خبر ببر

ایده‌هایی نو در چیدمان سرویس بهداشتی

امروزه با توجه به کوچک‌شدن متراژ خانه‌ها و در نتیجه کوچکتر ‌شدن سرویس‌های بهداشتی یکی از دغدغه‌های مردم، چگونگی دکوراسیون سرویس‌های بهداشتی خود با وجود کوچک‌بودن آن‌ها می‌باشد.

امروزه با توجه به این‌که اکثر سرویس‌های بهداشتی دربیشتر نقاط دنیا در سایزهای کوچک ساخته می‌شوند، طراحان درباره دکوراسیون سرویس بهداشتی‌های کوچک ایده‌پردازی کرده و طرح‌های جالبی را ارائه داده‌اند.

در این مقاله ما می‌خواهیم تا با کمک از ایده‌های طراحان، چند راه حل کوتاه و ساده اما کاربردی را برای دکوراسیون سرویس بهداشتی خود به شما پیشنهاد بدهیم.

رنگ‌بندی بجا و مناسب

یک راه حل بسیار ساده و در عین حال کاربردی این است که از رنگ‌بندی مناسب در سرویس بهداشتی خود استفاده کنید.

رنگ‌بندی هم شامل وسایل کاربردی در سرویس بهداشتی و هم‌چنین شامل رنگ سرامیک‌ها و دیوارها و هم‌چنین درب سرویس بهداشتی می‌باشد.

یکی دیگر از مواردی که شامل رنگ‌بندی سرویس بهداشتی می‌شود؛ رنگ چراغ‌ها و هم‌چنین نور‌های مخفی در صورت استفاده از آن‌ها می‌باشد.

شما باید ابتدا یک تم رنگی مناسب برای سرویس بهداشتی خود انتخاب کنید و سپس وسایل و اجزای سرویس بهداشتی و هم‌چنین چراغ‌های خود را با آن هماهنگ نمایید.

پیشنهاد ما استفاده از رنگ‌های روشن و شاد و جذاب می‌باشد که علاوه بر روحیه‌بخشی به شما، باعث بزرگتر نشان‌دادن و زیباسازی سرویس بهداشتی شما شود.

کاربرد آینه‌ها

آینه‌ها می‌تواند تأثیر بسزایی در زیباسازی و جذابیت سرویس بهداشتی شما داشته باشند.

شما می‌توانید با توجه به حالت سرویس بهداشتی و شکل و اندازه آن از یک آینه در شکل‌های مختلف و سایت‌های مناسب استفاده کنید.

بیشتر بخوانید
این خرابی‌ها در کولر آبی نشانه‌ی نگهداری نادرست است!

این آینه‌ها باعث عمیق‌تر ‌شدن سرویس بهداشتی شما، هم‌چنین زیباسازی آن می‌شود و علاوه بر این کاربردهای دیگری در امور روزانه شما خواهند داشت.

استفاده از فلاش تانک‌های مناسب

یکی از روش‌های بهینه‌سازی فضای سرویس بهداشتی استفاده از فلاش تانک‌های مناسب می‌باشد.

ابتدا انواع فلاش تانک‌های موجود در بازار را برای شما نام می‌بریم و سپس مناسب‌ترین فلاش تانک برای سرویس بهداشتی‌های کوچک را به شما معرفی خواهیم کرد.

فلاش تانک‌های دو مخزن

فلاش تانک‌هایی که در بازار وجود دارند که دارای دو مخزن مجزا می‌باشند.

یک مخزن کوچک و یک مخزن بزرگ دارند؛ بدین ترتیب اگر به آب کمی نیاز داشته باشید می‌توانید از مخزن کوچک استفاده کنید و هم‌چنین اگر به آب بیشتری نیاز داشته باشید باید از مخزن بزرگ‌تر استفاده کنید.

حال سؤال اینجاست که چطور باید دو مخزن را به صورت جداگانه کنترل کنیم؟

پاسخ این است که روی دکمه‌های این نوع فلاش تانک‌ها دو دکمه مجزا با سایزهای کوچک و بزرگ وجود دارد، همان‌طور که حدس می‌زنید دکمه کوچک برای تخلیه‌سازی مخزن کوچک و دکمه بزرگ برای ذخیره‌سازی مخزن بزرگ به‌کار می‌رود.

فلاش تانک‌های اتوماتیک

یکی از انواع فلاش تانک‌های موجود در بازار، فلاش تانک‌های اتوماتیک می‌باشد و طرز عملکرد آن به این‌صورت است که هنگامی که شما درب توالت فرنگی خود را باز می‌کنید به‌صورت خودکار فلاش تانک به کار افتاده و آب را وارد سنگ توالت فرنگی می‌کند.

فلاش تانک‌های توکار

یکی دیگر از انواع فلاش تانک‌های موجود در بازار فلاش تانک‌های توکار می‌باشد این نوع فلاش تانک‌ها در داخل دیوار تعبیه می‌شوند و هیچ قسمتی از آن‌ها روی دیوار نخواهد بود.

بیشتر بخوانید
ماجرای درخواست ارز 4200 تومانی توسط فرهاد مجیدی از چه قرار است؟

کنترل این نوع فلاش تانک آب به این صورت است که به همراه آن‌ها یک کلید مخصوص وجود دارد که مانند فلاش تانک‌های دو مخزن دارای دو کلید مجزا روی آن خواهد بود و شما با استفاده از آن کلید‌ها مانند پریز برق می‌توانید از فلاش تانک استفاده کنید.

حال کدام فلاش تانک برای سرویس بهداشتی شما لازم است مناسب است؟

همان‌طور که احتمالاً حدس زده‌اید فلاش تانک‌های توکار مناسب‌ترین نوع فلاش تانک برای اشخاصی که سرویس بهداشتی کوچک دارند می‌باشد؛ به چند دلیل: اول این‌که هیچ فضایی را از سرویس بهداشتی شما اشغال نمی‌کند؛ بنابراین این یک مزیت بزرگ برای آن‌ها به شما خواهد داد و دوم این‌که ظاهری بسیار زیبا خواهند داشت و هم این‌که اصلاً پیدا نیستند؛ باعث لوکس‌بودن و مدرن‌بودن سرویس بهداشتی شما خواهند شد.

نحوه تعمیر فلاش تانک‌های توکار

در وهله اول به یکی از سؤالاتی که حتماً ذهن شما را به خود مشغول خواهد کرد این است که اگر روزی فلش تانک دچار ایراد شود تعمیر چگونه خواهد بود؟

برخلاف تصورات برای تعمیر فلاش تانک توکار لازم نیست که دیوار را بشکافید و آن را از دیوار خارج کنید و تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که یک تعمیرکار مخصوص و ماهر بیاورید و آن‌ها می‌توانند از روی کلیدفلاش تانک شما، آن‌ها را به راحتی تعمیر کنند.

به همین راحتی فلاش تانک‌های توکار تعمیر می‌شوند و هیچ نیازی به شکافتن دیوار و به هم ریختن سرویس بهداشتی نخواهد بود.

شما عزیزان می‌توانید انواع فلاش تانک‌های توکار و وال هنگ‌ها و هم‌چنین سایر وسایل مورد نیاز ساختمان خود را از فروشگاه دیجی ساختمان و هم‌چنین از برندهای معتبر و دارای گارانتی‌های شرکتی با بهترین قیمت بازار تهیه کنید.

بیشتر بخوانید
تدابیر بهار و مراقبت تغذیه ای با شربتی به نام سکنجبین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

3 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا