شبکه‌های اجتماعی

معروف‌ترین بازیگران دهه هفتادی ایران + عکس

دهه‌ی ۹۰ در حال به‌پایان‌رسیدن است و حدود ۲ ماه دیگر وارد قرن جدید می‌شویم. این یعنی متولدین دهه ۷۰ که تا همین چند سال پیش نوجوان بودند، اکنون جوان هستند و نوبت ازدواج‌شان رسیده‌است. میان بازیگران ایرانی هم برخی بازیگران هستند که متولد سال‌های دهه‌ی ۷۰ اند. این بازیگران البته اکنون جزو بازیگران جوان محسوب می‌شوند و چنان‌که گفته شد از حالت نوجوانی خارج شده‌اند. معروف‌ترین بازیگران دهه هفتادی ایران را در ادامه معرفی خواهیم کرد.

بازیگران دهه هفتادی

۱- ترلان پروانه

ترلان پروانه

ترلان پروانه که چندی پیش نام‌اش میان زیباترین زنان جهان بود، یکی از مشهورترین بازیگران دهه هفتادی ایران است. او متولد تیرماه ۱۳۷۷ در شیراز است و از همان دوران کودکی وارد دنیای بازیگری شده‌است. او فارع التحصیل کارشناسی رشته‌ی گرافیک است و از شناخته‌شده‌ترین بازیگران سینما و تلویزیون ایران محسوب می‌شود.

۲- ارسلان قاسمی

بازیگران دهه هفتادی

ارسلان قاسمی ۳ سال از ترلان پروانه بزرگ‌تر است، اما تقریباً وضعیتی همچون او دارد. ارسلان قاسمی هم از همان کودکی وارد دنیای بازیگری شده و در چند فیلم سینمایی و همچنین سریال تلویزیونی نقش‌آفرینی کرده‌است. او در سریال یوسف پیامبر در نقش کودکی بنیامین برادر یوسف ظاهر شد.

قابل‌ذکر است که نخستین بازی ارسلان قاسمی به سریال در چشم باد که مربوط به سال ۱۳۸۲ است برمی‌گردد.

۳- محمدعلی شادمان

علی شادمان

محمدعلی شادمان متولد ۱۳۷۵ در ایلام است. شهرت او کمتر از ارسلان قاسمی و ترلان پروانه است، اما در کل از شاخص‌ترین بازیگران دهه هفتادی محسوب می‌شود. او نیز در ۱۰ سالگی نخستین تجربه‌ی بازیگری‌اش را کسب کرد و پس از آن در چند فیلم سینمایی دیگر بازی کرد. اولین فیلم او میم مثل مادر بود و فیلم‌های صد سال به این سال‌ها، زمانی برای دوست داشتن و کلانتری غیرانتفاعی از دیگر کارهای او هستند.

بیشتر بخوانید
همکاری پنهان ریحانه پارسا و امین فردین + عکس‌های بی‌حجاب ریحانه پارسا

 ۴- هستی مهدوی‌فر

هستی مهدوی فر

هستی یا مهدخت مهدوی‌فر متولد ۱۳۷۰ است و از لحاظ سنی بزرگ‌ترین فرد در فهرست ما محسوب می‌شود. او هم در سینما فعالیت داشته و هم در تلویزیون. سریال‌هایی که خانم مهدوی‌فر در آن‌ها نقش‌آفرینی کرده عبارت اند از جراحت، مادرانه، گذر از رنج‌ها و سایه‌بان. از فیلم‌های سینمایی‌اش هم می‌توان از سوت پایان، زبان مادری، ۵۰ کیلو آلبالو، چهارشنبه، کمدی انسانی، هفت‌ونیم و ملاقات با جادوگر نام برد.

۵-  لاله مرزبان

لاله مرزبان

پنجمین بازیگر از فهرست ما در مورد معروف‌ترین بازیگران دهه هفتادی خانم لاله مرزبان است. او متولد ۱۳۷۲ است و از آن بازیگرانی است که از همان کودکی به دنیای بازیگری راه پیدا کرده‌اند. لاله مرزبان کارش را با تئاتر شروع کرد و بعدها به دنیای سینما و تلویزیون راه پیدا کرد. هیس دخترها فریاد نمی‌زنند، به وقت شام، زیر سقف دودی و مهمان‌خانه‌ی نو از شناخته‌شده‌ترین کارهای لاله مرزبان هستند.

قابل‌ذکر است که او در فیلم زیر سقف دودی نقش اصلی را در اختیار داشت.

۶- زیبا کرمعلی

بازیگران دهه هفتادی

زیبا کرمعلی یکی دیگر از معروف‌ترین بازیگران دهه هفتادی ایران است. او متولد آذرماه ۱۳۷۵ در کرج است. رشته‌ی دانشگاهی‌اش سینما است و از مشهورترین فیلم‌هایی که در آن‌ها بازی کرده می‌توان به فیلم‌های لاتاری و دینامیت اشاره کرد.

همچنین بخوانید: لیست بازیگران طلاق‌گرفته‌ی ایران

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

12 + 1 =

دکمه بازگشت به بالا