بازی‌های رایانه‌ایتکنولوژیسرگرمیکامپیوتر و اینترنت

الکترونیک آرتس می‌گوید ان‌اف‌تی‌ها بخشی از آینده صنعت بازی هستند

به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، ناشر بازی الکترونیک آرتس به سرمایه گذاران گفته است که ان‌اف‌تی‌های کلکسیونی بخش مهمی ‌از آینده صنعت ما هستند.

ان‌اف‌تی‌ها در ماه‌های اخیر به عنوان راهی برای خرید و فروش اقلام هنری و کلکسیونی دیجیتالی محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. الکترونیک آرتس سری فوتبال فیفا را می‌سازد که از «بسته‌های کارت» برای «جمع‌آوری» بازیکنان در حالت Ultimate استفاده می‌کند. اندرو ویلسون، مدیر اجرایی، به سرمایه گذاران گفت که معتقد است بازیکنان فیفا می‌خواهند ان‌اف‌تی‌ها را در این فرنچایز ببینند. او در یک تماس تلفنی گفت:

بازیکنان می‌خواهند مدالیته‌های بیشتری در داخل بازی انجام شود، که فراتر از فوتبال مستقیم ۱۱ به ۱۱ است. آنها خواهان تجربیات دیجیتالی بیشتری در خارج از بازی هستند از جمله ورزش‌های الکترونیکی، ان‌اف‌تی و مصرف گسترده‌تر ورزش و می‌خواهند ما خیلی سریع به این سمت حرکت کنیم.

اما او همچنین گفت که ایده‌های ان‌اف‌تی هنوز خیلی زود بودند و با هیجان زیادی همراه شدند. او هشدار داد:

هنوز زود است که بفهمیم چگونه کار می‌کند.

تخریب کننده و بحث برانگیز

وارد کردن ان‌اف‌تی‌ها به بازی گاهی اوقات به عنوان ایده‌ای به نام بازی برای کسب درآمد ارائه می‌شود. بر اساس این ایده، اقلام دیجیتال منحصر به فرد می‌توانند در طول زمان ارزش خود را افزایش دهند و بعداً برای سود فروخته شوند. PC Gamer  گزارش می‌دهد که لیست‌های شغلی اخیر در الکترونیک آرتس شامل ارجاعاتی به ان‌اف‌تی‌ها و فناوری زیربنایی آنها، یعنی بلاک چین است. اما این ایده در بین گیمرها بحث برانگیز است.

پلتفرم اصلی بازی رایانه شخصی الکترونیک آرت،  بازی‌های مبتنی بر بلاک چین و ان‌اف‌تی را از پلتفرم خود ممنوع کرده است، در حالی که رقیبش Epic این کار را نکرده است. برخی از طراحان بازی معتقدند این مفهوم به طور کلی برای بازی بد است، اما استودیوهای دیگر، از جمله بازیکن اصلیUbisoft  ظاهراً این ایده را پذیرفته‌اند. Piers Harding-Rolls، تحلیلگر صنعت بازی از Ampere گفت:

ان‌اف‌تی و بازی‌های بلاک چین نیروهای مخرب جدیدی در بخش بازی هستند.

او گفت که همه ناشران بزرگ به پتانسیل این فرمت‌ها برای کسب درآمد نگاه می‌کنند – و الکترونیک آرتس از این قاعده مستثنی نیست. او در ادامه افزود:

تجزیه و تحلیل اینکه چگونه این فناوری‌ها می‌توانند بر کسب‌ و کار موجود آن تأثیر بگذارند، رویه تجاری بدی خواهد بود.

ان‌اف‌تی‌ها در حال حاضر در بازار کلکسیون‌های ورزشی استفاده می‌شوند، او اضافه کرد:

من تناسب قوی بین تیم نهایی بر پایه کارت فیفا و استفاده از ان‌اف‌تی‌ها می‌بینم، اما پیامدهایی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

به نظر می‌رسید که آقای ویلسون در تماس با درآمد، آن احساسات فصلی را تکرار می‌کرد که در آن بازی‌های ورزشی مانند فیفا سالانه منتشر می‌شوند و تقویم ورزشی فعلی را منعکس می‌کنند. قابلیت جمع آوری در بازی‌هایی مانند Fifa و Madden و NHL، واقعاً بر اساس ارزش در طول فصل ورزش سنتی ساخته شده است. او می‌گوید:

آیا به ویژه زمانی که ما در مورد ان‌اف‌تی‌ها و سایر اکوسیستم‌های دیجیتال فکر می‌کنیم فرصتی وجود دارد تا این ارزش را در طول زمان گسترش دهیم؟ من فکر می‌کنم پاسخ کوتاه به آن بله است. منظورم پاسخ کمی‌طولانی‌تر به آن این است که ما باید کار کنیم و مطمئن شویم که به تنظیم مناسب و متعادل کردن تجربه برای بازیکنانمان ادامه می‌دهیم.

اما ما ادامه خواهیم داد، همانطور که در دهه گذشته تجربه تیم نهایی را توسعه داده‌ایم، ما به این کار ادامه خواهیم داد. همچنان باید به دنبال راه‌هایی برای افزودن ارزش به بازیکنانمان باشیم.

نتفلیکس اولین بازی‌ خود را روی گوشی‌های هوشمند راه اندازی کرد.

بیشتر بخوانید
بازی آکسی اینفینیتی مبتنی بر ان‌اف‌تی چگونه درآمدی را برای افراد بیکار در سراسر جهان فراهم می‌کند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

سه × دو =

دکمه بازگشت به بالا