فوتبالیورزشی

همه‌چیز در مورد شایعه‌ی حضور ایمان سلیمی در پرسپولیس

در روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر این که ایمان سلیمی به پرسپولیس خواهد پیوست منتشر شده‌اند، اما به نظر می‌رسد این موارد در حد شایعه باشند. در ادامه در مورد شایعه حضور ایمان سلیمی در پرسپولیس خواهیم گفت.

جنجال جدایی ایمان سلیمی از تراکتور

ایمان سلیمی، مدافع سابق تراکتور، بعداز فسخ قرارداد از این تیم جدا شد. ایمان سلیمی به صورت یک‌طرفه با تراکتورسازی فسخ کرد، اما بعداز فسخ قرارداد با شکایت تیم تبریزی مواجه شد. ایمان سلیمی به‌خاطر جدایی از تیم تراکتور با توجه به بندی که در قرارداد او وجود داشت، باید ۷۰درصد از مبلغ قرارداد خود را به تیم تراکتور برگرداند. در ادامه مبلغ قرارداد سالِ دوم ایمان سلیمی که حدود یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان بود، او یک میلیارد و هشت میلیون تومان را از طریق سازمان لیگ به حساب تراکتور واریز کرد و با استعلام از سازمان لیگ موفق شد قرارداد خود را با تراکتور فسخ کند.

ایمان سلیمی در تراکتور

بعداز فسخ قرارداد ایمان سلیمی با تراکتور، مدیرعامل این باشگاه طی یک مصاحبه گفت:

ایمان سلیمی یک فصل دیگر با تراکتور قرارداد دارد، اما مشکلی برای جدایی نداشت. او مذاکراتی با من انجام داد اما باشگاه تراکتور نمی‌خواست جلوی پیشرفت این بازیکن را بگیرد.

مدیرعامل باشگاه تراکتور در ادامه افزود:

ایمان سلیمی در صورت پرداخت ۷۰درصد از مبلغ قرارداد سال دوم حضورش در تراکتور، می‌تواند جدا شود و من برای ایمان سلیمی ارزوی موفقیت دارم.

سرانجام ایمان سلیمی موفق شد قراردادش با تیم تراکتور را فسخ کند و در جریان بازار نقل‌انتقالات قرار بگیرد.

از پرتغال و یونان به سوی پرسپولیس

بعداز اینکه شجاع خلیل‌زاده قراردادش را با تیم پرسپولیس فسخ کرد و به الریان پیوست، اولین گزینه‌ی جانشینی که برای او در تیم پرسپولیس مطرح شد ایمان سلیمی بود.

ایمان سلیمی در ابتدا قصد داشت بعداز فسخ قرارداد با تیم تراکتور، راهی پرتغال شود اما این اتفاق عملی نشد تا شایعات حضور ایمان سلیمی در پرسپولیس بیشتر شود.

بیشتر بخوانید
کاوانی در الدحیل؟

بعداز جدایی شجاع خلیل‌زاده از پرسپولیس، سهمیه‌ی جذب بازیکن لیگ برتری برای پرسپولیس در دسترس نبود و ایمان سلیمی تنها در صورتی می‌توانست پرسپولیسی شود که با یک تیم اروپایی قرارداد ببندد و سپس به عنوان سهمیه‌ی آزاد راهی تیم پرسپولیس شود.

مقصد احتمالی ایمان سلیمی پرتغال بود. اما بعداز جدایی شجاع خلیل‌زاده، ایجنت مدافع سابق تراکتور برای حضور موکل خود در پرسپولیس استعلام گرفت. بعداز بررسی‌های فراوان مشخص شد که ایمان سلیمی طبق رعایت قوانین حقوقی می‌تواند به پرسپولیس بپیوندند.

سپس ایمان سلیمی به شایعات حضورش در تیم پرسپولیس واکنش نشان داد. مدافع سابق تراکتور طی یک مصاحبه اظهار داشت:

موضوع پیشنهاد پرسپولیس را در رسانه‌ها دیدم و از روز گذشته، دوستان زیادی در صفحه‌ی مجازی من این مسئله را بازنشر کرده‌اند. با توجه به این شایعات، تاکنون هیچ صحبتی برای پیوستن من به تیم پرسپولیس نشده است و همانطور که اعلام کرده بودم درگیر مسائل مربوط به خروجی‌ام هستم.

ایمان سلیمی در ادامه گفت:

برای پرسپولیس احترام قائل هستم اما همانطور که گفتم هیچ صحبتی با من نشده است و وقتی حرفی نیست چرا باید درباره آن چیزی بگویم.

در ادامه بعد از مصاحبه‌ی ایمان سلیمی، رسانه‌ی تسنیم مدعی شد که ایمان سلیمی در لیست خرید یحیی گل‌محمدی قرار دارد و سرمربی پرسپولیس خواهان جذب این بازیکن است.

ایمان سلیمی در پرسپولیس

واکنش تراکتور به شایعه‌ی حضور ایمان سلیمی در پرسپولیس

بعداز شایعات حضور ایمان سلیمی در تیم پرسپولیس، باشگاه تراکتور واکنش نشان داد.

تراکتور طی یک بیانه مدعی شد:

فسخ ایمان سلیمی با باشگاه تراکتور در صورتی اتفاق افتاده است که او اجازه‌ی پیوستن به هیچ تیم داخلی را ندارد و در صورتی که انتقال او به یک تیم داخلی قطعی شود، امکان محرومیت او و پرداختن غرامت وجود دارد

باشگاه تراکتور در ادامه افزود:

اگر انتقال ایمان سلیمی به یک تیم خارجی برای دور زدن شرایط قراردادش با تراکتور به خاطر عدم حضور در یک تیم پایتخت باشد، باشگاه تراکتور از او شکایت خواهد کرد. براساس موازین و مقررات نقل‌و‌انتقالات درباره بازیکنان، فیفا و فدراسیون فوتبال ایران موضوعی که در ختم رابطه قراردادی محل بررسی قرار می گیرد این است که آیا طرفین در این ماجرا با حسن‌نیت رفتار کرده‌اند یا خیر؟

باشگاه تراکتور همچنین در پایان مدعی شد:

بنابراین حضور ایمان سلیمی در یک باشگاه خارجی به صورت قرضی و سپس پیوستن به یک تیم پایتخت، اصل لغو پایداری و حفظ رابطه قراردادی، از مصادیق آشکار عدم حسن نیت می باشد و در صورت این اتفاق، از منظر ارکان قضایی فدراسیون فوتبال با این رفتار برخورد خواهد شد.

بعداز ایجاد کمیته تعیین وضعیت سازمان لیگ برای پرونده‌ی ایمان سلیمی و تراکتور، این کمیته به نفع ایمان سلیمی رای داد و طبق بیانه‌ی اعلام کرد: فسخ ایمان سلیمی با تراکتور قانونی بوده است و این بازیکن بعداز فسخ قرارداد با تراکتور می‌تواند راهی یک تیم خارجی شود. در صورتی که او بعداز حضور در یک تیم خارجی قراردادش را فسخ کند، مانعی برای پیوستن به تیم‌های داخلی ندارد.

بیشتر بخوانید
ازدواج مهرداد میناوند در 99/9/9 + عکس کارت عروسی

بعداز مشخص شدن حکم کمیته تعیین وضعیت، ابراهیم شکوری معاون باشگاه پرسپولیس واکنش نشان داد. ابراهیم شکوری طی یک مصاحبه‌ی تلوزیونی در مورد وضعیت ایمان سلیمی گفت:

 آقای ایمان سلیمی از تراکتورسازی رضایت نامه‌ای دارد که فقط می‌تواند برای یک تیم خارجی بازی کند‌.

شکوری در ادامه مدعی شد:

ایمان سلیمی برای حضور در تیم پرسپولیس باید ۱فصل با یک تیم خارجی قرارداد ثبت کند و سپس راهی پرسپولیس شود.

بعداز حواشی به وجود آمده، شایعات بازگشت ایمان سلیمی به تراکتور قوت گرفت. سپس نصیرزاده معاون باشگاه تراکتور طی یک مصاحبه در خصوص بازگشت ایمان سلیمی به تراکتور مدعی شد:

آقای سلیمی قرار بود به یک تیم اروپایی برود اما چون به باشگاه اروپایی ترانسفر نشده، فسخ او بی‌اعتبار شده است. گفته می‌شود او با یک تیم یونانی قرارداد کوتاه مدت امضا می‌کند و بعد به یک تیم ایرانی می‌رود که طبق قانون فیفا، تا ۱۶ ماه محرومیت دارد. ما منتظر هستیم که او به تراکتور برگردد.

بعداز صحبت‌های هوشنگ نصیرزاده، وکیل ایمان سلیمی نسبت به این صحبت‌ها و حضور ایمان سلیمی در پرسپولیس، واکنش نشان داد. وکیل ایمان سلیمی طی یک مصاحبه مدعی شد: رفتار تراکتوری ها با موکل من دوگانه بود. از یک‌طرف در فضای مجازی وقتی تراکتور می‌باخت، به هواداران این تیم وعده می‌دادند که در حال مذاکره با ایمان سلیمی هستیم و او را برمی‌گردانیم اما از طرف دیگر پیام می‌دادند اگر ایمان برنگردد و قرارداد جدیدی با تراکتور امضا نکند، ۴ ماه محروم و ۲ میلیارد تومان جریمه می شود.

وکیل مدافع سابق تراکتور درباره‌ی حضور ایمان سلیمی در پرسپولیس گفت: مذاکراتی صورت گرفته است اما چیزی مشخص نیست.

بیشتر بخوانید
جنجال دعوای پیروز قربانی و برخی هواداران استقلال

آیا ایمان سلیمی می‌تواند قبل از نیم‌فصل پرسپولیسی شود؟

خبرگزاری‌های داخلی مدعی شدند برخلاف شایعاتی که در رسانه‌ها منتشر می‌شود، ایمان سلیمی نمی‌تواند قبل از نیم‌فصل پرسپولیسی شود و بنابراین پرونده‌ی ایمان سلیمی و پرسپولیس قبل از نیم‌فصل بسته خواهد شد.

با وجود علاقه‌ی یحیی گل‌محمدی به ایمان سلیمی این بازیکن به دلایل حقوقی نمی‌تواند راهی پرسپولیس شود. دلیل عدم حضور ایمان سلیمی در پرسپولیس قبل از نیم فصل، پر شدن ظرفیت سهمیه‌ی لیگ برتری پرسپولیس است و این تیم فقط می‌تواند بازیکن لیگ برتری به خدمت بگیرد.

ایمان سلیمی تنها در صورتی می‌تواند راهی تیم پرسپولیس شود که ۱ فصل قرضی در یک تیم اروپایی بازی کند و سپس با عقد قراردادی دائمی راهی تیم پرسپولیس شود.

**********

خلاصه

ایمان سلیمی در تابستان جاری، قراردادش با تیم تراکتور را فسخ کرد و در آستانه‌ی پیوستن به تیم پرتغالی قرار داشت اما با تماس مسئولان پرسپولیس وسوسه شد و آماده‌ی حضور در این تیم بود و به دلایل حقوقی، این انتقال انجام نشد.

همچنین بخوانید: آیا حضور رامین رضاییان در پرسپولیس محتمل است؟

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

4 + چهار =

دکمه بازگشت به بالا