خبر ببر

با انواع شیر روشویی آشنا شوید

مرحله اول در زمان انتخاب شیر مخلوط روشویی آشنایی با انواع شیر روشویی و کاربرد هرکدام است. مسلماً تنوع شیر روشویی صرفاً برای افزودن به تعداد مدل‌ها و هماهنگی با سلایق گوناگون پدید نیامده و عملکرد هر مدل برای کاربردی خاص نیز بهینه‌تر شده است. در این مقاله با انواع شیر اهرمی روشویی و مهمترین مزیت هر کدام آشنا خواهید شد و در نهایت نکات مهم در زمان خرید شیر روشویی لیست می‌شود.

انواع شیر روشویی اهرمی

شیر آب اهرمی دارای یک اهرم است که با حرکت دادن آن به بالا و پایین جریان آب برقرار و قطع می‌شود. دمای آب خروجی نیز با حرکت دادن همین دسته اهرمی به چپ و راست تعیین می‌شود. شیر روشویی اهرمی از نظر مدل دسته‌بندی‌های متنوعی از شیر روشویی پایه بلند تا شیر روشویی شاوری و متحرک دارد. علاوه بر این، انواع شیر روشویی اهرمی از نظر رنگ، طرح، نوع نصب و… نیز متفاوت است. جنس شیر روشویی، گارانتی و کیفیت لوازم می‌تواند در قیمت شیر روشویی تأثیر بگذارد. قیمت شیر روشویی اهرمی به نسبت سایر مدل‌ها مانند شیر روشویی چشمی و هوشمند بازه گسترده‌تری دارد و از شیر روشویی ارزان تا شیر روشویی لوکس را در بر می‌گیرد. در ادامه با مدل‌های شیر اهرمی روشویی آشنا می‌شوید.

شیر روشویی معمولی

 شیر روشویی اهرمی معمولی همان شیرآلات روشویی رایج تک اهرمی است که بر روی بیشتر سینک‌های روشویی نصب می‌شود و علم متحرک ندارد. این نوع شیرآلات در کنار سینک نصب نمی‌شود و دارای شلنگ شاوری نیز نیست.

شیر روشویی متحرک

شیر روشویی متحرک همان خصوصیات شیر روشویی معمولی را دارد با این تفاوت که آبریز آن قابلیت گردش به چپ و راست را دارد. این نوع روشویی به واسطه علم متحرک خود دارای ارتفاع آبریز بیشتری است که شستن دست‌ها را ساده‌تر می‌کند. مهمترین مزیت شیر متحرک روشویی ارتفاع بلند‌تر و گردان بودن آبریز آن است.

بیشتر بخوانید
لزوم اصلاح قانون انتخابات/شورای نگهبان برای اعلام جزئیات پرونده‌ ردصلاحیت‌ها ممنوعیت قانونی دارد

شیر روشویی شاوری

شیر روشویی شاوری به جای یک آبریز متحرک دارای یک گوشی شاوری است که از جای خود خارج می‌شود و پس از پایان استفاده می‌توانید دوباره آن را به محل اولیه خود بازگردانید. حتی اگر شیر روشویی شاوری ابعاد جمع‌وجوری داشته باشد بسیار کاربردی است چون شلنگ شاوری که در درون آبریز تعبیه شده و در زیر سینک جمع می‌شود قابلیت دسترسی به دورترین بخش‌های سینک را نیز فراهم می‌آورد. مهمترین مزیت شیر روشویی شاوری قابلیت دسترسی بالای آن است.

شیر روشویی شلنگدار

شیر روشویی پایه بلند

شیر روشویی پایه بلند یکی دیگر از انواع شیرآلات روشویی است که نسبت به سایر مدل‌ها جدیدتر به حساب می‌آید. این نوع شیرآلات در کنار سینک روشویی و مستقیماً بر روی کانتر یا کابینت نصب می‌شود و برای سینک‌های کابینتی با دیواره‌های نسبتاً بلند گزینه مناسبی است. این نوع شیرآلات مدرن است و دکوراسیونی مینیمال پدید می‌آورد. در صورتی‌که در منزل فرزند خردسال یا نوزاد دارید به کمک یک شیر روشویی پایه بلند و سینک روشویی کاسه‌ای می‌توانید به سادگی او را حمام کنید.

شیر روشویی پایه بلند

در زمان خرید شیر روشویی به این فاکتورها توجه کنید.

امروزه خرید بهترین شیر روشویی، پیچیده‌تر از گذشته است. در گذشته فقط کیفیت شیر روشویی در نظر گرفته می‌شد؛ اما امروزه کاربردهای شیرآلات روشویی متفاوت است و انواع مدل‌های شیر روشویی در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع در بازار عرضه می‌شود. در زمان خرید شیرآلات روشویی موارد زیر را در نظر داشته باشید تا از کیفیت شیر روشویی مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید:

  • ضمانت‌نامه و گارانتی معتبر
  • تیم فروش یا پشتیبانی پاسخگو
  • کیفیت آبکاری و پرداخت بالا و بدون موج
  • ارتفاع و ابعاد مناسب شیرآلات روشویی با توجه به فضای سینک و سرویس بهداشتی
  • جنس استاندارد ماده اولیه شیر روشویی
  • تناسب نوع شیر روشویی با کاربرد مورد نظرتان
  • طرح خلاقانه و منحصر‌به‌فرد
  • توجه به نوع کارتریج و پرلاتور شیر روشویی جهت اطمینان از امکان مصرف بهینه آب
  • در نظر گرفته امکان نصب آسان (نصب بدون نیاز به متخصص نصب و در کوتاه‌ترین زمان ممکن)
بیشتر بخوانید
راهنمای انتخاب تعمیرکار برای تعمیر یخچال و تعمیر ماشین لباسشویی

هر نوع شیر روشویی برای نصب در محلی خاص مناسب است و کاربرد ویژه‌ای دارد. قیمت شیر روشویی با توجه به وزن، جنس، طرح، گارانتی و سختی‌های تولید تعیین و از شیر روشویی ارزان تا شیر روشویی لوکس را شامل می‌شود. انواع شیر روشویی اهرمی از نظر مکانیزم به شیرآلات روشویی معمولی، شیر روشویی با علم متحرک، شیر روشویی پایه بلند و شاوری دسته‌بندی می‌شود. مدل شیر روشویی انتخابی شما، باید با کاربرد و الزامات نصب سینک و یا کابینت مورد نظرتان هماهنگی داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

ده + دو =

دکمه بازگشت به بالا