بین‌المللیپزشکی

ایتالیا چه طور به نبرد با ویروس کرونا رفته‌است؟

مردم ایتالیا معتقدند ویروس کرونا مشکل بزرگی است و باید از خود و خانواده‌هایشان در برابر این ویروس محافظت کنند.

به گزارش CNN، مقامات ایتالیا در حال تقلا برای جلوگیری از شیوع ویروس فعلی کرونا هستند. اماکن عمومی هم در حال بسته شدن هستند. مقامات ایتالیا در تلاش هستند که انتشار ویروس کرونا را متوقف کنند. آنها همچنین در صدد به تعویق انداختن کارناوال ونیز بودند.

مردم ایتالیا در مصاحبه با شبکه‌های تلویزیون ایتالیا درباره شیوع ویروس کرونا در کشورشان گفتند:

  • ما همه بابت انتشار ویروس کرونا در کشور ترسیده‎‌ایم اما فقط می‌توانیم دعا کنیم. امیدواریم شرایط بهتر شود.

  • بابت شیوع کرونا خیلی به ما هشدار می‌دهند و این ما را خیلی نگران می‌کند. بگذارید بینیم شرایط چگونه تغییر می‌کند.

  • سعی می‌کنیم آرامیش خودمان را حفظ کنیم چون ترسیدن تحت چنین شرایطی به صلاح نیست. برای آمادگی بیشتر، مواد غذایی به مقدار زیاد خریده‌ایم زیرا نمی‌دانیم فروشگاه‌ها بازخواهند بود یا نه. فقط امیدواریم که اوضاع بهتر شود.

ایتالیا در حال حاضر رکورددار بیشترین شیوع کرونا در اروپاست. منطقه لمباردین در شمال ایتالیا بیشترین آمار شیوع را داشته‌است. مقامات در مناطق آلوده محدودیت‌های سختی را اعلام کرده‌اند. این محدودیت‌ها شامل بستن اماکن عمومی و اعمال محدودیت برای رفت‌و‌آمد است. نظام حاکم بر ایتالیا معتقد است بستن مکان‌های عمومی در چنین شرایطی مفید است و می‌تواند جلوی انتشار ویروس را بگیرد. مردم ایتالیا برا تهیه مایحتاج خود تحت چنین شرایطی به تصور بدتر شدن وضعیت فعلی کرونا در کشورشان با رعایت نکات بهداشتی به فروشگاه‌ها هجوم برده‌اند. شاید عمده دلیلش هم نگرانی آنها بابت اوضاع موجود در ایتالیاست. سازمان بهداشت جهانی می‌گوید نگران این است که ویروس کرونا بدون ارتباط با چین یا هر شخص مبتلای به ویروس، شیوع پیدا کرده‌باشد. مدیر این سازمان می‌گوید هنوز شانس مقابله با این ویروس در خارج از چین وجود دارد اما این شانس هر روز کمترمی‌شود.

بیشتر بخوانید
خبرهای جدید در مورد واکسن ایرانی کرونا

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

19 − 16 =

دکمه بازگشت به بالا