خبر ببر

بازنگری در مجازات حبس دستور کار جدی قوه قضاییه است

رئیس قوه قضائیه، بازنگری در مجازات حبس را دستور کار جدی این قوه عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری سروش، اعضای «کمیسیون وزرای دادگستری و معاونان پارلمانی و حقوقی ادوار» شامگاه دوشنبه ۱۴ بهمن ۹۸ با آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی دیدار کردند.

وی در این دیدار با بیان اینکه اگر بر روی «محوریت قانون» توافق نکنیم کار سخت می‌شود، تاکید کرد:

باید همه جریانات، توافق کنند که کشور در همه حوزه‌ها بر اساس «قانون» پیش برود و همه حقوق را رعایت کنند. البته این به منزله آن نیست که قانون در همه جا کامل است بلکه منظور این است که «قانون ناقص» بهتر از بی‌قانونی و «رفتار سلیقه‌ای» است.

رئیس قوه قضائیه یکی از دستور کارهای ضروری مجلس یازدهم را بازنگری در برخی مواد آئین دادرسی عنوان کرده و افزود:

در بازنگری قوانین، حبس‎ باید مربوط به جرایمی باشد که واقعاً به این مجازات نیاز است در غیراینصورت لازم است از مجازات‌های بازدارنده دیگر غیر از حبس استفاده کنیم.

*** تأکید قوه قضائیه بر «قانون‌گرایی و حاکمیت نگاه حقوقی»

در ابتدای این دیدار اعضای کمیسیون به بیان نقطه نظرات خود در رابطه با دستگاه قضائی کشور پرداخته و با استقبال از تأکید قوه قضائیه بر «قانون‌گرایی و حاکمیت نگاه حقوقی»، نسبت به تحولات قوه قضائیه در دوره اخیر ابراز خوش بینی کردند.

به گزارش خبرگزاری سروش، گفتنی است در این دیدار آقایان و خانم‌ها سید علیرضا آوایی، ابراهیم احدی، غلامحسین الهام، الهام امین‎زاده، مصطفی پورمحمدی، محمد اسماعیل شوشتری، سید محمد علی ابطحی، سید محمد اصغری، حسین علی امیری، مجید انصاری، فاطمه بداغی، لعیا جنیدی و سید احمد موسوی حضور داشتند.

بیشتر بخوانید: اجرای طرح ساماندهی صنوف پوشاک در پایتخت / جمع‌آوری مانکن‌های نامتعارف

بیشتر بخوانید
سواحل کیش میزبان یک موجود مرگبار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

4 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا