today

برترین مجلات علمی دنیا

این نشریه یکی از معتبرترین نشریات قابل اعتماد و شناخته شده‌است و هر دو ماه یک بار منتشر می‌شود. در زمینه روانشناسی انسان و حیوانات مطالبی را چاپ و منتشر می‌کند. مقالات این نشریه به دلیل درج حقایق طبیعی و اطلاعاتی که وجود دارد، همیشه برای خوانندگانش مفید به فایده بوده است.

گردآوری شده به همت: مهدی کردیان

بیشتر بخوانید
اگر گوشی ما را بدزدند چه کاری می‌توانند با آن انجام دهند؟

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

17 − چهار =

دکمه بازگشت به بالا