سیاسی

رونمایی از موشک بالستیک حاج قاسم سلیمانی + عکس و فیلم

امروز قاسم تقی‌زاده، جانشین وزیر دفاع، به‌دستور حسن روحانی، رییس‌جمهور، از موشک بالستیک حاج قاسم سلیمانی رونمایی کرد. همراه با این موشک بالستیک، از یک موشک کروز نیز با نام ابومهدی مهندس رونمایی شد.

گفته می‌شود موشک بالستیک حاج قاسم سلیمانی ۱۴۰۰ کیلومتر برد دارد و مبتنی بر تکنولوژی‌های کنترل پروازی است. این موشک می‌تواند از سپر دفاع موشکی دشمن عبور کند، چراکه سامانه‌های پدافندی قدرت رهگیری این موشک را ندارند.

موشک بالستیک حاج قاسم سلیمانی
موشک بالستیک حاج قاسم سلیمانی

موشک کروز ابومهدی مهندس نیز یک موشک کروز دریایی بردبلند است و می‌تواند از چندین مسیر به یک هدف مشخص برسد.

موشک ابومهدی مهندس
موشک کروز ابومهدی مهندس

توضیحات جانشین وزیر دفاع در مورد موشک بالستیک حاج قاسم سلیمانی

قاسم تقی‌زاده در مورد موشک حاج قاسم سلیمانی گفت:

موشک شهید قاسم موشک بالستیکی است که با برد ۱۴۰۰ کیلومتر مایل پرتاب کاملاً تاکتیکی و بر خلاف تمام موشک‌های مشابه آن در دنیا مبتنی بر کنترل آیرودینامیکی است؛ چیزی که در دنیا سابقه ندارد.

 رسیدن به موشک شهید حاج قاسم حاصل تجربیات متعددی است که نمونه‌های آن در نمایشگاه اقتدار موشک های بالستیک به نمایش درآمده است. خرداد سال ۱۳۸۰ موشک راهکنشی فاتح ۱۱۰ با برد ۳۰۰ کیلومتر رونمایی شد؛ موشک فاتح ۳۱۳ با برد ۵۰۰ کیلومتر در اوایل دولت یازدهم رونمایی شد که در عملیات عین الاسد به غرش درآمد؛ موشک‌های راهبردی خانواده سجیل قبل از آن تحویل نیروهای مسلح شده است. پس از آن موشک‌های ارزشمند و تاکتیکی ذوالفقار با طراحی و ساخت صد درصد داخلی امتحان خود را در سرکوب تروریست‌های جنایتکار برای انتقام خون شهدای اهواز و مجلس پس دادند.

برپایه اندوخته این تجربیات موشک شهید حاج قاسم طراحی شده است؛  سامانه‌های پدافندی موشک‌های سریع را نمی‌توانند رهگیری کنند که موشک شهید قاسم از جمله‌ی آن‌هاست.

بیشتر بخوانید
پاسخ مبهم احمدی نژاد به پرسش حضورش در انتخابات 1400

توضیحات جانشین وزیر دفاع در مورد موشک کروز ابومهدی مهندس

قاسم تقی‌زاده همچنین در مورد موشک کروز ابومهدی مهندس اظهار داشت:

موشک ابومهدی یک موشک کروز بردبلند است که نام مجاهد بزرگ شهید ابومهدی المهندس بر آن نهاده شده است. موشک‌ کروز  قابلیت شلیک از عمق را دارند و در آینده نزدیک، نیروی دریایی راهبردی کشور نیز به آن مجهز خواهد شد که با تجهیز نیروهای مسلح ما به موشک شهید ابومهدی امنیت مرزهای آبی از هزار کیلومتری تأمین خواهد شد.

این موشک قابلیت دارد که در زمان‌های متفاوت و از چند مسیر مختلف به یک هدف برسد و بدین ترتیب پدافند دشمن در این حالت ناتوان و ناکارآمد خواهد شد.

همچنین بخوانید: رونمایی از سامانه گزارشگران فساد

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

12 + 1 =

دکمه بازگشت به بالا