اطلاعات‌محور

چه طوری بفهمیم به هنگام پرداخت اینترنتی دارند کلاهمان را بر می‌دارند؟

اگر در این روزها که بنا به اقتضای فضای کرونایی کشور بیشتر مبادلات و تراکنش‌های مردم به صورت اینترنتی و الکترونیکی است قرار است پرداخت اینترنتی داشته باشید، حواستان باشد حتماً آدرس جایی که می‌خواهید مشخصات کارت خود را وارد کنید آدرس shaparak.ir باشد و گرنه این احتمال قویاً وجود دارد که اطلاعات کارت شما را دارند می‌دزدند.

اگر آدرس سایت درست بود، توجه کنید که مبلغ فاکتور با مبلغی که برای پرداخت مشخص شده دقیقاً یکسان باشد و اسم پذیرنده هم اسم همان فروشگاهی باشد که از آن خرید خود را انجام داده‌اید یا نام شرکت پرداخت یار در آن درج شده باشد. خوب است بدانید شرکت‌های پرداخت یار درگاه‌هایی بانکی هستند که زیر نظر شاپرک مشغول به فعالیت هستند و به چند بانک مختلف متصل هستند و متناسب با شلوغ بودن شبکه بانکی، مشتری را به درگاه خلوت‌تری متصل می‌کند. جالب است بدانید پرداخت‌ یارها می‌توانند هم برای شخص و هم برای خود فروشگاه لینک پرداخت بفرستند.

اگر از طریق پرداخت یار پولی را جا به جا می‌کنید یا هزینه‌ای را می‌پردازید، باید توجه داشته باشید که اسم پذیرنده و اسم پرداخت‌ یار یکسان باشد و گرنه اصطلاحاً  از تکنیک تونل زدن استفاده شده است. تکنیک تونل زدن به این معناست که طرف می‌آید و برای یک چیز دیگر از شما پول می‌گیرد و پرداخت شما را به درگاه پرداخت اینترنتی یک فروشگاه دیگر منتقل می‌کند؛ ضمن اینکه شرح پرداخت با خریدی که شما انجام داده‌اید سنخیت و تناسبی ندارد. در واقع باید بگوییم شما دارید فاکتور خرید یک نفر دیگر را در یک فروشگاه دیگر تسویه می‌کنید.

بیشتر بخوانید
برای چه مواردی حتی در این روزهای کرونایی باید به دکتر مراجعه کنیم؟

در ضمن توجه داشته باشید اگر می‌خواهید جایی حساب خودتان را شارژ کنید حتماً واحد پرداختی را بررسی نمایید که اگر مبلغ به تومان بود، اشتباهی آن را به ریال وارد نکنید!

بیشتر بخوانید: قانون جدید چک در وجه حامل | کدام چک‌های در وجه حامل را نباید بگیریم؟

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

سیزده − 12 =

دکمه بازگشت به بالا