اطلاعات‌محورعلمی

عربستان در راه تبدیل شدن به غول انرژی خورشیدی جهان

عربستان سعودی در حال ساخت بزرگترین پنل خورشیدی جهان است. این پروژه به محض به پایان رسیدن در سال ۲۰۳۰ توانایی تولید ۲۰۰ گیگاوات برق را خواهد داشت. در حال حاضر، پنل‌های خورشیدی جهان می‌توانند در مجموع ۴۰۰ گیگاوات برق تولید کند.

این پروژه شامل ساخت پارک‌های خورشیدی در عربستان خواهد بود، یک باتری عظیم هم دارد تا انرژی تولیدی توسط پنل‌ها را ذخیره کند. هزینه این پروژه عظیم سعودی‌ها را «Soft Bank» و دولت عربستان تامین خواهند کرد. ساخت فاز اول این پروژه ۵ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت. این در حالی است که هزینه کلی ساخت پروژه ۲۰۰ میلیارد دلار برآورد شده است.

هدف این پروژه، ذخیره میلیاردها دلار عربستان در هزینه‌های تولید انرژی است. عربستان سعودی در شرایطی چنین تصمیمی را اتخاذ کرد که در حال حاضر الکتریسته مورد نیاز خود را از سوزاندن نفت تولید می‌کند.

جالب است بدانید هم اکنون پارک خورشیدی Tengger Desert که در کشور چین واقع شده است، بزرگترین مزرعه خورشیدی حال حاضر در جهان است. این مزرعه خورشیدی تنها توان تولید ۱/۵ گیگاوات برق پاک و تجدیدپذیر را دارد.

بیشتر بخوانید: گریز نخبگان یا رهایی آنان؛ مسئله این است!

بیشتر بخوانید
نینتندو هشدار داد که کمبود تراشه به فروش سوییچ ضربه خواهد زند
منبع
fortune.com

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

18 − 16 =

دکمه بازگشت به بالا