اجتماعیاطلاعات‌محوربین‌المللیتکنولوژیسرگرمیشبکه و امنیتشبکه‌های اجتماعی

یک شرکت موسیقی، ان‌اف‌تی میم «چشم غره کلویی» را خریداری کرد

به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، تصویری از یک میم اینترنتی پرطرفدار، که شامل یک دختر دو ساله است، به عنوان یک نشان غیرقابل تعویض یا ان‌اف‌تی به قیمت حدود ۷۴۰۰۰ دلار فروخته شد. این تصویر که Slo Eyeing Chloe نامیده می‌شود، نشان می‌دهد که کلویی کلم، پس از آنکه مادرش سفری غافلگیر کننده به دیزنی لند را فاش می‌کند، ظاهری ناراضی دارد.

ان‌اف‌تی‌ها نشانه‌های دیجیتالی هستند که مالکیت هنرهای الکترونیکی را نشان می‌دهند. خانواده کل، ان‌اف‌تی خود را با ۲۵ اتریوم (نوعی ارز رمزنگاری شده) به حراج گذاشتند و این عکس توسط F3 Music، یک شرکت تولید کننده موسیقی مستقر در دبی خریداری شد. این شرکت به سوالات بی‌بی‌سی پاسخ نداده است.

ان‌اف‌تی‌ها معمولاً برای ارزهای رمزنگاری خرید و فروش می‌شوند. با وجود داشتن گواهی دیجیتال، خریداران حق چاپ را برای تصویری که می‌خرند، کنترل نمی‌کنند.

کتی، مادر کلویی، به بی‌بی‌سی گفت که او و خانواده‌اش حراج را از خانه خود در یوتا تماشا کردند و از فروش آن بسیار خوشحال شدند. کتی می‌گوید:

ما از فروش آن بسیار خوشحالیم. پول آن فوق العاده است اما واقعیت این است که ما به عنوان یک خانواده این کار را انجام می‌دهیم که بسیار سرگرم کننده است.

ان‌اف‌تی‌های میم‌های اینترنتی امسال میلیون‌ها دلار فروش داشته‌اند. در ماه فوریه، ان‌اف‌تی Nyan Cat، یکی دیگر از حس‌های معروف اینترنت، توسط سازنده تصویر به قیمت ۳۰۰ اتریوم به ارزش بیش از ۸۸۰،۰۰۰ دلار فروخته شد.

ان‌اف‌تی «چشم غره کلویی» از ویدئوی اصلی گرفته شده است، که توسط مادر کلویی، کتی در سال ۲۰۱۳ در یوتیوب ارسال شده است. ویدئو نشان می‌دهد که کتی اعلام می‌کند که خانواده به دیزنی لند می‌روند. یکی از دختران، لیلی، شروع به گریه می‌کند و دوربین وقتی به سمت کلویی می‌رود که چهره‌ای سرزنش آمیز دارد.

بیشتر بخوانید
حرکات بهاره رهنما هنگام عکس‌گرفتن جنجالی شد + فیلم

ویدئوی کلویی، که اکنون ۱۰ ساله است، بیش از ۲۰ میلیون بار مشاهده شده است. کلویی همچنین بیش از ۵۰۰۰۰۰ دنبال کننده در اینستاگرام پیدا کرده و در تبلیغات گوگل در برزیل حضور داشته است. خانم کلم گفت که در حال حاضر، آنها قصد دارند اتریوم به دست آمده را پس‌انداز کنند. او با اشاره به قیمت ناپایدار ارز دیجیتال گفت:

در دنیایی که همیشه در حال تغییر است، ممکن است هفته آینده ارزش بیشتری داشته باشد. اما خانواده در آینده‌ای نزدیک برای برخی از آن برنامه‌هایی دارند. ما قطعاً سال آینده از تعطیلات والت دیزنی استفاده می‌کنیم.

تقاضا برای ان‌اف‌تی‌ها اخیراً رونق گرفته است، برخی از آنها در حراج‌های پرطرفدار میلیون‌ها دلار فروخته شده است. در ماه مارس، مجموعه‌ای از ان‌اف‌تی‌های هنرمند بیپل در حراج خانه کریستیز به قیمت ۶۹ میلیون دلار فروخته شد. در همان ماه، جک دورسی، بنیانگذار توییتر، ان‌اف‌تی اولین توییت خود را به قیمت بیش از ۲.۹ میلیون دلار فروخت.

منتقدان می‌گویند که توکن‌های دیجیتالی تأثیر زیادی بر محیط زیست دارند. برخی دیگر معتقدند محبوبیت فعلی آنها یک حباب سرمایه گذاری است.

ان‌اف‌تی چیست و چرا برخی از آنها میلیون‌ها دلار ارزش دارند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

13 − یازده =

دکمه بازگشت به بالا