بین‌المللیسیاسی

آیا رهبر کره شمالی بدل دارد؟

در رسانه‌های غربی بحث در باب بدل رهبر کره شمالی به بحثی داغ تبدیل شده‌است. پس از آن که کیم جونگ اون – رهبر کره شمالی – به‌مدت سه هفته از نظرها پنهان بود و هیچ خبری از او نبود، به‌یک‌باره چند روز پیش در مراسم افتتاح یک کارخانه حضور پیدا کرد و به‌نوعی به گمانه‌زنی‌ها در مورد مرگ او پایان داد؛ اما امروز گفته می‌شود کسی که در مراسم شرکت کرده نه خود کیم جونگ اون بلکه بدل کیم جونگ اون بوده است.

Louise Mensch که مدتی در دستگاه دولتی انگلستان به‌عنوان یک محافظه‌کار مشغول خدمت بود، به‌تازگی پس از بررسی‌هایی که انجام داده ادعا کرده آن کسی که چند روز پیش در کارخانه‌ی شیمیایی روبان را برید کیم جونگ اون نبود.

بدل رهبر کره شمالی
توییتر Louise Mensch

تأکید Louise Mensch روی مدل ابروهای بدل رهبر کره شمالی و دندان‌های اوست. اما نکته‌ی جالب در این بین این است که عکسی که Louise Mensch استفاده کرده و آن را بدل کیم جونگ اون معرفی کرده‌است، معلوم نیست دقیقاً از کجا آمده است، چرا که عکس کیم جونگ اونی که در مراسم چندروز پیش شرکت کرد به قرار زیر است و همانطور که می‌بینید با عکسی که خانم Louise Mensch درج کرده تفاوت دارد! گویا عکس‌های خانم Louise Mensch دستکاری‌شده هستند.

کیم جونگ اون
می‌بینید که دندان‌های کیم جونگ اون در این تصویر متفاوت با دندان‌های عکسی که خانم Louise Mensch منتشر کرده هستند!

البته که پس از غیبت ۳ هفته‌ای کیم جونگ اون و حضور به‌یک‌باره‌ی او – بدون هیچ واکنشی نسبت به گمانه‌زنی‌ها در باب مرگ‌اش – شایعه‌ها در باب بدل او زیاد هستند، اما آن‌چه که خانم Louise Mensch ادعا می‌کند به نظر می‌رسد که نادرست باشد، هرچند که احتمال وجود بدل رهبر کره شمالی منتفی به‌خودی‌خود منتفی نیست، چراکه فارغ از ادعای خانم Louise Mensch، ادعاهای دیگری در مورد بدل رهبر کره شمالی وجود داشته‌اند و دارند.

بیشتر بخوانید
ان‌اف‌تی چیست و چرا برخی از آنها میلیون‌ها دلار ارزش دارند؟

حتی چند وقت پیش، در سال ۲۰۱۷، Sun Online عکس‌های صحبت‌های کیم جونگ اون با بدل‌اش را منتشر ساخت.

بدل کیم جونگ اون

چند وقت پیش هم خانم جنیفر زنگ [Jennifer Zeng] در توییترش عکس‌هایی را منتشر کرد و بر طبق آن‌ها مدعی شد که کیم جونگ اون بدل دارد. تصاویری که خانم زنگ – فعال حقوق بشر – منتشر کرده‌است را در زیر می‌توانید ببینید:

بدل رهبره کره شمالی

خانم زنگ همچنین یک روز پس از آن که رهبر کره شمالی در مراسم افتتاحیه‌ی کارخانه حضور پیدا کرد و معلوم شد که نمرده است، در توییترش نوشت:

نظریه‌ی من این است که رهبر کره شمالی مرده و در آخرین حضورش در برابر رسانه‌ها از بدل او استفاده شده، یا شاید در طی این مدتی که غایب بوده جراحی پلاستیک داشته و در حال حاضر در حال گذران دوران پس از عمل است!

او افزود:

بینی او کمی گردتر به نظر می‌رسد، خط موی او گسترده‌تر از قبل است و به‌هنگام لبخند زدن چروک‌های اطراف چشم‌اش بیشتر از قبل هستند.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

17 − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا