اطلاعات‌محور

اگر اشتباهی به کارت ما پول ریختن چی کار باید کنیم؟

اگر یک فرد ناشناس به شما پول نقد داد و از شما خواست تا به جایش از دستگاه پوز کارت بکشید یا از کارت خودتان برای خطی شارژ بفرستید، از انجام این کارها اجتناب کنید چون ممکن است از کارت شما سوء استفاده شود.

اگر دم بانک بودید و کسی به بهانه نداشتن عینک یا بلد نبودن کار با دستگاه عابر بانکف از شما خواست مبلغی را کارت به کارت کنید یا به او پول نقد بدهید، توصیه می‌کنیم کلاً این کار را قبول نکنید چون اگر کارت دزدی باشه، برداشت پول حتی اگر کارت هم برای خودتان نباشد هم مجازات خاص خود را دارد.

اگر پولی اشتباهی به حساب شما آمد و بعد با شما تماس گرفته شد که مبلغ واریزی را برگردانید، احتمالاً کلاهبرداری است و شخصی برای رد گم کردن پول دزدی را به حساب شما ریخته است. اگر خواستید پول را برگردانید، حتماً ۴۸ ساعت پس از زمان واریز وجه اقدام به این کار کنید و پول را فقط به همان حسابی که برایتان واریز کرده بفرستید.

توجه داشته باشید که دستگاه پوز را قرض نکنید و یا اجاره ندهید چون می‌توانند با آن کلاهبرداری کنند. ضمن اینکه کارت بانکی خود را اجاره ندهید و گرنه هر کار خلافی مانند پولشویی که با کارت شما انجام بدهند، پای شما هم این میان گیر است. دقت نمایید اجاره دادن درگاه بانکی یا لینک پرداخت یار هم خطرناک است چون ممکن است برای کسب و کارهای بدون مجوز و غیر قانونی همچون سایت‌های شرط بندی از آن استفاده کنند.

بیشتر بخوانید
بررسی و تحلیل 8 تا از لوگوهای معروف دنیا

پیشنهاد می‌کنیم اگر حساب بانکی، کارت یا دسته چک بدون استفاده‌ای دارید، بهتر است آن را مسدود کنید چون داشتن چند تا حساب بدون گردش مالی امکان سوء استفاده را زیاد می‌کند. پس با در نظر گرفتن این نکات از اینکه شریک جرم عده‌ای سودجو و کلاهبردار شوید و حساب بانکی شما مسدود شود، جلوگیری کنید.

همچنین بخوانید: چه طور ممکن است با نصب همراه بانک اطلاعاتمان هک شود؟

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

7 + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا