هنر

بازخوانی یک حادثه غم انگیز: علت فوت پل واکر چه بود؟

روز و زمان حادثه

در حدود ساعت ۳:۳۰ بعد از ظهر ۳۰ نوامبر ۲۰۱۳ پل واکر به همراه دوستش راجر روداس از مراسم خیریه مرتبط با قربانیان طوفان هایان خارج می‌شود. طوفان هایان که در فیلیپین طوفان یولاندا نیز شناخته می‌شود، طوفان بسیار قدرتمندی بود که بخش‌هایی از جنوب شرقی آسیا بخصوص فیلیپین را در اوایل نوامبر ۲۰۱۳ تخریب کرد. این طوفان با کشتن عده زیادی از مرگبارترین طوفان‌ها بود و همچنین هایان قوی‌ترین طوفان ثبت شده‌ای‌است که تا به حال به خشکی وارد شده بود و به طور غیررسمی از حیث سرعت باد چهارمین طوفان قوی ثبت شده به حساب می‌رود. واکر هم از خیرین فعال میان هنرمندان هالیوود به شمار می‌رفت آن روز در مراسم خیریه حضور پیدا کرده‌بود

اندکی پس از ترک محل با پورشه کاررا جی‌تی قرمز رنگ روداس، راننده کنترل خودرو را از دست می‌دهد و پس از برخورد با تیر چراغ برق و درخت در والنسیا سانتا کلاریتا، کالیفرنیا خودرو منفجر شده و در آتش می‌سوزد. در پی آن کلانتری بخش لس آنجلس خبر مرگ دو تن را گزارش می‌دهد. پس از آن ایمی ون ایدن مدیر تبلیغات واکر خبر فوت او را تایید می‌کند. کلانتری بخش لس آنجلس سرعت را دلیل اصلی حادثه اعلام کرده‌است. او در آرامگاه فارست لان مموریال پارک دفن شد. ترانه «وقتی باز دیدمت» توسط «ویز خلیفا و چارلی پوث» به یاد پل واکر فقید خوانده شد و آن زمان در چارت‌های سراسر جهان به رتبه یک دست یافت.

پس از پل چه بر سر قسمت هفتم آمد؟

تولید کنندگان فیلم سریع و خشمگین سعی داشتند فیلم را از نو فیلم برداری کنند اما سپس تصمیم گرفتند از برادران واکر استفاده کنند. کودی و برادر دیگرش کلب پس از فوت پل واکر در یک تصادف رانندگی و نیمه کاره ماندن فیلم برداری قسمت هفتم از سری فیلم‌های سریع و خشن؛ این دو از سوی کمپانی یونیور سال دعوت شدند تا صحنه‌های باقیمانده از حضور برادرشان را اجرا کنند. برادر جوان‌تر پل واکر پیش از این اصلا سابقه بازیگری نداشت.

بیشتر بخوانید
نجف دریابندری مترجم وداع با اسلحه درگذشت

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا