خبر ببر

برترین جاذبه‌های گردشگری اتاوا

سفر به پایتخت کشور کانادا

اوتاوا پایتخت کانادا است و همانند بسیاری از شهرهای پایتخت در جهان، اوتاوا نیز مکان مناسبی برای معرفی فرهنگ، تاریخ و هنر کشور کانادا به شمار می‌رود. سه رودخانه از میان این شهر می‌گذرد که موجب شده فضای این شهر بسیار دلنشین و آرامشبخش باشد. همچنین اطراف این شهر طبیعت بکر و دست نخورده برای بازدید گردشگران وجود دارد. در اوتاوا جاذبه‌های بسیار زیبایی برای دیدن وجود دارد، از موزه‌ها گرفته تا پارک‌ها و معماری خارق‌العاده، که ما به ۱۰ تا از برترین جاذبه‌های اوتاوا اشاره می‌کنیم.

اطلاعات کلی درباره شهر اوتاوا

اوتاوا بین سال‌های ۱۸۲۰ تا ۱۸۴۰ گسترش یافت. در ابتدا ساکنین در کنار رودخانه اوتاوا و کانال Rideau این شهر را شکل دادند و در ابتدا نام شهر Bytown بود که در نهایت در سال ۱۸۵۴ به اوتاوا (Ottawa) تغییر ام داد. از اولین ساختارهای این شهر می‌توان به ساختمان مجلس کانادا اشاره کرد که در سال ۱۸۶۵ در بالای تپه‌ای رو به رودخانه اوتاوا ساخته شد. خیلی زود شهر اوتاوا به یک مرکز مدر و پیشرفته تبدیل شد، دانشگاه‌ها و موسسات علمی و تحقیقاتی بسیاری در شهر راه اندازی شدند که به گسترش علم در بین مردمان شهر بسیار تاثیرگذار بود.

اوتاوا به دو قسمت تقسیم می‌شود که این دو توسط کانال ریدو از هم جدا می‌شوند. در واقع اوتاوای مرکزی، محدوده‌ی اطراف این کانال و رودخانه است و هرآنچه بالاتر از این نقطه و در جنوب کانال قرار دارد به شهر بالا (Upper Town) و هر آنچه در شمال این کانال قرار دارد به شهر پایین (Lower Town) شهرت دارد.

۱۰ تا از برترین جاذبه‌های گردشگری اوتاوا در کانادا

  1. ساختمان مجلس (Parliament Buildings)

ساختمان‌های پارلمان با زیبایی خاص و سبک گوتیک ویکتوریایی، جلوه خاصی به این منطقه بخشیده‌اند. این ساختمان‌ها که در سال ۱۸۶۵ ساخته شدند بر فراز یک تپه ۵۰ متری با چشم اندازی به سوی رودخانه اوتاوا قرار گرفته‌اند. ساختمان پشتی پارلمان که به کتابخانه پارلمان شهرت دارد یک ساختمان زیبا به شکل چند ضلعی است که در سال ۱۹۱۶ آتش گرفته و از آن سال تا به امروز تغییری در ظاهر آن ایجاد نشده. به همین دلیل احتمالا ساختمان نیمه سوخته‌ای را ببینید که تاریخ را همچنان بر دوش خود می‌کشد. اطراف ساختمان مجلس، محیطی سرسبز و زیبا وجود دارد که اغلب در تابستان برای گشت و گذار محیطی مناسب خواهد بود. در تابستان همچنین در ساعت ۹:۵۰ صبح می‌توانید مراسم جا به جایی نگهبانان را تماشا کنید که با یک سنت و روال خاص و جذابی انجام می‌گیرد. تورهای بازدید از مراسم تعویض نگهبان مجلس از جمله محبوب‌ترین کارهاییست که می‌توانید به صورت رایگان در اوتاوا انجام دهید.

  1. کانال ریدو (Rideau Canal)

کانال ۲۰۰ کیلومتری ریدو، اوتاوا را به کینگستون در دریاچه اونتاریو متصل می‌کند. در اصل این کانال یک مسیر استراتژیک بین مونترال و دریاچه اونتاریو بود که نیروهای نظامی کانادا در جنگی که در سال ۱۸۱۲ با آمریکا داشتند از آن استفاده می‌کردند. در تابستان، این کانال یک مسیر عالی برای قایق‌سواری و تفریحات آبی است. اما وقتی هوا کمی سرد می‌شود، این کانال یخ زده و به یکی از بزرگترین مسیرهای اسکی روی یخ در کانادا تبدیل می‌شود. کاخ لاریر (Chateau Laurier) از جمله ساختمان‌های مهم و بزرگ اطراف این کانال است که شبیه به قلعه‌های قرون وسطی ساخته شده اما در اصل قدمت آن به سال ۱۹۱۲ باز می‌گردد.

  1. گالری ملی کانادا (National Gallery of Canada)

ساختمان گالری ملی کانادا در نوع خود معماری منحصر به فرد و شاهکاری دارد. برج‌های شیشه‌ای منشوری شکل آن تصویری جذاب و تماشایی ایجاد کرده‌اند. داخل این گالری آثار نری مختلف کانادایی را می‌توانید ببینید که به خوبی توسعه و رشد هنر در این کشور را نشان می‌دهد. این آثار هنری شامل نقاشی‌های مذهبی و آثار مدرن‌تر و امپرسیونیسم می‌شود. همچنین یک نمایشگاه موقت نیز برای آثار هنری اروپایی در این گالری برگزار می‌شود.

  1. برج صلح (Peace Tower)

برج صلح، بلندترین نقطه در اوتاوا است که از فراز آن به خوبی می‌توان تمام نقاط شهر را از رودخانه گرفته تا تپه پارلمان، تماشا کرد. برای بالا رفتن از این برج یک آسانسور وجود دارد بنابراین نیاز نیست نگران بالا رفتن از تعداد زیادی پلکان باشید. همچنین در زیر سقف بلند این برج، ناقوس‌های برج قرار گرفته‌اند که در مسیر بالا رفتن با آسانسور آن‌ها را خواهید دید. همچنین یک اتاق یادبود کانادایی‌هایی که در جنگ جهانی اول کشته شدند نیز درون این برج وجود دارد. ورود به برج رایگان است اما برای بالا رفتن از آن باید بلیط تهیه کنید. برای افرادی که دوست دارند چشم اندازی خارق العاده از پایتخت کانادا داشته باشند یا عکاسی کنند، برج صلح مهم‌ترین جاذبه‌ایست که باید از آن دیدن کنند.

  1. موزه طبیعت کانادا (Canadian Nature Museum)

اگر دوست دارید به دنیای دایناسورها و حیواناتی که رو به انقراض هستند وارد شوید، از موزه طبیعت کانادا دیدن کنید. این موزه مربوط به تاریخ و علوم طبیعت این کشور است و ساختمان موزه نیز یک ساختمان تاریخی است که ابتدا در آن موزه‌های ملی کانادا راه اندازی شد. این ساختمان که شبیه به یک قلعه ساخته شده در سال ۱۹۱۰ تکمیل شده است. موزه طبیعت کانادا یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری اوتاوا به شمار می‌رود که هر سال گردشگران بسیاری را به سوی خود می‌کشاند.

  1. کلیسای جامع نوتردام (Notre Dame Basilica)

در نقطه مقابل گالری ملی کانادا یک کلیسای زیبا و چشمگیر قرار گرفته که به آن کلیسای نوتردام گفته می‌شود. این کلیسای کاتولیک در سال ۱۸۴۶ ساخته شده است. از جذابیت‌های آن می‌توان به حکاکی‌های رنگارنگ داخل آن اشاره کرد. پنجره‌های رنگارنگ آن نیز به زیباتر شدن فضای داخلی کلیسا افزوده است. در این کلیسا ۱۷ پنجره وجود دارد که هر یک تصویری از زندگی عیسی مسیح و مریم مقدس را نشان می‌دهند. این آثار هنری زیبا در سال ۱۹۵۶ به کلیسا اضافه شده ست. این کلیسا، بزرگترین و قدیمی‌ترین کلیسای پایتخت کانادا است.

  1. موزه هوا و فضای کانادا (Canada Aviation and Space Museum)

برای علاقه مندان به دنیای هوا و فضا، موزه هوا و فشای کانادا یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری اوتاوا برای بازدید خواهد بود. این موزه با جزییات به داستان هوانوردی نیروهای نظامی کانادا ‌می‌پردازد. همچنین هواپیماهای مختلفی به نمایش گذاشته شده‌اند که یکی از آن‌ها نمونه شبیه سازی شده Silver Dart است که در سال ۱۹۰۹ ساخته شده و اولین پرواز را در کانادا انجام داد، علاوه بر اینها هواپیماهای فایتری که در جنگ‌های جهانی اول و دوم استفاده شدند، چند هواپیمای دریایی و موارد دیگر مربوط به این حرفه نیز در این موزه یافت می‌شوند.

  1. موزه جنگ سرد کانادا (Diefenbunker)

موزه جنگ سرد کانادا با فاصله کمی خارج از شهر اوتاوا قرار گرفته است. این موزه مربوط به یک ساختار زیرزمینی است که در اوایل سال‌های ۱۹۶۰ ساخته شد تا از عملکردهای مهم دولت کانادا در برابر رویدادهایی نظیر جنگ اتمی محافظت کند. این پناهگاه زیرزمینی یکی از معدود پناهگاه‌های محافظ در برابر تشعشعات و سایر شوک‌ها بود که طی جنگ سرد در اطراف کانادا ساخته شد. نام پروژه ساخت چنین پناهگاه‌هایی EASE بود (Experimental Army Signals Establishment). امروزه این پناهگاه زیرزمینی به یک موزه تبدیل شده که به دوره جنگ سرد اختصاص دارد.

  1. یادبود جنگ ملی (National War Memorial)

بنای یادبود جنگ ملی در واقع به مقبره سربازان ناشناس کانادا نیز شهرت دارد. این بنای یادبود یک مجسمه برنزی است که به سربازان کانادایی که در جنگ جهانی اول مبارزه کردند اختصاص یافته است و چند سرباز را به تصویر می‌کشد. این بنای یادبود در مرکز جایی قرار گرفته که هر سال در آن روز یادبود برگزار می‌شود. مردم شهر به دور این مجسمه جمع شده و هدایا و گل‌هایی را به یادبود این سربازان کنار این بنا قرار می‌دهند.

  1. بازار بایوارد (Byward Market)

بازار بایوارد در شهر پایینی اوتاوا، شمال کانال ریدو، برگزار می‌شود. این بازار یک بازار فضای باز است که مربوط به موادغذایی، صنایع دستی و البسه مختلف می‌شود که از سال ۱۸۴۶ تا به امروز پابرجا بوده است. بازار بایوارد یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری اوتاوا برای کسانیست که به خرید کردن و قدم زدن در چنین فضاهایی علاقه‌مند هستند. در تابستان، در این بازار پر از گل‌های رنگارنگ و میوه‌های تابستانی و سبزیجات تازه می‌شود که فضای آن را بیش از پیش لذتبخش می‌سازد. اطراف این بازار نیز رستوران‌ها، کافه‌ها و بوتیک‌های متعددی قرار گرفته که گشت و گذار در این منطقه را تکمیل می‌کنند.

سخن پایانی

حال که با جاذبه‌های گردشگری اوتاوا پایتخت کانادا آشنا شدیم شاید این سوال برایتان بوجود بیاید که مگر سفر به کانادا انقدر ساده است؟ یا شاید بپرسید چطور می‌توان به چنین جایی سفر کرد؟ اگر چنین سوالاتی در ذهنتان است باید به شما بگوییم سفر به هر نقطه از جهان می‌تواند آسان باشد به شرطی که شما بدانید باید چه کاری انجام دهید، چه مدارکی جمع آوری کنید و از چه طریقی اقدام کنید. در قدم اول برای اخذ ویزای کانادا (هر نوع ویزا) باید ابتدا از سفارت کانادا در یکی از کشورهای همسایه نظیر ترکیه یا امارات وقت بگیرید. معمولا اغلب مسافرین شهر آنکارا را انتخاب می‌کنند اما شما باید با توجه به شرایط خودتان شهری را انتخاب کنید که به راحتی بتوانید برای مصاحبه و انگشت نگاری به آن سفر کنید.

در نهایت به علت پیچیدگی مراحل اخذ ویزای کانادا ما به شما پیشنهاد می‌کنیم مراحل کار را به شرکت‌های گردشگری نظیر ساحل شنی بسپارید. با سپردن کار به آژانس‌های معتبر و آشنا به مراحل اخذ ویزای کانادا، می‌توانید با اطمینان بیشتری نسبت به اخذ ویزای این کشور اقدام کنید.

بیشتر بخوانید
مقصر خشونت علیه پزشکان خوب در این روزها کیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

سه × 1 =

دکمه بازگشت به بالا