خبر ببر

برترین جاذبه‌های گردشگری استرالیا

سفری به سرزمین کانگوروها

استرالیا را سرزمین رویاها می‌خوانند. سرزمینی دور افتاده از سایر نقاط جهان که عده بسیاری برای کشف و کنکاش در آن لحظه شماری می‌کنند. استرالیا سرزمین طبیعتی بکر و منحصر به فرد است، از امواج سفید آن گرفته تا سد مرجانی بزرگ که مهم‌ترین و بزرگترین صخره مرجانی جهان محسوب می‌شود، بسیاری از شگفتی‌های طبیعی جهان در این قاره یافت می‌شود. با اینحال، استرالیا کوچک‌ترین قاره و بزرگترین جزیره جهان است. جالب است که بدانید استرالیا تقریبا هم اندازه ایالات متحده آمریکا است و جمعیت آن تقریبا به اندازه ایالت نیویورک است. اما این موجب نشده استرالیا خارق‌العاده و رویایی نباشد. با برترین جاذبه‌های گردشگری استرالیا آشنا شوید.

۱۰ تا از برترین جاذبه‌های گردشگری استرالیا

  1. خانه اوپرای سیدنی (Sydney Opera House)

وقتی نام سیدنی به زبان می‌آید اولین چیزی که در ذهن اغلب مردم به تصویر کشیده می‌شود خانه اوپرای سیدنی است. در واقع خانه اوپرا را می‌توان شناخته شده‌ترین جاذبه گردشگری استرالیا دانست به طوری که نماد این قاره نیز محسوب می‌شود. خانه اوپرا شبیه به یک صدف بسیار بزرگ است که در دل دریا قرار گرفته. این ساختار مدرن و زیبا در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده و یکی از برجسته‌ترین آثار معماری جهان است. هرچند نمی‌توان جایگاه آن را در جذابیتش نادیده گرفت. قرار گرفتن این صدف بزرگ در دل دریا چشم‌اندازی بی‌نظیر در شهر ایجاد کرده است. همچنین در حالیکه از سه طرف توسط دریا احاطه شده، این ساختار مدرن از جنوب به باغ گیاهشناسی سلطنتی سیدنی می‌رسد که خود یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر است.

خانه اوپرای سیدنی فقط برای تماشای اوپرا نیست بلکه چند رستوران دارد، چند سالن تئاتر و استودیو که می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید. همچنین برخی از خوانندگان مشهور نیز گاهی در سالن کنسرت این ساختمان کنسرت برگزار می‌کنند. اغلب افرادی که می‌خواهند از این ساختمان زیبا و خاص عکس بگیرند با قایق به نزدیکی آن می‌روند تا بتوانند از زوایای مختلف و مناسب عکس دلخواهشان را به تصویر بکشند.

  1. سد بزرگ مرجانی (Great Barrier Reef)

گفته می‌شود این سد مرجانی به قدری بزرگ است که از فضا نیز قابل رویت است. سد بزرگ مرجانی یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های طبیعی ثبت شده در یونسکو است. در سال ۱۹۷۵، پارک دریایی سد بزرگ مرجانی ساخته شد تا از این اکوسیستم خاص و نادر محافظت کند. در این پارک بیش از ۳۰۰۰ صخره مرجانی، ۶۰۰ جزیره کوچک که جزایر گروه وایت ساندی نیز جزوشان می‌شوند وجود دارند. این پارک که وسعتش به ۲۳۰۰ کیلومتر می‌رسد در ایالت کویینزلند و در سواحل شرقی استرالیا واقع شده است و یکی از هفت پدیده طبیعی جهان شناخته شده است. در این پارک می‌توانید موجودات دریایی مختلفی بیابید از جمله انواع ماهی‌ها، کوسه، دلفین، لاکپشت‌ها و خرچنگ‌های بزرگ.

برای تماشای صخره‌های مرجانی باید به زیر آب بروید که برای این کار تجهیزات غواصی به شما داده می‌شود. اگر نمی‌خواهید تا این حد پیش بروید، یک ایستگاه تماشای زیر آب وجود دارد که شامل یک قایق با کف شیشه‌ای می‌شود. بنابراین می‌توانید صخره‌های مرجانی را زیر پاهایتان ببینید.

  1. پارک ملی اولوروکاتا تیوتا (Uluru-Kata Tjuta National Park)

در قلب مرکز سرخ استرالیا، الورو قرار گرفته که یکی از جاذبه‌های طبیعی این کشور است که بیشترین عکس از آن گرفته شده. اولورو که به آن صخره آیرز (Ayres Rock) نیز گفته می‌شود یک صخره ماسه سنگی یکپارچه است که در مرکز پارک ملی با همین نام قرار گرفته است. این صخره بزرگ به دلیل چهره متفاوتی که دارد یکی از عجایب طبیعی ثبت شده در یونسکو است. اولورو به معنای «جای سایه‌ای» است که مردم محلی این نام را برای این صخره عظیم انتخاب کرده‌اند. ارتفاع این صخره ۳۴۸ متر است و حتی گفته می‌شود بخشی از آن نیز زیر زمین نهفته است. در این پارک ملی جاذبه‌های دیگری نیز برای دیدن وجود دارد. از جمله صخره‌های سرخ گنبدی شکل که به آن‌ها کاتا تیوتا (Kata Tjuta) گفته می‌شود. هنگامی که آفتاب به روی این صخره‌ها می‌تابد چهره آن‌ها رنگی دیگر به خود گرفته و بسیار جذاب‌تر می‌شوند.

  1. پل هاربور سیدنی (Sydney Harbour Bridge)

در کنار خانه اوپرای سیدنی، این پل هاربور است که به یکی از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری استرالیا تبدیل شده است. هر دو نیز در سیدنی قرار گرفته‌اند و از دیدنی‌ترین جاذبه‌های این شهر محسوب می‌شوند. پل هاربور که ۴۰ سال پیش از خانه اوپرای سیدنی ساخته شده، بزرگترین پل فلزی جهان به شمار می‌رود. ساخت این پل در سال ۱۹۳۲ به اتمام رسیده و در آن زمان هم شهرت بالایی داشت و به نوعی نماد شهر سیدنی محسوب می‌شد. این پل ۵۰۰ متر طول دارد و ساحل شمالی سیدنی را به منطقه تجاری آن متصل می‌کند. یکی از مهم‌ترین کارهایی که می‌توان در سیدنی انجام داد، رفتن به بالای این پل است که با تورها و راهنماها انجام می‌گیرد. در بالای پل می‌توانید موزه مربوط به تاریخچه این پل را ببینید و همچنین چشم اندازی از محیط اطرافتان داشته باشید.

  1. پارک ملی کوهستان آبی (Blue Mountains National Park)

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری استرالیا که در یونسکو به ثبت رسیده، پارک ملی کوهستان آبی است که در ۸۱ کیومتری غرب سیدنی قرار گرفته است و یکی از محبوب‌ترین نقاطیست که می‌توان در یک سفر یکروزه از سیدنی از آن دیدن کرد. نام آبی انتخاب شده برای این پارک ملی از درختان اکالیپتوس نشات گرفته است. این پارک خیره کننده بیش از ۶۶۴۰۰۰ هکتار صحرا را در خود جای داده و شامل دره‌های خوش منظره، آبشارها، سنگ‌های نقاشی شده بومی، و ۱۴۰ کیلومتر مسیر پیاده روی می‌شود. مشهورترین جاذبه این پارک صخره‌های سنگ آهکی هستند که همچون ستونی در دل پارک قرار گرفته‌اند و به نام سه خواهر (Three Sisters) شناخته می‌شوند. پارک ملی کوهستان آبی بسیار وسیع و پر از جاذبه است و می‌توان کاملا یک روز را به بازدید از این پارک جذاب و تماشایی اختصاص داد.

  1. پارک ملی دینتری (Daintree National Park)

پارک ملی دینتری در فار نورث (Far North) در کویینزلند استرالیا قرار گرفته و یکی از قدیمی‌ترین اکوسیستم‌های روی زمین است که در یونسکو نیز به ثبت رسیده است. این منطقه به مردم بومی استرالیا که به آنها Eastern Kuku Yalanji Aborginal گفته می‎شد تعلق دارد. این پارک شامل دو قسمت می‌شود: دره موسمن (Mossman Gorge)، جایی که آب‌های شفاف و بلوری به روی تخته سنگ‌های گرانیتی قرار می‌گیرند و Cape Tribulation که یکی از زیباترین نقاطیست که می‌توانید در استرالیا ببینید که در آن جنگل‌های گرمسیری به صخره‌های مرجانی و ساحل شنی سفید دریای کورال متصل می‌شوند. این بخش خیره‌کننده از ساحل، یکی از معدود مکان‌های جهان است که در تا از مهم‌ترین و پرآوازه‌ترین اکوسیستم‌های زمین در هم ادغام شده‌اند. تنوع زیستی حیرت انگیز این پارک شامل بیش از ۱۸۰۰۰ گوه گیاهی و طیف گسترده‌ای از گونه‌های جانوری می‌شود.

  1. جزیره فریزر (Fraser Island)

جزیره فریزر بین باندربرگ و بریزبن در ساحل شرقی استرالیا واقع شده و بزرگترین ساحل شنی جهان و یکی از محبوب‌ترین نقاط در استرالیا برای تفریحات آبی و فضای باز است بخصوص برای کسانی که با ماشین به این نقطه سفر می‌کنند می‌توانند ساعت‌ها در کنار آب به رانندگی بپردازند. در کنار یکی از سواحل این جزیره به نام Seventy Five Mile می‌توانید بازمانده یک کشتی غرق شده را ببینید، همچنین در این ساحل صخره‌های سنگ آهکی رنگی که The Cathedral خوانده می‌شوند نیز نمایان است. در این جزیره بیش از ۳۰۰ گونه مختلف پرنده به چشم می‌خورد بنابراین یکی از بهترین نقاطیست که می‌توانید در آرامش بنشینید و جذاب‌ترین و نایاب‌ترین پرندگان را تماشا کنید.

  1. پارک ملی کاکادو (Kakadu National Park)

پارک ملی کاکادو با وسعت ۱۹۸۴۰ کیلومتر مربع بزرگترین پارک ملی در استرالیا و دومین در جهان است. در این محدوده طبیعت متنوعی به چشم می‌خورد از جنگل‌های گرمسیری گرفته تا جنگل‌های حرا، رودخانه‌ها، دره‌ها، نقاشی‌های سنگی قدیمی، مرداب، آبشار و حیات وحشی متنوع و زیبا. این پارک نیز یکی از پارک‌هایی است که برای علاقه مندان به پرندگان بسیار جذاب و دیدنی خواهد بود چرا که بیش از ۳۰۰ گونه پرنده زیبا در این پارک دیده می‌شوند. همچنین این طبیعت متنوع پارک را می‌توان با ماشین، هلیکوپتر، قایق یا حتی پیاده گشت. هرچند طی ماه‌های نوامبر تا آوریل، که فصل بارش باران است، بسیاری از مسیرهای پیاده روی به دلیل گِل‌آلود شدن بسته می‌شوند.

  1. جزیره کانگرو (Kangroo Island)

برای تماشای شیردریایی‌ها، کوالاها و پنگوئن‌ها هیچ جایی بهتر از جزیره کانگرو نخواهید یافت. این جزیره نیز همانند سایر جزایر استرالیا دارای سواحل شنی با آب‌های شفاف و کریستالی است. درختان خوش عطر اکالیپتوس فضای جزیره را معطر و دلنشین ساخته‌اند. در این جزیره نیز پارک ملی و جاذبه‌های طبیعی بکر و تماشایی خواهید یافت. علاوه بر اینها، رستوران‌های محلی این جزیره از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و انواع غذاهای دریایی را می‌توانید در اینجا امتحان کنید. برای رسیدن به جزیره کانگرو بهترین مسیر شهر ادلاید است چرا که از این شهر می‌توانید با پرواز مستقیم به جزیره کانگرو برسید.

  1. پارک ملی سن کلیر (St.Clair National Park)

پارک ملی سن کلیر جواهر گردشگری در استرالیا و بهشت علاقه‌مندان به طبیعت است. دریاچه‌های درخشان، کوهستان‌هایی با قله‌های بلند، جنگل‌هایی با درختان متراکم و زیبا و صحرایی وسیع، همه از جذابیت‌های این پارک ملی محسوب می‌شوند. پارک ملی سن کلیر در تاسمانی قرار دارد و کوه اوسا (Mount Ossa) بلندترین نقطه در تاسمانی است. فضای این پارک برای علاقه مندان به پیاده روی و کوهپیمایی بسیار مناسب است. شش کیلومتر مسیر پیاده روی در جنگل‌های این پارک ملی ایجاد شده تا علاقه مندان به این تفریح بتوانند با امنیت کامل‌تری به گردش بپردازند. دریاچه سن کلیر نیز یکی از محبوب‌ترین نقاط در این منطقه است که عمیق‌ترین دریاچه استرالیا نامیده شده است.

سخن پایانی

استرالیا جاذبه‌های پنهان و شناخته شده بسیاری دارد. از جاذبه‌های طبیعی گرفته تا ساختارهای شناخته شده همانند خانه اوپرای سیدنی، در استرالیا جاذبه‌های متنوعی خواهید یافت. اما شاید این سوال بوجود بیاید که چطور می‌توان به استرالیا سفر کرد؟ یا شرایط اخذ ویزای استرالیا چگونه است. اگر تصمیم دارید به این کشور دور افتاده و جذاب سفر کنید باید اطلاعات دقیقی درباره گرفتن وقت سفارت استرالیا بدست بیاورید. ابتدا باید فرم مشخصات ویزای استرالیا را پر کرده و ارسال کنید. ما به شما توصیه می‌کنیم تمامی مراحل این کار را به آژانس‌های معتبری که چندین سال است که در این زمینه فعالیت دارند و اطلاعات دقیق‌تری دارند، همانند شرکت ساحل شنی، بسپارید تا همه چیز از تکمیل فرم مشخصات ویزا گرفته تا اخذ ویزای استرالیا با دقت و تضمین بیشتری انجام شود.

بیشتر بخوانید
مدت زمان شارژ باتری آیفون 8 پلاس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا