شبکه‌های اجتماعی

بازار حیوانات اندونزی | سلاخی وحشیانه‌ی حیوانات [فیلم +۱۸]

کروناویروس به جهانیان نشان داد که جمله‌ی «هر انسانی آزاد است که چه بپوشد، چه بخورد، چه کاری انجام دهد و کجاها برود» تا به چه میزان می‌تواند ناصحیح باشد. کارهای انسان‌ها در جهان هم متأثر از عواملی هستند و هم آن‌که خود عامل‌هایی برای تأثیر بر بسیاری چیزهای دیگر اند. بنابراین شخصی که در جایی دیگر در حال انجام کاری‌ست دیر یا زود تأثیر کارش – ولو با شدت کم – روی زندگی ما نیز نمایان می‌شود. اگر واقعیت داشته باشد که کروناویروس از حیوانات به انسان منتقل شده، پس در واقع آن کسی که به هر دلیلی در برخورد با حیوانات سهل‌انگاری کرده و برای نخستین بار به کروناویروس دچار شده‌است، تأثیری عظیم بر جان انسان‌ها، اقتصاد جهان، سیاست بین‌الملل و بسیاری چیزهای دیگر گذاشت. شیوع کروناویروس در جهان توجهات را همچنین به بازار حیوانات در ووهان چین معطوف کرد، اما جز بازار حیوانات عجیب و حتی حال‌به‌هم‌زنِ ووهان، باز هم هستند بازارهای حیوانات دیگری که حیوانات در آن‌ها به وحشتناک‌ترین حالت و بی‌رحم‌ترین صورت سلاخی می‌شوند تا شاید بتوانند برای یک وعده هم که شده معده‌ی یک مشت نا-انسان را پر کنند.

فیلم زیر فیلمی از بازار حیوانات اندونزی است. این بازار در واقع در یکی از جزایر شرقی کشور اندونزی با نام سولاوسی [Sulawesi] قرار دارد. مدافعان حقوق حیوانات بارها تلاش کرده‌اند که این بازار و بازارهایی همچون آن را ببندند، اما چه کنند که زورشان برابر با زور افراد دیگر نیست و این بازار و سایر بازارهای گوشت و سلاخی حیوانات هنوز هم در جهان فعالیت می‌کنند.

بیشتر بخوانید
عکس بی حجاب افسانه بایگان | سوژه‌ی جدید شبکه‌های اجتماعی

حیواناتی همچون قورباغه، مار، آفتاب‌پرست، موش و سنجاب در این بازار زنده‌زنده سوزانده می‌شوند یا مورد سلاخی قرار می‌گیرند. پیشنهاد می‌کنم اگر دل دیدن حیواناتِ خونین را ندارید، از دیدن فیلم بازار حیوانات سولاوسی اندونزی اجتناب کنید. اگر هم دلِ دیدن فیلم را دارید، فیلم را ببینید تا دریابید که آن‌چه‌ که انسان می‌نامیم‌اش چه کارهایی که انجام نمی‌دهد!

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا