خبر ببر

اهمیت استفاده از کاور را بدانید!

چرا باید از کاور استفاده کنیم؟

وسیله‌ای به نام کاور برای هیچ‌کدام از ما ناآشنا نیست و همه‌ی ما حداقل استفاده از آن را به عنوان وسیله‌ای حفاظتی از لباس‌ها مشاهده کرده‌ایم و چه بسا که در کمد لباس همه‌ی ما تعدای از این وسیله در انواع و اقسام مختلف با اندازه‌های متنوع به چشم می‌خورد. اما لازم است بگوییم که استفاده از کاور فقط محدود به همین حوزه نیست و در بسیاری از موارد دیگر در صنایع بزرگ و کوچک استفاده از این وسیله به عنوان نوعی محافظ رایج می‌باشد. برای مثال صنعت بسته‌بندی یکی از صنایعی است که امروزه استفاده از کاور‌ها در آن بسیار افزایش یافته است و حتی این محصول به یکی از محصولات پرکاربرد در این صنعت تبدیل شده است. در واقع کاور را می‌توان در حوزه وسایل مربوط به بسته‌بندی جای داد. گاهی با توجه به جنس محصول و نوع نگهداری خاصی که برای آن وجود دارد مجبور به استفاده از روکش‌هایی به عنوان محافظ می‌باشیم که در بسیاری از موارد استفاده از این محصول می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد. در واقع این موضوع را می‌توان به عنوان اهمیت استفاده از کاور‌ها بیان کرد.

شما می‌‌توانید انواع کاور‌ها و لوازم بسته‌بندی را در سایت الوکارتن با قیمتی مناسب خریداری کنید.

برای ساخت کاور از چه ماده‌ای استفاده می‌کنند؟

در بررسی هر محصول یکی از موضوعات مهم بررسی جنس محصول می‌باشد که تشخیص این موضوع با تشخیص مواد اولیه به کار رفته در آن میسر می‌شود. مواد اولیه برای ساخت کاور بر اساس نوع آن و کاربردی که دارد تعیین می‌شود. با توجه به این که امروزه انواع مختلفی از این محصول در بازار وجود دارد نمی توان یک ماده خاص را به عنوان ماده اصلی سازنده آن معرفی کرد. برای مثال برای ساخت کاور‌های پلاستیکی که بیشتر در صنایع غذایی مورد استفاد قرار می‌گیرد معمولاً از گلاسه و یا مقوا‌های پشت طوسی ۲۵۰ گرمی استفاده می‌کنند. در مورد دیگر می‌توان به ساخت این محصول با استفاده از پارچه اشاره کرد که این نوع کاور‌ها عمدتاً به عنوان باکس لباس مورد استفاده قرار می‌گیرند. در موارد دیگر می‌توان کاور‌هایی از جنس کرافت، تحریر، لیبل و …. را نیز در بازار یافت که هر یک با توجه به جنسی که دارند در موارد خاص و ویژه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بیشتر بخوانید
بالاخره مجلس تعطیل شد یا نه؟ | آخرین خبر از تعطیلی مجلس

کاور و کاربرد آن

کاور و ویژگی‌های مربوط به آن

مسلماً یکی از مواردی که می‌تواند به عنوان معیاری برای انتخاب محصولات مختلف باشد ویژگی‌های آن محصول می‌باشد. بررسی این ویژگی‌ها می‌تواند کارایی محصول را نشان دهد و شما با مقایسه کارایی و نیاز خود می‌توانید بهترین گزینه را انتخاب نمایید. در رابطه با کاور هم این موضوع صدق می‌کند. در واقع اگر می‌خواهید از این محصول به عنوان محافظ برای تولیدات خود استفاده نمایید ابتدا به بررسی این موضوع بپردازید که آیا کاور(سلفون) می‌تواند محصول شما را همه جوره پوشش دهد و اگر از این سوال جواب مثبتی دریافت کردید آن را انتخاب نمایید. در ادامه برای آشنایی بیشتر به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد.

۱_ یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های در نظر گرفته شده برای این محصول این است که استفاده از آن باعث می‌شود وسیله بسته‌بندی شده به راحتی قابل رویت باشد و مشتری با اطلاع و آگاهی کامل دست به خرید بزند. برای مثال در بسته‌بندی‌های مواد غذایی اغلب مصرف‌کنندگان می‌خواهند کیفیت مواد بسته‌بندی شده را مشاهده نمایند تا از سالم بودن آن اطمینان کسب کنند که این موضوع در بسته‌بندی‌های غیرشفاف امکان پذیر نیست به همین دلیل استفاده از کاور می‌تواند در چنین مواردی بهترین گزینه باشد.

۲_ یکی دیگر از ویژگی‌های استفاده از کاور را می‌توان سهولت باز کردن بسته‌ها معرفی کرد. همان‌طور که می‌دانید در بسته‌بندی‌هایی که از این نوع پوشش استفاده می‌شود کاور دور تا دور محصول کشیده می‌شود و در نهایت با استفاده از چسب قسمت انتهایی آن را سفت می‌کنند. به همین دلیل است که باز کردن این نوع بسته‌بندی بدون هیچ گونه پیچیدگی می‌باشد و به راحتی می‌توان وسیله‌ی مورد نظر را از بسته خارج نمود.

بیشتر بخوانید
برای دریافت وام یک میلیونی پیامک ارسال کنید!

۳_ نکته‌ی دیگری که در بسیاری از صنایع مهم تلقی می‌شود ثبت برند تولید کننده بر روی بسته‌بندی‌ها می‌باشد تا به این وسیله برند تولید کننده شناخته شود. ویژگی که کاور به عنوان نوعی پوشش در بسته‌بندی محصولات مختلف دارد این است که به راحتی می‌توان هر طرح و نوشته‌ای را بر روی آن اجرا کرد و ثبت این طرح و رنگ‌ها به هیچ وجه هزینه‌های سنگینی را برای تولید کنندگان نخواهد داشت. حتی طرح‌ها بعد از ثبت شدن قابل تغییر نیز می‌باشند.

کاور خشکبار

۴_ همان‌طور که می‌دانید تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان هر محصولی به دنبال راه‌های مختلف هستند تا به کمک آن بتوانند هزینه‌ها را کاهش دهند. به خصوص در رابطه با تولید این موضوع اهمیت بیشتری می‌یابد. امروزه تنوعی که در حوزه بسته‌بندی به وجود آمده است باعث می‌شود گاهی هزینه‌های تولید در حد چشمگیری افزایش یابد. اما استفاده از کاور به عنوان نوعی بسته‌بندی مقرون به صرفه می‌تواند هزینه‌های تولید و بسته‌بندی را کاهش دهد. به همین دلیل اگر به دنبال شیوه‌ای ارزان برای بسته‌بندی محصول خود هستید می‌توانید این روش را انتخاب نمایید.

۵_ در ادامه بررسی ویژگی‌های کاور می‌توان به مقاومت خوب آن در برابر رطوبت اشاره کرد. به همین دلیل است که استفاده از آن را در صنعت غذایی بیشتر از موارد دیگر شاهد هستیم. چرا که کاور‌ها از ورود رطوبت به داخل بسته جلوگیری کرده و از این طریق از فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری می‌کند.

۶_ یکی از خصوصیات مهم کاور را می‌توان تنوع بالای آن در اندازه بیان کرد. همان طور که می‌دانید صنایع بسیاری را می‌توان یافت که استفاده از بسته‌بندی‌های مختلف در آن ضرورت دارد. به همین دلیل برای این که یک وسیله‌ی بسته‌بندی کارایی لازم را داشته باشد باید در همه‌ی این قسمت‌ها قابلیت استفاده داشته باشد. کاور‌ها به عنوان پوششی مناسب این ویژگی را دارند که در هر اندازه‌ای که بخواهید آن را برش داده و متناسب با اندازه وسیله‌ی مورد نظر اندازه آن را تعیین نمایید.

بیشتر بخوانید
محکومیت تازه نازنین زاغری | زاغری دوباره به یک سال حبس محکوم شد

۷_ علاوه بر این که کاور‌ها در اندازه‌های متنوع به بازار عرضه می‌شوند ضخامت‌های متنوعی را هم برای آن در نظر می‌گیرند. تنوع در ضخامت می‌تواند میزان پوشش دهی آن را مشخص کرده و مصرف کننده متناسب با میزان پوشش دهی که نیاز دارد می‌تواند از انواع آن استفاده نماید.

به طور کلی باید گفت: اگر می‌خواهید در بازار رقابتی خود با سایر رقبا برنده میدان باشید و از آن‌ها پیشی بگیرید بهتر است به بسته‌بندی محصول تولیدی خود توجه ویژه‌ای داشته باشید. با توجه به مواردی که در رابطه با ویژگی‌های کاور به عنوان یک پوشش مناسب ارائه شد می‌توان به این نتیجه رسید که این مورد می‌تواند در رساندن شما به رتبه اول حوزه فعالیتتان بسیار تاثیر گذار باشد.

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. سلام من برای اسباب کشی خونم از سایت کارتن فروشی الوکارتن، کارتن و لوازم بسته بندی مثل چسب و سلفون خریداری کردم. سفارشاتم در اسرا وقت و با همون کیفیتی که مد نظرم بود به دستم رسید. واقعا ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا