هنر

بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!

در این بخش سری به پشت صحنه ۳۰ فیلم‌ و سریال‌ هالیوودی سالیان اخیر می‌زنیم و راز‌ی مهم را برملا می‌کنیم. این راز در مورد وجود نعمتی به نام «بدلکار» در هنر صنعت سینماست.

۱.مطمئن نیستیم چرا یک کشتی گیر مسابقات WWE به زوج بدلکار احتیاج پیدا می کند.

زمانی که دیو باتیستا، کشتی‌گیر سری مسابقات WWE، برای بازی نقش «دراکس» در فیلم «نگهبانان کهکشان» انتخاب شد؛ همه مخاطبان ابتدا کمی گیج شدند. باتیستا هم برای ایفای هر چه بهتری نقش مجبور به شرکت در کلاس‌های بازیگری شد اما تصور همه بر این بود که او دیگر نیازی به بدلکاری ندارد و می‌تواند بخش‌های سخت را برای این نقش به تنهایی ایفا کند.
بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند! بعدا متوجه شدیم تصور همگان اشتباه است. با وجود این که باتیستا از دنیای کشتی WWE بود اما کارگردانان هنوز هم «رابرت د گروت» را برای بدلکاری در فیلم‌های خود آماده باش داشتند.

۲. «هریسون فورد» می‌داند که باید قدر دان کمک‌های حین بازیش از جمله کمک بدلکاران باشد.

اکثر بازیگران می دانند که بدون کمک زوج‌هایشان موفق نمی شوند. در اینجا هریسون فورد عکسی دوتایی از خودش و زوج بدلکارش به نام «ویک آرمسترانگ» در پشت صحنه سری فیلم‌ «ایندیانا جونز و معبد رستاخیز» منتشر کرد و از وی بخاطر همه تلاشهای سختش تشکر کرد.
بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!آرمسترانگ حتی در هنگام فیلمبرداری «ایندیانا جونز و معبد رستاخیز» در چند سکانس ایفای نقس کرد.

۳.زوج بدلکار «چندلر ریگز»، در سریال «مردگان متحرک» زنی ۳۳ ساله بود!

زوج‌های بدلکار بازیگران، لازم نیست در سن و جنسیت یکسان یا مشابه باشند. تنها الزام به شباهت آنها در سر صحنه است تا جذابیت و روند طبیعی برای مخاطب حفظ شود. چندلر ریگز، که نقش «کارل گرایمز» را در سریال «مردگان متحرک» بازی می‌کرد، یک همکار بدلکار داشت که زنی ۲۳ ساله به نام امیلی بروبست بود.
بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!حضور بدکاران زن در نقش‌ مردان جوان نظیر نقش کارل، به دلیل حفظ ساختار امری رایج و عمومی در این حوزه است.

۴.بدلکار «دواین جانسون»، پسر عمویش است!

اگر دوستی با زوج بدلکارتان برایتان کافی نیست، نگاهی به «دواین جانسون» ملقب به «راک» بیندازید پا را فراتر گذاشت و پسر عمویش، «تانائی رید» را به عنوان بدلکارش انتخاب کرد.
بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!رید از سال ۲۰۰۲ و با حضور در فیلم «پادشاه عقرب» زوج بدل دواین جانسون شد. رید اعتراف کرده که دوست دارد بدلکاری پسر عمویش را انجام دهد چون این امر او را از نظر جسمی در سطح بسیار مطلوبی نگه می دارد.

۵. «ایان مک کلن» برای ایفای نقش در ارتفاعات مختلف به کمک کمی نیاز دارد.

داستانهای زیادی از مشاجره میان کارگردانان و دستیاران در مورد به کار گیری از بازیگران واقعی نقل می‌شود اما نمی‌توان تصور کرد که این اتفاق در مورد بازی های ایان مک کلن رخ دهد.

بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!
زوج بدلکاری عادی او بیشتر شبیه هابیت است تا یک جادوگر. در مقابل بدلکار دیگرش مطلوب و خوب است. خب، اگر از جنبه طنز به این عکس نگاه کنیم، می‌توانیم تصور کنیم دلیل اینکه که چرا آنها با هم به مشکلی برنمی‌خورند را حالا می‌دانیم.

۶.بدکار مرد به جای «جنیفر لوپز»

بدلکاری و حضور بدلکاران فقط معطوف به فیلم و سریال‌های تلویزیونی نیست. جنیفر لوپز در موزیک ویدئوی «رهبر را دنبال کن» که در زمان خود خیلی بازنشر و محبوب شد، مجبور به استفاده از بدلکار در بعضی از قسمت‌های این موزیک ویدئو شد.
بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!در هنگام فیلم‌ برداری این موزیک ویدئو، لوپز از بدلکار مردی که توانایی پارکور کار باشد و بتوان از نظر ظاهری او را به لوپز نزدیک کنند بهره برد.

بیشتر بخوانید
موسسه رسانه‌های تصویری به آخر خط رسید/ سعید رجبی فروتن از پایان این امپراطوری خاطره ساز خبر داد

۷.ظاهرا آن بیرون کسی وجود دارد که با «آرنولد شوارتزنگر» مو نمی‌زند

آرنولد شوارتزنگر پسر عمویی ندارد که بدلکارش شود. بنابراین تهیه کنندگان فیلم‌هایش باید در بیرون از فیلم کسی مشابه به او را پیدا می‌کردند.
بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!آرنولد و بدلکارش «پیتر کنت» که اینجا در پشت صحنه «کماندو» دیده می‌شوند و به طور قطع در ظاهر یک شخصیت واحد را نشان می‌دهند.

۸.هر ایتالیایی ۴۰ ساله اهل شیکاگویی، می‎ تواند شبیه «مارک روفالو» باشد.

بعضی از زوج‌های بدلکار شباهتی به بازیگری که به جایشان بدلکاری می‌کنند، ندارند اما در مقابل، بقیه مثل «آنوتونی مولیناری» شباهت بسیار نزدیکی به بازیگر همکارشان دراند.
بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!مولیناری به جای بازیگران مطرح دیگری همچون «جورج کلونی» و «جرمی رنر» هم بدلکاری کرده اما همه می‌دانند که او دیگر دنباله روی همیشگی نقش‌های روفالو شده‌است.

۹. با دو «کریس پرت» چه طورین؟

چه نعمتی بهتر از اینکه از وجود دو تا کریس پرت در صنعت سینما بهره ببریم.
بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!بدلکار پرت، «تونی مک فار»، با او در فیلم‌های «نگهبانان کهکشان»، «دنیای ژوراسیک» و «انتقام جویان: جنگ ابدیت» همراه بوده و همکاری کرده‌است.

۱۰.«تونی آنجلوتی» تقریبا هنگام فیلم برداری «دزدادن دریایی کاراییب» درگذشت.

زوج بدلکار بودن همیشه مفرح و مثل بازی کردن نیست. زوج بدلکار «جانی دپ» در فیلم دزدان دریایی کاراییب، به نوعی در سکانس یو‌یو‌ی انسانی در گذشت…
بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!تونی آنجلوتی کاری غیرمعمول را انجام داده‌ و شرکت «والت دیزنی» بابتش شکایت کرده‌بود. شرکت‌ها معمولاً شکایت نمی کنند زیرا معتقدند این امر ممکن است کارهای آینده آنها را تحت‌الشعاع قرار دهد.

۱۱.با «لوکی» و بدل‌هایش آشنا شوید.

به این عکس جالب «تام هیدلستون» با بدل‌هاش خوب توجه کنید.
بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!

ظاهرا هیدلستون تلاش می‌کند بسیاری از قسمت‌های سخت در نقش‌هایش را خودش انجام دهد. برای ایفای نقش لوکی هم، هیدلستون از بدلکاران در مورد نحوه چرخش در هوا و طریقه صحیح فرود آمدن بر روی پاهایش سوال می‌کرد.

۱۲.حضور زوج بدلکار برای «تام هاردی» در فیلم «بتمن: شوالیه تاریکی بر‌می‌خیزد»

«تام هاردی» در این فیلم از سری فیلم‌های بتمن ساخته کارگردان شهیر، «کریستوفر نولان» به ایفای نقش «بین» پرداخت. با استفاده از ماسک، به سختی می توانید بگویید که بازیگر این نقش هاردی است.
بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!

۱۳.مرد عنکبوتی که درگیر شلوار راحتی است

شما هرگز تصور نمی‌کردید روزی را ببینید که مرد عنکبوتی شلوار دارد. خب، امروز همان روز است. در اینجا قهرمانی را در حال نوسانی و معلق در قسمت دوم فیلم «مرد عنکبونی شگفت انگیز» می‌بینید.
بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!ما نمی دانیم چرا بدلکار شخصیت مرد عنکبوتی شلوار پوشیده اما وضعیت فعلی صحنه جالب و بامزه‌ای را ساخته‌است. سوالی که اینجا ذهن مخاطب را درگیر می‌کند این است که چگونه این اتفاق را از دید مخاطب پنهان می‌کنند؟

۱۴. بن شماره‌ی دو

شانس تلاش برای پیدا کردن کسی که در شباهت همچون برادر به «بن افلک» به نظر برسد، دور از انتظار است. زوج بدلکار بن افلک با آرایش چهره و کوتاه کردن موها توانست از نظر ظاهری به او نزدیک شود اما از درخشش جوانی افلک بهره کاملی نداشت.
بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!این عکس متعلق به همکاری این دو در هاوایی برای پنجمین فیلمی است که با هم در آن شرکت داشته‌اند.

بیشتر بخوانید
چادویک بوزمن بازیگر «پلنگ سیاه» درگذشت

۱۵.دو تا «برد» با بدلکاری «رد»

متاسفیم که اعلام می‎‌کنیم «برد پیت» بر خلاف تصورات شما در فیلم «مشاور» بدلکاری نقشش را انجام نداده‌است. اولش ما هم تردید داشتیم و مطمئن نبودیم تا این عکس از پشت صحنه فیلم را دیدیم.
بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!او ممکن است بدلکاری‌هایش را خودش انجام ندهد اما مشابه خودش را برای این امر دارد. هالیوود ممکن است هیچ گاه، دیگر کسی را تا این حد شبیه به برد پیت پیدا نکند.

۱۶.دو خون آشام به ازای یکی

زمانی که سری فیلم‌های «گرگ و میش» محبوب و فراگیر بود، «راپرت پتینسون» بازیگر مورد علاقه و دوست داشتنی بسیاری از دختران نوجوان آن زمان بود. شاید از آن روز‌های درخشان فاصله گرفته‌باشد اما هنوز هم پتینسون است و پتانسیل و اعتبار خاص خودش را دارد.
بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!

۱۷.اینجا جادو نداریم

این یک ترفند جادویی نیست.این پسری است که به «روپرت گرینت» کمک کرد تا برخی از بدلکاری‌های جادوگری نقش رون ویزلی در مجموعه فیلم‌های «هری پاتر» انجام دهد.
بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!از نظلر ظاهری با گریم، بدل را شبیه به گرینت کرده‌اند و به نظر گرینت از این امر راضی است.

۱۸.تماشای دو لبوف

جهان احتمالا نمی‌تواند حضور همزمان دو «شیا لبوف» را به راحتی هضم کند. برای یکی از این دو شاهد تشویق‌های بسیاری هستیم.
بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!بدلکارش همچنین ممکن است ما را متقاعد کند که دو برابر مشهورتر از هرکسی است که تا به حال زندگی کرده. ممکن است هر کسی فقط با فکر کردن در مورد آن یک روز جالب را تجربه کند.

۱۹.ناحیه گرگ و میش

در این قسمت شاهد بخش دوم زوج بدلکاری سری فیلم‌های «گرگ و میش» هستیم.
بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!همان طور که در این تصویر به نظر می رسد «تیلور لاتنر» و زوج بدلکاریش واقعاً به یکدیگر نزدیک و دوستان نزدیکی برای یکدیگر هستند.

۲۰.تصور سه قلو دیدن

وقتی شما بیش از توان یک بروس ویلیس کار کرده‌اید پس حتما به یک زوج بدلکار نیاز دارید. ظاهرا بازیگر سری فیلم‌های محبوب «جان سخت» دو بدلکار برای خودش دارد.
بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!شاید این حالت فقط برای شرایطی باشد که بازیگر برای سکانس‌های سخت و آسیب زننده نیاز به آماده داشتن بدل‌‌هایی برای ایفای نقش باشد.

۲۱.آیا دو تراولتا کافی است؟

جان تراولتا را با بدلش می‌بینید. شاید تنها تفاوت ظاهری این دو در رنگ خاکستری موهای تراولتا باشد.
بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!

۲۲.دو برابر شدن کاپیتان

«کریس ایوانز» هم جزو همین افرادی است که برای بهبود اجرای نقش خود در سری فیلم‌های «کاپیتان آمریکا» و «انتقام جویان» به وجود و همکاری با بدلکار برای نقشش نیاز داشت زیرا او به تنهایی قادر به انجام تمامی آن اقدامات قهرمانانه در سر صحنه فیلم برداری نبود.
بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!بسیاری دوست دارند باور کنند که او می‌تواند. تعجب هم می‌کنید اگر بدانید ایوانز چه قدر مصرانه برای انجام بدلکاری نقش‌ «کاپیتان آمریکا» اصرار داشت اما سیاست کمپانی «مارول» بر این است که بازیگران ریسکی نکنند تا به آنها هیچ گزند و آسیبی نرسد.

بیشتر بخوانید
حقایقی درباره قسمت اول از سه گانه پدرخوانده

۲۳.بدل‌های جادویی

به نظر می رسد که این عکس در اولین سری از فیلمای هری پاتر با عنوان «هری پاتر و سنگ جادو» گرفته شده است. شایدعوامل فیلم، این خانوم جوان را به تصور اینکه اما واتسون در این سن و سال در حال رشد است، انتخاب کردند.
بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!انتخاب بدلکار نقش رونالد ویزلی از نگاه دقیق تری برخوردار بود اما در مورد نقش «هرمیون گرینجر» به نظر می رسد از طلسم‌های اشتباه داستان استفاده شده‌است.

۲۴.اسم او باند است

همه ما می‌دانیم که سری فیلم‌های «جیمز باند» سهم منصفانه و نسبتا خوبی از بدلکاری‌ را برای فیلم‌هایش و خصوصا نقش باند دارد. البته تنها در صورتی که جکی چان برای جیمز باند ایفای نقش نکند، بازیگر نقش باند قطع به یقین به همکاری با زوج بدلکار نیاز پیدا خواهد‌کرد.
بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!دانیل کریگ نیز از این قاعده مستثنی نیست. در اینجا او را در کنار بدلکارش می‌بینیم که به نظر می رسد در حال تمرین حرکتی هستند.

۲۵. به سبک ویل بزرگ

انتظارش را نداشتیم که «ویل اسمیت» هم بدلکاری نقش‌هایش را انجام ندهد. به تصور اسمیت فقط یکی از روش های زیادی که بدن او را ایمن نگه می دارد تا بتواند به ساخت فیلم های عالی ادامه دهد، این روش است.
بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!

بنابر اطلاعات واصله، بدل ویل اسمیت در فیلم‌های زیادی حضور داشته و به جای او بدلکاری‌های صحنه‌های اکشن را انجام داده‌‌است و درآمد خیلی خوبی هم دارد.

۲۶.آخرین جادوگر

قطعا هری پاتری بدون دنیل رادکلیف وجود نخواهد داشت. این یعنی زوج بدلکارش چه قدر مهم و ارزشمند است.
بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!شاید وقتی رادکلیف جوانتر بود، بیشتر ترفندهای بدلکاری مورد نیاز را خودش انجام می‌داد.از طرفی او که در اصل ورزشکار نیست بنابراین وجود یک زوج بدلکار در سکانس‌های اکشن، مطمئن‌تر است.

۲۷. دو «مگان فاکس» در آن واحد؟

دو مگان فاکس در یک تصویر را می بینیم. شاهد شباهت زیاد بدل مگان فاکس با خودش هستیم
بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!

۲۸. دو دنیرو در یک قاب

انگار یک رابرت دنیرو برای این دنیا کافی نیست. تصور کنید دو تا از آنها را در حالت آماده باش دارید. همه این شوخی‌ها به کنار، دنیرو برای انتخاب یک انسان تمام عیار و قرار دادن او به جای خود، نیاز به یک همزاد مضاعف و بدلی شایسته دارد.
بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!با نگاه کردن به تصویر و چهره دنیرو، می‌توانید بگویید که او شکرگزار است که مجبور نیست آن همه وزن را یک جا تحمل کند.

۲۹.«فالکون» هم به دیگری برای تکمیل اجرای نقشش نیاز دارد

«آنتونی مکی» از رپ احساسی «۸ مایل» به همکاری با «کاپیتان آمریکا» رسید. این یک حرکت و چرخش عظیم است و ادامه آن نیاز به حضور یه زوج بدلکار دارد.
بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!

۳۰.یه لحظه صبر کنید…

همان طور که می‌دانیم، «تام کروز» برای ایفای نقش‌هایش نیازی به بدلکار ندارد. او اصرار دارد ترفندها و حرکات اکشن و نمایشی نقش را خودش انجام دهد اما زمانی فرا می رسد که هر انسانی نیازمند کمک است.
بازیگران و بدلکارانشان/ تصاویری جالب از پشت صحنه فیلم‌ها که همه چیز را بر ملا کردند!از زمانی که افراد پا به سن می گذارند، قوای جسمی و آمادگی بدنیشان افت می‌کند و تحلیل می‌رود. تام کروز هم از این مستثنی نیست. در این عکس کروز را با بدلکارش می‌بینید.

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا