اقتصادی

ایلان ماسک: تسلا ارائه خدمات پرداخت با بیت کوین را به یک شرط از سر می‌گیرد

اگر حداقل 50 درصد از انرژی مورد استفاده برای استخراج بیت کوین از منابع تجدیدپذیر تأمین شود، تسلا در مورد مجاز کردن معاملات بیت کوین یک بار دیگر تجدید نظر می‌کند.

پس از آنکه تسلا در ماه مه پذیرش بیت کوین را به عنوان روش پرداخت برای اتومبیل‌های الکتریکی خود متوقف کرد، ایلان ماسک اظهار داشت که شرکت او دریافت بیت کوین به عنوان روش پرداخت را از سر می‌گیرد. البته این امر بستگی به مصرف انرژی برای تولید بیت کوین دارد.

دقیقاً یک ماه پس از اعلام تسلا مبنی بر توقف درگاه پرداخت بیت کوین، ایلان ماسک روز یکشنبه گفت که تولیدکننده خودروهای الکتریکی اجازه معاملات با بیت کوین را از سر می‌گیرد. با این حال، یک شرط وجود دارد: حداقل ۵۰ درصد از انرژی مورد استفاده برای استخراج بیت کوین باید از منابع انرژی پاک باشد. او در توئیت خود نوشت:

هنگامی که تأیید استفاده معقول از انرژی پاک توسط استخراج کنندگان با روند مثبت در آینده تأیید شود، تسلا اجازه می‌دهد معاملات با بیت کوین دوباره برقرار شود.

این توییت در پاسخ به مگدا ویرزایکا، یکی از ثروتمندترین زنان آفریقای جنوبی و مدیر عامل شرکت Sygnia بود که ماسک را به دلیل دستکاری در بازار و کاهش قیمت بیت کوین به نفع خود مقصر دانست. ماسک ادعا کرد که تسلا فقط ۱۰ درصد از دارایی‌های بیت کوین خود را فروخته است. علاوه بر این، او این ادعا را رد کرد که از نفوذ خود در شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کند تا عمداً بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد. با این حال، خواه این کار را عمداً انجام دهد یا نه، پست‌های ماسک در توییتر بیشتر اوقات با نوسانات زیادی دنبال می‌شود.

پس از آن که تسلا پرداخت‌های بیت کوین را غیرفعال کرد، ارزش آن بلافاصله ۳۰۰۰ دلار و در روز بعد بیش از ۲۰ درصد کاهش یافت. در مقابل، وقتی ماسک اعلام کرد که تسلا هنوز بخش عمده‌ای از بیت کوین‌های خود را نگه داشته است، باعث افزایش ۲۵۰۰ دلاری قیمت آن شد. توییت امروز هم نوساناتی را در پی داشت، قیمت رمز ارز بیت کوین با افزایش ناگهانی ۱۵۰۰ دلار بلافاصله به اخبار پاسخ داد و از مقاومت ۳۶ هزار دلاری به ۳۷.۵ هزار دلار رسید.

بیشتر بخوانید
کدام تیپ شخصیتی به درد حضور و فعالیت در بورس می‌خورد؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

16 − 10 =

دکمه بازگشت به بالا