اطلاعات‌محورپزشکی

برای کاهش دردهای مفصلی چگونه باید خوابید ؟

اگر بعد از اینکه از خواب بیدار می‌شوید احساس بدن درد دارید، ممکن است به این خاطر باشد که شب قبل بد خوابیده باشید. پیشنهاد می‌کنیم با ما در این نوشتار همراه باشید تا دریابیم به منظور کاهش دردهای مفصلی در هنگام بیدار شدن از خواب چگونه باید خوابید.

به منظور کاهش دردهای مفصلی چه باید کرد و چگونه باید خوابید ؟

  • اگر به پهلو می‌خوابید توصیه می‌کنیم بالشتان بلند باشد تا سر و گردن و شانه شما در یک راستا قرار بگیرند و به این طریق به شانه شما فشاری وارد نشود. بالش را باید با زاویه ۴۵ درجه زیر سرتان قرار دهید تا زیر چانه شما به نوعی پر شود. پیشنهاد می‌کنیم یک بالش دیگر هم در کنار خودتان قرار دهید تا دست سمت شانه‌ آزادتان را بر روی آن قرار دهید. با این کار می‌توانید از فشار آوردن شانه آزاد به کتف‌تان جلوگیری کنید. در ادامه برای اینکه درد زانوهای شما کاهش یابد و زانوها به یکدیگر ساییده نشوند، توصیه می‌کنیم به هنگام خواب، یک بالش در میان زانوهایتان بگذارید. توجه داشته باشید که بالش مورد استفاده باید نازک باشد که به لگن فشاری وارد نکند.
  • اگر به پشت می‌خوابید، ارتفاع بالشتان باید به گونه‌ای باشد که بین سر و ستون فقرات، تعادل لازم را ایجاد و باس زیر گردن را نیز پر کند. توصیه می‌کنیم یک بالش هم زیر زانوهای خودتان قرار دهید. توجه داشته باشید، ارتفاع این بالش باید به حدی باشد که گودی زیر کمر شما را پر کند.
  • اگر روی شکم می‌خوابید، توصیه ما به شما این است که از یک بالش تخت استفاده کنید.
  • برای نشستن دو نوع بالش در بازار هست. یک سری مخصوص کسانی است که هموروئید یا به بیان دیگر مشکل دمبالیچه دارند. بالش مخصوص این افراد، به شکل دونات است.
  • کسانی که کمر درد دارند و یا زیاد باید در محلی بنشینند، مانند راننده‌ها، باید از بالش‌هایی استفاده کنند که زیر محل نشستن آن‌ها را پوشش می‌دهد و یک سوراخ در وسطش دارد که انتها ستون فقرات درون آن قرار می‌گیرد.
بیشتر بخوانید
تعطیلات رسمی سال 99 در یک نگاه

همچنین بخوانید: کم خوابی چه بلایی سر بدن‌مان می‌آورد؟

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

1 + 10 =

دکمه بازگشت به بالا