اطلاعات‌محوربین‌المللیتکنولوژیزیست ‌محیطی

استفاده از فناوری ماهواره‌ای برای اطمینان از ایمنی بقایای ذغال سنگ

فناوری ماهواره‌ای که معمولاً برای یافتن آب در سایر سیارات استفاده می‌شود، می‌تواند به ایمنی بقایای ذغال سنگ در ولز کمک کند.

به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، این پروژه به سفارش دولت ولز پس از رانش زمین در نقطه‌ای در Tylorstown ،Rhonda Cynon Taf، طی طوفان دنیس در فوریه ۲۰۲۰ انجام می‌شود. تجزیه و تحلیل‌ اسلایدها نشان داد که مشکلات گسترده خواهد بود و سایر موارد را در جنوب ولز تحت تأثیر قرار می‌دهد. به گفته ریچارد پیدکاک، مدیر پروژه مشترک، داده‌ها برای اولویت بندی کار بر روی نکات کلیدی استفاده خواهند شد. آقای پیدکاک گفت به دلیل تغییرات آب و هوایی، نظارت بر خطرات از اهمیت بیشتری برخوردار است.

در سال ۲۰۲۰، کریس برایانت، نماینده Rhonda Cynon Taf هشدار داد که برای اطمینان از ایمنی بیش از ۲،۰۰۰ مورد از بقایای معادن ذغال سنگ در سراسر ولز، می‌توان ۵۰۰ میلیون پوند هزینه کرد. اداره زغال سنگ، متخصصان تحقیقات زمینی Alliance Central را مسئول کرد که از تصاویر ماهواره‌ای برای تجزیه و تحلیل رطوبت خاک در معادن زغال سنگ و مناطق اطراف آن در ۱۰ منطقه محلی در جنوب ولز استفاده کنند. این داده‌ها بدون در نظر گرفتن مالکیت، تعداد زیادی از نکات پرخطر را ارزیابی می‌کند.

این یک استفاده از فناوری است که برای جستجوی آب و حیات در سایر سیارات مانند ناهید و مریخ استفاده می‌شود و به کاربران امکان می‌دهد سطح رطوبت خاک را از راه زیر سطح زمین اندازه گیری کرده و خطرات را ارزیابی کنند. اولین مرحله در ماه اکتبر شروع می‌شود تا در ماه‌های خشک‌تر یک پایه ایجاد کند و در مرحله دوم برای تغییرات فصلی در زمستان، در اوایل سال آینده دنبال می‌شود.

بیشتر بخوانید
ماجرای حمله به کشتی اسرائیلی | از ادعای بنی گانتس تا ادعای روزنامه کیهان

رهبران پروژه گفتند که این ارزیابی اثربخشی سیستم‌های زهکشی موجود را تأیید می‌کند و هرگونه رطوبت پنهان را که می‌تواند خطری در آینده باشد، شناسایی می‌کند. لوری فراتر، رئیس گروه ایمنی ایمنی زغال سنگ دولت ولز، گفت:

در کنار کارهای مهندسی، فناوری نقش مهمی ‌در اطمینان از ایمنی زنجیره‌های استفاده نشده دارد. این مهم است که همه ابزارهای احتمالی برای راهنمایی‌های نظارتی در دراز مدت مورد توجه قرار گیرد و تأمین بودجه آزمایش‌های مختلف فناوری به ما اطمینان می‌دهد که ما رویکردهای مناسبی را در نظر گرفته‌ایم.

آقای پیدکاک، مدیر عامل مشترک در اتحاد مرکزی، گفت اقدامات دولت ولز و اداره زغال سنگ برای اطمینان خاطر از اثربخشی سیستم‌های زهکشی موجود و شناسایی مناطق مرطوب پنهان، فوق العاده است. او افزود:

همانطور که در حوادث شدید آب و هوایی اخیر در سراسر جهان مشاهده کردیم، نظارت بر تأثیر تغییرات آب و هوا بسیار حیاتی است و پروژه نقشه برداری ماهواره‌ای GroundSat مجموعه داده مهمی‌ برای این ارزیابی تشکیل می‌دهد.

فیل توماس در نزدیکی بقایای معدن زغال سنگ در Tylorstown زندگی می‌کند و گفت که این کار باید در اسرع وقت انجام شود. او گفت:

من واقعاً خوشحالم که می‌بینم دولت ولز و مقامات محلی با هم کار می‌کنند تا دریابند که آیا این بقایا مرطوب است یا به هر نوع اقدامی نیاز دارد، اما این من را شگفت زده می‌کند که رسیدن به این نقطه ۱۹ ماه طول کشیده است.

آقای توماس از استفاده از فناوری جدید استقبال کرد، اما گفت که این نباید جایگزین استفاده از فناوری قدیمی‌تر شود.

بیشتر بخوانید
ویرجین آتلانتیک به بررسی مشارکت در پروژه «تاکسی پرنده» می‌پردازد

چرا کبوترها برای پهنای باند ماهواره‌ای به معنای خطر هستند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

15 − 6 =

دکمه بازگشت به بالا