موسیقیهنر

اولین آلبوم موسیقی حامد بهداد منتشر شد

نخستین آلبوم موسیقی حامد بهداد منتشر شد. این آلبوم تحت عنوان «هزارهیچ» در واقع اولین آلبوم رسمی استودیویی حامد بهداد است که به‌صورت فیزیکی و البته دیجیتال قابل‌خرید از فروشگاه‌های معتبر است. تهیه‌کننده‌ی آلبوم موسیقی حامد بهداد خود اوست. آهنگسازی ترک‌ها را هم خود او به همراه مسعود فیاض‌زاده بر عهده داشته‌اند.

نخستین آلبوم موسیقی حامد بهداد ۷ ترک را شامل است. این ترک‌ها از قرار زیر هستند:

  1. منِ خراب
  2.  نمی‌ارزد
  3.  دل و دین
  4.  تخت جم به باد
  5.  هزار هیچ
  6.  سروچمان
  7.  صوفیان رقص کنان

نکته‌ی جالب آن‌که حامد بهداد برای نخستین آلبوم‌اش سبک رایج این روزهای موسیقی ایران با شعرهای آبکی را انتخاب نکرده، بلکه سبکی خاص را برگزیده و همچنین از اشعار حافظ استفاده کرده‌است. در واقع تمامی ترک‌های نخستین آلبوم موسیقی حامد بهداد شامل اشعار حافظ هستند. نکته‌ی دیگر آن‌که تنظیم تمامی ترک‌های این آلبوم بر عهده‌ی مسعود فیاض‌زاده بوده و نوازندگان نیز دارای دارایی برای گیتار بیس، درشد آنند برای طبلا، علی باغ‌فر برای درام، آرین میلیکیان برای کیبورد، علی اظهری برای گیتارهای الکتریک و آکوستیک و رضا خوشنویس برای پیانو بوده‌اند. بک‌وکال نیز صنم پاشا بوده‌است.

قابل‌ذکر است که ناشر این آلبوم در ایران «نشر کوک» و ناشر بین‌المللی آن «زنگ رکوردز» است. نسخه‌ی فیزیکی آلبوم هم به همت پخش رها (رهگذر هفت اقلیم) در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

در ضمن ارسال نسخه‌های فیزیکی پیش‌خرید شده از امروز ۱۰ بهمن ماه آغاز خواهد شد. افزون بر این، آلبوم به صورت دیجیتال در تمام پلتفرم‌های بین‌المللی از جمله اسپاتیفای، آمازون میوزیک، یوتوب میوزیک، آی‌تونز، گوگل‌پلی و… در دسترس است و در ایران هم نسخه دیجیتالی از سایت بیپ تونز قابل تهیه است. همچنین فروش فیزیکی آلبوم هم در سایت تیکوک انجام خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید
زیباترین بازیگران جذاب زن بالیوود در دو دهه اخیر

در آخر آن‌که گفتنی است که حامد بهداد سال‌ها پیش آهنگی با نام میعادگاه با همکاری رضا یزدانی خوانده بود. جز آن در چند موسیقی فیلم نیز فعالیت داشت، اما به هر صورت آلبوم هزار هیچ را می‌توان به‌مثابه‌ی ورود رسمی او به دنیای موسیقی در نظر گرفت.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا