تکنولوژیسرگرمیهنر هفتم

تریلر علمی تخیلی زیرو کانتکت آنتونی هاپکینز با ۱۱ توکن مبتنی بر بلاک چین

به گزارش وبسایت scmp.com، یک تریلر علمی-تخیلی با بازی آنتونی هاپکینز، بازیگر بریتانیایی برنده جایزه اسکار، اولین فیلم بلند سینمایی خواهد بود که با استفاده از توکن‌های ان‌اف‌تی توزیع می‌شود و با کنترل دسترسی با استفاده از تکنولوژی مبتنی بر بلاک چین، راهی جدید را برای گذر از افتتاحیه در سینما را در پیش می‌گیرد.

۱۱ نسخه دیجیتالی اول از زیرو کانتکت که به صورت مجازی در ۱۷ کشور جهان در طول همه گیری کووید ۱۹ فیلمبرداری و تولید شده است، در تاریخ ۲۴ سپتامبر از طریق وبسایت OpenSea، بزرگترین بازار ان‌اف‌تی جهان به حراج گذاشته می‌شود. این فیلم در بستر پخش فیلم ان‌اف‌تی Vuele که در ماه ژوئن توسط تهیه کننده فیلم Enderby Entertainment و توسعه دهنده بلاک چین CurrencyWorks تاسیس شد، قابل دسترسی است. از آنجا که ان‌اف‌تی‌ها منحصر به فرد هستند و مدرک مالکیت را ارائه می‌دهند، خریداران می‌توانند نه تنها فیلم را در Vuele تماشا کنند، بلکه نسخه کپی خود را از طریق این پلتفرم معامله کنند یا بفروشند.

همچنین ۲۵۰۰ ان‌اف‌تی دیگر برای این فیلم در ماه اکتبر ارائه خواهد شد. در حالی که در نهایت این فیلم در سینماها و سایر پلتفرم‌های پخش، نمایش داده می‌شود، خریداران نسخه ان‌اف‌تی به مصاحبه‌های بازیگران و فیلم‌هایی که در جاهای دیگر در دسترس نیستند، دسترسی خواهند داشت. کامرون چل، هم‌بنیانگذار Vuele، روز دوشنبه در گفتگو با South China Morning Post گفت:

ما انتظار داریم از طریق طرفداران این ژانر از فیلم یا بازیگران و عوامل آن، به مشارکت طرفداران جدید دست پیدا کنیم. ما همچنین انتظار داریم دامنه خریداران ان‌اف‌تی را به مجموعه فیلم‌سازان گسترش دهیم. امیدوارم با جلب نظر کل معاملات ان‌اف‌تی و بازار به فضای فیلم، فضای هر دو صنعت را گسترش دهد.

چل در ادامه گفت:

اولین برنده حراج ان‌اف‌تی در هفته آینده یک پاداش اضافی نیز دریافت می‌کند که آن شانس حضور در افتتاحیه فیلم برای اکران در سینما است.

او در مورد چگونگی یا مکان شرکت در افتتاحیه اطلاعات بیشتری ارائه نداد.

بیشتر بخوانید
هواوی میت 40 پرو و هواوی میت 40 پرو پلاس معرفی شدند + تصاویر

هنوز تاریخی برای انتشار زیرو کانتکت در چین اعلام نشده است. چین کشوری است که دولت آن انتشار فیلم‌های وارداتی را به شدت کنترل می‌کند. با این حال، چل گفت واقعاً از پتانسیل برای شروع فیلم در این کشور، چه در سینما و چه با استفاده از ان‌اف‌تی‌ها، بسیار هیجان زده است. او در ادامه افزود که اگر از اولین فیلم ان‌اف‌تی به خوبی استقبال شود، استودیو به دنبال اضافه کردن زیرنویس‌های بیشتر برای انتشار گسترده‌تر است.

در حالی که دولت چین به طور معمول تجارت و استخراج رمز ارزها را سرکوب کرده است (از جمله سرکوب گسترده در اوایل سال جاری)، مقامات، دیگر استفاده‌های بلاک چین را تشویق کرده‌اند. ان‌اف‌تی‌ها در این کشور قانونی هستند و برخی از شرکت‌های چینی، از جمله هولدینگ Tencent و مالک گروه هولدینگ علی بابا، در حال حاضر سعی کرده‌اند از محبوبیت خود در سال جاری استفاده کنند. با این حال، در سراسر صنعت فیلمسازی، اشکال جدید توزیع دیجیتالی به موضوعی بحث برانگیز تبدیل شده است زیرا جریان فیلم در طول همه گیری کووید ۱۹ رونق گرفت. سینماها با اقدامات قرنطینه اولیه ضربه سختی خوردند و گیشه جهانی به طور قابل توجهی پایین‌تر از سطوح قبل از همه گیری است. تصمیمات استودیوهای بزرگ مبنی بر در دسترس قرار دادن آخرین فیلم‌ها در سرویس پخش خود در روز اکران، خشم صاحبان سینما را برانگیخته و منجر به مشکلاتی در مورد غرامت بازیگران شده است. در مهم‌ترین مورد، اسکارلت جوهانسون، بازیگر فیلم بیوه سیاه از کمپانی والت دیزنی به دلیل پخش فیلم دیزنی پلاس شکایت کرد.

در حالی که سینماهای چین سریع‌تر از بسیاری از کشورهای دیگر رشد کرده‌اند، این صنعت در ابتدا به دلیل انتشار دیجیتالی در اوایل همه گیری خشمگین شد. اپراتورها گفتند اکران اولیه مکانیسم پخش فیلم چین را مختل می‌کند. چل گفت:

نظر و امید Vuele این است که ان‌اف‌تی ها به صنعت فیلم افزوده شوند. اولین بار ان‌اف‌تی با محتوای اختصاصی برای مخاطبان محدودی که می‌توانند فیلم را ببینند ظاهر می‌شود، امیدوارم این موضوع زمینه‌ای را برای علاقه مندی ایجاد کند. این باید باعث حضور تماشاگران آنلاین و همچنین طرفداران سینما شود.

با وجود ارائه مالکیت، ان‌اف‌تی‌ها به تنهایی نمی‌توانند به طور کامل جلوی انتشار نسخه‌های غیر قانونی فیلم‌ها را به صورت آنلاین بگیرند. با این حال، Vuele امیدوار است تعدادی فیلم بلند و محتوای منحصر به فرد ارائه دهد. ویژگی‌ای که ان‌اف‌تی‌ها را با ارزش می‌کند. چل گفت:

در این مرحله، فیلم‌هایی که ستاره محور هستند عموماً بودجه بالاتری دارند، آنها فیلم‌هایی هستند که تعداد زیادی طرفدار دارند و ما در حال جذب آنها هستیم و امیدواریم ان‌اف‌تی در آینده بازاریابی و تامین مالی فیلم‌ها نقش مهمی ایفا کند.

چین زمان بازی‌های آنلاین کودکان را به یک ساعت کاهش داد

بیشتر بخوانید
تسلا تعداد دوربین‌های اتومبیل‌های خودرانش را دو برابر می‌کند

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا