پزشکیعلمی

پزشک اوکلاهمایی نسبت به استفاده از دارو ایورمکتین حیوانی برای درمان کووید ۱۹ هشدار داد

به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، یک پزشک آمریکایی از مردم خواست که برای درمان کووید ۱۹، استفاده از داروی انگل زدایی اسب ایورمکتین را متوقف کنند.

به گفته دکتر جیسون مک ایلیا، بیماران پس از مصرف بیش از حد دارو ایورمکتین در بخش اورژانس بیمارستان‌های اوکلاهما نیاز به درمان فوری داشتند. دوزهای کوچک ایورمکتین برای استفاده در انسان تأیید شده است، اما استفاده از آن برای درمان کووید ۱۹ مجاز نیست. دکتر مک ایلیا به بی‌بی‌سی گفت:

شما باید برای این دارو نسخه داشته باشید زیرا می‌تواند خطرناک باشد. تعداد انگشت شماری از افرادی که بیش از حد از این دارو استفاده می‌کنند، فشار بیشتری به کارکنان بیمارستان که در حال حاضر با افزایش موارد کووید ۱۹ مواجه شده است، وارد می‌کند.

او در اوایل این هفته به پخش کننده محلی KFOR گفت:

اورژانس به قدری شلوغ شده است که کار قربانیان تیراندازی برای رسیدن به مراکزی که می‌توانند تحت مراقبت قطعی و درمان قرار بگیرند، بسیار سخت شده است.

ایورمکتین عمدتاً یک عامل انگل زدایی دامپزشکی است و می‌تواند در دوزهای کوچک برای درمان برخی از بیماری‌های انسان استفاده شود. اما این دارو پس از اینکه به عنوان راهی برای درمان یا پیشگیری از کووید ۱۹ معرفی شد، با وجود اینکه تاثیر آن تاکنون اثبات نشده است، بحث برانگیز شده است. استفاده از آن به قدری در ایالات متحده متداول شده است که سازمان غذا و دارو (FDA) ماه گذشته بیانیه‌ای را منتشر کرد و از مردم خواست که آن را مصرف نکنند. FDA گفت:

شما یک اسب نیستید. شما یک گاو نیستید. هشدار می‌دهیم که مصرف دوزهای زیاد ایورمکتین خطرناک است و می‌تواند برای سلامتی شمت صدمات جدی ایجاد کند.

این هفته، جو روگان، مجری تأثیرگذار پادکست که واکسن‌ها را کنار گذاشته است، گفت که پس از مثبت شدن آزمایش کووید ۱۹ از ایورمکتین استفاده می‌کند.

بیشتر بخوانید
با علل و علائم آلرژی به مواد غذایی آشنا شوید

دکتر مک ایلیا گفت بیمارانی که این دارو را مصرف کرده بودند با استفراغ، درد عضلانی و حتی از دست دادن بینایی به بیمارستان می‌رسیدند. او به KFOR گفت:

برخی از افرادی که از دوزهای نامناسب استفاده می‌کنند، در شرایط بدتری نسبت به زمانی که مبتلا به کووید ۱۹ بودند، قرار گرفته‌اند. شما باید از خود بپرسید، اگر من این دارو را مصرف کنم، اگر اتفاق بدی بیفتد چه می‌کنم؟ گام بعدی شما چیست؟ برنامه پشتیبان شما چیست؟ اگر قصد دارید از دارویی استفاده کنید که می‌تواند بر سلامت شما تأثیر بگذارد، این کار را حتماً با مشورت یک پزشک انجام دهید.

اوکلاهما یکی از چندین ایالت آمریکا است که با گسترش نوع دلتا کووید ۱۹ مبارزه می‌کند و در هفته گذشته ۱۸،۴۳۸ مورد جدید در این ایالت ثبت شده است.

بیماران مبتلا به نوع دلتا کووید ۱۹ دو برابر بیشتر به مراقبت در بیمارستان احتیاج دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

3 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا