فوتبالیورزشی

پرسپولیس ۱ شاهین ۰ | خیز بلند پرسپولیس به سمت پوکر + خلاصه بازی

امشب پرسپولیس از سری رقابت‌های لیگ فوتبال ایران مقابل شاهین بوشهر قرار گرفت و توانست این تیم را با نتیجه‌ی ۱ بر ۰ شکست دهد و فاصله‌اش را با کسب پوکر قهرمانی کاهش دهد. تک‌گل پرسپولیس در این بازی را مهدی ترابی روی همکاری خوب با علی‌پور و البته روی اشتباه مدافع شاهین بوشهر به ثمر رساند.

پرسپولیس با کسب این برد ۵۳ امتیازی شد و فاصله‌اش را با سپاهان به ۱۳ رساند، البته فردا سپاهان باید بازی هفته‌ی بیست‎وسوم را در برابر سایپا انجام دهد.

ترکیب پرسپولیس در برابر شاهین

بوژیدار رادوشوویچ، شجاع خلیل‌زاده، محمدحسین کنعانی، مهدی شیری، محسن ربیع‌خواه، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، مهدی ترابی، سیامک نعمتی، مهدی عبدی و علی علیپور

در دقیقه‌ی ۴۶ بشار رسن جایگزین عبدی و در دقیقه‌ی ۹۳ مهدی روستایی جایگزین علی علی‌پور شد.

بازی پرسپولیس شاهین بوشهر

خلاصه بازی پرسپولیس شاهین

بازی پرسپولیس شاهین بازی پرافت‌وخیزی نبود. بیش از آن که موقعیت داشته باشد، خشونت داشت و از همین رو هم در همان نیمه‌ی نخست بر اثر خطایی که کمال کامیابی‌نیا در نیمه‌های زمین روی بازیکن شاهین انجام داد، داور کارت قرمز را به کمال نشان داد و پرسپولیس تقریباً ۶۰ دقیقه ۱۰ نفره بازی کرد.

با آمدن بشار رسن به جای مهدی عبدی، شرایط برای پرسپولیس بهتر شد. در نیمه‌های نیمه‌ی دوم حتی یک پنالتی برای پرسپولیس گرفته شد که البته داور بازی، آقای وحید کاظمی، با مشورت داور پشت دروازه پنالتی را پس گرفت.

خلاصه بازی پرسپولیس شاهین را می‌توانید در زیر ببینید:

 

صحبت‌های یحیی گل‌محمدی پس از پیروزی برابر شاهین

 هدف ما ۳ امتیاز این بازی بود. اما نیمه اول خوب بازی نکردیم و کم سرعت بودیم. نمی توانستیم از موقعیت و فضا و خطر روی دروازه حریف ایجاد کنیم. بعد از این که ۱۰ نفره شدیم شوک مثبتی به ما وارد شد و تلاش دوچندانی کردیم. گل خوبی زدیم و نگذاشتیم حریف موقعیت بسازد. این سه امتیاز خیلی برای ما ساس بود. این برد را به هواداران تقدیم می کنم. ای کاش کنار ما بودند ولی مطمئنم دعای خیرشان پشت ماست. از بازیکنانم ممنون هستم که با انگیزه برد وارد زمین شدند هر چند که ده نفره شدند.

یک پنالتی برای ما گرفته نشد. اعتراضات برای این بود که فکر می کردیم تصمیمات داور دوگانه است. همان حرکت کمال را بازیکن شاهین کرد اما رنگ کارت متفاوت بود و این جای سوال دارد. اعتراضات ما طبیعی بود اما باید تصمیمات داور را کارشناسی کنیم. امیدوارم حق با داور باشد. اعتراض نکردم و بحثم دوستانه بود. فقط خواستم بدانم دلیل تصمیمش چه بوده است. من فقط می‌خواستم در مورد تصمیمش دلیل بیاورد که او هم گفت و من قبول کردم.

نیمه دوم متفاوت بودیم در حالی که نیمه اول خوب نبودیم. ترابی هم خیلی زحمت کشید و فضاها را استفاده کرد و زننده گل ما بود.  من و بقیه تیم هم از او تشکر می‌کنم.

یحیی در مورد مثبت‌شدن تست کرونای بازیکنان فولاد و استقلال گفت:

فدراسیون باید یک آزمایشگاه معتبر معرفی کند تا از آن هایی که می گوید کرونا دارند دوباره آزمایش گرفته شود. و صحت و سقم نتایج مشخص شود. اگر قرار باشد هر باشگاهی بگوید ما چند نفر بازیکن مبتلا داریم، کار درستی نیست.

**********

بیشتر بخوانید
هادی عقیلی از پرسپولیسی بودنش در کودکی گفت

با مثبت‌شدن تست کرونای تعداد زیادی از اعضای باشگاه استقلال، ادامه‌دادن لیگ در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است. مشخص نیست که آیا لیگ برتر امسال لغو خواهد شد یا خیر و اگر لغو شود آیا پرسپولیس که حداقل ۱۰ امتیاز با تیم دوم لیگ یعنی سپاهان فاصله دارد به‌عنوان قهرمان مشخص خواهد شد یا نه. اعتراض‌های زیادی کادرفنی، بازیکنان و هواداران استقلال به سازمان لیگ و وزیر ورزش کار را برای اخذ هرگونه تصمیم توسط هر نهاد ورزشی بسیار دشوار کرده‌است.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا