گردشگری

برج ایفل و موزه لوور بازگشایی شدند

همه‌گیری کرونا بیش از آن طول کشید که پیش‌بینی‌ها نشان می‌دادند. همین موجب شد که با اندکی کاهش شیوع این ویروس در اروپا و برخی دیگر از نقاط جهان، فعالیت‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی از سر گرفته شوند. گردشگری نیز شامل همین فعالیت‌هاست. پس از آن که مرزهای دبی به روی گردشگران خارجی باز شدند، برج ایفل مشهورترین جاذبه‌ی گردشگری پاریس نیز اکنون برای گردشگران قابل‌دسترسی است. قرار است در روزهای آینده درب‌های موزه‌ی لوور – پربازدیدترین موزه‌ی هنری جهان – نیز بر روی بازدیدکنندگان باز شوند.

برج ایفل از ۲۵ ژوئن برای گردشگران و بازدیدکنندگان قابل‌دسترسی شده‌است، اما بازدید از آن برای گردشگران تفاوت‌هایی با پیش از شیوع کرونا دارد. به‌عنوان مثال، فعلاً آسانسورهای این برج تعطیل اند، هرچند گفته می‌شود که چند روز آینده آسانسورها نیز فعال خواهند شد. تا زمانی که آسانسورها فعال شوند، گردشگران و بازدیدکنندگان باید برای بازدید از طبقات بالای برج حدود ۱۰۰۰ پله را بالا بروند. برای بالا رفتن از پله‌ها نیز محدودیت‌هایی ایجاد شده است. مثلاً راهروی سمت راست برای کسانی است که از پله‌ها بالا می‌روند و راهروی سمت چپ برای کسانی که از پله‌ها پایین می‌آیند.

بازگشایی برج ایفل
بازگشایی برج ایفل

در ضمن محدودیت جمعیتی برای کسانی که هر بار می‌توانند در هر طبقه بایستند درنظر گرفته شده است. همچنین هیچ گردشگر و بازدیدکننده‌ای در برج ایفل نمی‌تواند بدون ماسک وارد برج شود، مگر کودکان زیر ۱۱ سال. مسئولان برج ایفل همچنین اعلام کرده‌اند که فرآیندهای ضدعفونی را در بالاترین درجه در تمامی قسمت‌های برج ایفل انجام خواهند داد.

طبق خبری که afar منتشر کرده است، موزه‌ی لوور نیز فعالیت‌اش را به‌زودی از سر خواهد گرفت، اما روال بازدید از این موزه نیز به‌مانند قبل نخواهد بود. به‌عنوان مثال قرار است تابلوهایی برای هدایت بازدیدکنندگان در راهروها نصب شوند تا از شلوغ‌شدن جلوگیری شود. همچنین طبقه‌ی دوم موزه قابل‌بازدید نخواهد بود و مشخص نیست دقیقاً چه زمانی موزه به طور کامل برای بازدیدکنندگان قابل‌بازدید خواهد بود. ضمناً استفاده از ماسک برای افراد بالای ۱۱ سال اجباری است.

بیشتر بخوانید
مراکز خرید معروف در شهر آنتالیا و جاذبه‌های دبی

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

شانزده − 15 =

دکمه بازگشت به بالا