اطلاعات‌محور

اگر گوشی ما را بدزدند چه کاری می‌توانند با آن انجام دهند؟

در این روزها که موبایل دزدی زیاد شده، ما بر آن شدیم تا تجربیات تنی چند تن از افرادی که این اتفاق برایشان رخ داده را با شما مخاطبان ارجمند مجله اینترنتی خبرببر در میان بگذاریم و از پیش تا حد امکان بدانیم که اگر گوشی ما را بدزدند چه کاری می‌توانند با آن انجام دهند؟

  • بر همین اساس و با در نظر گرفتن شرایط کنونی، توصیه می‌کنیم سعی کنید در خیابان با استفاده از هندزفری با تلفن همراه خود صحبت کنید.
  • حتی پیشنهاد می‌کنیم در پیاده‌رو هم گوشی را در نیاورید چون برخی از سارقان پیاده می‌آیند و به یک شکلی همچون پسِ گردنی زدن به شما شوک می‌دهند، گوشی شما را می‌دزدند، ترک موتور می‌نشینند و از محل حادثه متواری می‌شوند.
  • اگر گوشی شما رمز هم داشته باشد و در حین مکالمه گوشی شما را بدزدند، سارق می‌تواند صفحه را باز نگه دارد و به نرم‌افزارهایی که باز هستند، دسترسی پیدا کند؛ برای همین هیچ وقت کیف پول رمز ارز خودتان را باز نگذارید و هر سری پس از استفاده از آن، اصطلاحاً خارج شوید. (یا Log Out کنید)  همچنین توصیه می‌کنیم سایر نرم‌افزارهایی که اهمیت دارند را رمز گذاری کنید.
  • توصیه می‌کنیم پیامک‌های خودتان را در حالتی نگذارید که پیش‌نمایش نشان دهد، چون اگر گوشی و کارت بانکی شما را سارق همزمان بدزدد، می‌تواند تا زمانی که کارت بانکی را بسوزانید، از کارت شما خرید آنلاین انجام دهد؛ چون زمانی که پیامک رمز دوم برای شما ارسال می‌شود، در حالت پیش‌نمایش می‌تواند رمز را برای سارق به نمایش بگذارد.
  • توجه داشته باشید که عکس‌های خیلی شخصی خودتان را هم در موبایل یا پلفترم اجتماعی‌تان ذخیره نکنید.
  • در نهایت این را هم بگوییم که اگر کسی هم به شما پیام داد که من در جایی گیر افتاده‌ام، برام مبلغی را واریز کن، حتی اگر بررسی کردید و شماره کارت به همان نام تعلق داشت؛ از واریز کردن پول خودداری کنید. پیشنهاد می‌کنیم ابتدا با فرد مذکور تماس بگیرید، بررسی کنید که آیا تلفن در اخیار خودش هست یا نه و سپس پول را واریز کنید.
بیشتر بخوانید
برنامه بعدی ویکی پدیا چیست؟

همچنین بخوانید: چطور از گوشی‌هوشمند مراقبت کنیم؟ + ۱۱ نکته‌ی مراقبت از گوشی

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

شانزده + یک =

دکمه بازگشت به بالا