فوتبالیورزشی

حواشی پرسپولیس فولاد بیش از متن بازی بود!

روز گذشته پرسپولیس و فولاد در یک بازی کاملاً هیجان‌ انگیز و جنجالی به مصاف یکدیگر رفتند. این دیدار با نتیجه ۲-۱ با برتری پرسپولیس به پایان رسید. اما حواشی نیمه‌ی دوم‌ این بازی در نوع خودش جالب بود. جریان بازی پرسپولیس و فولاد در نیمه دوم کاملا عوض شد و هر دو تیم بازی زیبا و پر از درگیری‌ای را به نمایش گذاشتند. در این بین چیزی که تب بازی را بسیار بالا برد پنالتی‌ای بود که برای فولاد گرفته‌شد. داور مسابقه در یک صحنه‌ی جنجالی به سود فولاد پنالتی اعلام کرد و این اتفاق باعث شد درگیری‌های مختلفی در کنار زمین به وجود بیاید. این درگیری‌ها به حدی بود که در خارج از زمین فوتبال هم جنجال‌های مختلفی ایجاد شد.

کشاکش و تقابل کادرفنی پرسپولیس و فولاد

در جریان بازی پرسپولیس و فولاد، در دقیقه ۶۰ پنالتی بحث برانگیز برای فولاد گرفته شد و این تصمیم داور باعث شد حمید مطهری مربی تیم پرسپولیس و مهدی هاشمی‌نسب مربی تیم فولاد با یکدیگر درگیری لفظی داشته باشند. درگیری لفظی حمید مطهری و مهدی هاشمی‌نسب ادامه داشت تا اینکه داور مسابقه به هردوی آن‌ها کارت زرد نشان داد و این جنجال به پایان رسید. درحالی که پرسپولیسی‌ها به داور مسابقه به خاطر گرفتن پنالتی اعتراض می‌کردند، فولادی‌ها معتقد بودند که پنالتی درست بوده و داور مسابقه تصمیم درستی گرفته است.

حواشی پرسپولیس فولاد
حواشی پرسپولیس فولاد

پس از پایان بازی سرمربی پرسپولیس نسبت به حواشی ایجاد شده واکنش نشان داد و در مورد فولاد خوزستان صحبت کرد. یحیی گل محمدی طی یک مصاحبه عنوان کرد:

فولاد خوزستان از نظر فنی تیم فوق‌العاده‌ای بود اما پرسپولیس به این ۳ امتیاز نیاز داشت. فکر می‌کنم بازی زیبایی بود و تماشاگران لذت بردند‌.

بیشتر بخوانید
ازدواج مهرداد میناوند در 99/9/9 + عکس کارت عروسی

سرمربی پرسپولیس همچنین در خصوص پنالتی فولاد اظهار کرد:

در آن صحنه هرگز برخوردی رخ نداد و پنالتی نبود. داور مسابقه با این تصمیم جنجالی کار را برای ما سخت کرد و فشار بیشتری به تیم ما وارد شد.

یحیی گل‌محمدی در ادامه افزود:

درگیری‌های آخر بازی نباید پیش می‌آمد و رفاقت‌ها همیشه باید حفظ شود‌. امیدوارم کینه‌ها از بین برود و کسانی که در این درگیری نقش داشتند، جنجال را ادامه ندهند.

در ادامه سعید آذری مدیرعامل فولاد به حرف‌های یحیی گل محمدی واکنش نشان داد. سعید آذری طی یک مصاحبه عنوان کرد:

من نمی‌دانم بازی از دست داور خارج شد یا وارد شد اما وقتی پنالتی اعلام می‌شود باید بازیکنان آرام شوند و مانند امشب حواشی ایجاد نکنند. این اولین باری نیست که در فوتبال پنالتی اعلام می‌شود و آخرین بار هم نخواهد بود. فکر می‌کنم فضای بازی از آن دقیقه به بعد جنجالی شد و آقای زاهدی‌فر به سختی بازی را کنترل کرد.

سرانجام مهدی هاشمی‌نسب مربی تیم فولاد دعوای داخل زمین را به خارج زمین منتقل کرد و با انتقاد از پرسپولیس حواشی مختلفی را به وجود آورد. این درگیری‌ها موجب شد سایر بازیکنان دو تیم هم اظهار نظر کنند.

 هاشمی‌نسب طی یک مصاحبه عنوان کرد:

فکر می‌کنم گل دوم فولاد خطا نبود، ولی خطا گرفتند! در هر صورت این بحث فنی بود. تیمی که فینال آسیا بوده به جای اینکه الان هر پنج روز یک بار بازی کند، ما هر پنج روز یک بار بازی می‌کنیم.

 تمام برنامه‌ریزی فوتبال ما شده که ببینیم پرسپولیس چه زمانی راحت است بازی کند و هنگامی که بازی می‌کند اتفاقات خاص رخ می‌دهد.

بیشتر بخوانید
رسول پناه، گل محمدی را به مناظره دعوت کرد!

مربی فولاد در ادامه افزود:

فیلمبردار صداوسیما در جریان بازی به من می‌گوید پنالتی نبود! واقعاً برازنده این تیم است که به آن می‌گویند تیم خاص. ایراد ندارد من ۲۰ سال است با این مشکلات بزرگ شدم و تمام زندگی من شده جنگ و دعوا با هواداران همین تیم خاص.

مهدی هاشمی نسب در پایان گفت‌گو تصریح کرد:

 با تمام احترامی که برای کریم باقری رفیق ۳۵ ساله خودم قائل هستم، ولی مظلوم‌نمایی می‌کند که نیمکت تیم فولاد خوب است. بله ما در فوتبال آدم‌بده‌ی داستان شدیم، ولی شما هم آدم خوب داستان نیستید. حداقل ما هم‌بازی بودیم و یکدیگر را خوب می‌شناسیم. ما هم در پرسپولیس بازی کردیم و این شرایط را دیدیم. من هم قبل از دربی یک کارت زرد داشتم و خطا می‌کردم که باید اخراج می شدم، اما داور می‌گفت آقای هاشمی‌نسب هفته بعد دربی داری! از شما می‌خواهم مظلوم‌نمایی نکنید.

همچنین در ادامه وحید امیری بازیکن تیم پرسپولیس در پاسخ به مهدی هاشمی‌نسب مدعی شد که او نباید این حرف ها را بزند و باعث شود حواشی جدیدی به وجود بیاید‌.

حواشی پرسپولیس فولاد
حواشی پرسپولیس فولاد

بعد از پایان حواشی ایجاد شده، محمدحسین زاهدی‌فر داور مسابقه پرسپولیس و فولاد به صورت رسمی از هواداران پرسپولیس عذرخواهی کرد و مدعی شد به دلیل خطای دید پنالتی را به نفع فولاد گرفتم.

محمدحسین زاهدی‌فر طی یک مصاحبه گفت:

در صحنه‌ای که توپ به بدن بازیکن پرسپولیس برخورد کرد خطای دید باعث شد که تشخیص بدهم پنالتی شده است.

داور مسابقه پرسپولیس و فولاد در ادامه افزود:

به خاطر این اشتباه که سهوی و به خاطر خطای دید بود از هواداران پرسپولیس عذرخواهی می‌کنم

بیشتر بخوانید
نوشیدنی‌های مناسب ورزشکاران | معرفی 5 نوشیدنی عالی!

محمدحسین زاهدی‌فر در پایان گفت‌و‌گو عنوان کرد: هواداران استقلال و پرسپولیس و همه علاقه‌مند‌ها به فوتبال اطمینان داشته باشند که در قضاوت داوران هیچ عمدی نیست و اشتباهات مختلف است که منجر به بروز این اتفاقات می‌شود.

اظهارات داور مسابقه باعث شد باشگاه پرسپولیس به وضعیت قضاوت داوران متعرض شود و بیانیه‌ای صادر کند. کاوه اسماعیلی مشاور رسانه‌ای پرسپولیس در یک توئیت عنوان کرد: هنوز سی دقیقه از پیروزی مقابل فولاد نگذشته بود که نسبت به قضاوت داور بازی اعتراض کردیم. این‌بار تا آخر ماجرا پیش می‌رویم.

بامزه است که حریف با سود بردن از اشتباه داوری و توهین‌های تمام نشدنی از روی نیمکت هم حریف پرسپولیس نشد. امشب ثابت شد که چقدر کار ما برای ادامه لیگ سخت است.

[تعداد: ۲   میانگین: ۴.۵/۵]

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

نوزده + 7 =

دکمه بازگشت به بالا