تکنولوژیگوشی و تبلت

آن‌چه که از اندروید ۱۲ می‌دانیم!

دوران اندروید ۱۱ به سر آمده و کم‌کم باید شاهد اندروید ۱۲ روی اسمارت‌فون‌های اندرویدی باشیم. نکته‌ی جالب پیرامون جدیدترین نسخه‌ی اندروید این است که برخلاف اندرویدهای قبل از ورژن ۱۰ و همچون اندرویدهای ۱۰ و ۱۱ فاقد نام خواهد بود، چراکه تصمیم گوگل بر این است که دیگر از نام اختصاصی برای ورژن‌های اندروید استفاده نکند. آبنبات چوبی، مارشمالو، نوقا و … نام‌های اندرویدهای قبلی بودند.

اندروید ۱۲ کِی منتشر می‌شود؟

معمولاً در همین روزها نسخه‌ی بتای اندروید جدید منتشر می‌شود. احتمالاً خاطرتان هست که ۱۹ فوریه‌ی سال گذشته، یعنی آخرین روز بهمن‌ماه، نخستین ورژن بتای اندروید ۱۱ برای توسعه‌دهندگان منتشر شد؛ از این رو اگر گوگل بخواهد روال پیشین‌اش را ادامه دهد باید در همین روزها نسخه‌ی بتای اندرویدِ ۱۲ را منتشر کند.

نسخه‌ی عمومی اندرویدِ ۱۲ هم چند ماه بعد از نسخه‌ی بتا منتشر می‌شود و بنابراین باید منتظر عرضه‌ی اندروید ۱۲ طی ماه‌های آینده – مثلاً تا حدود ژوئن – باشیم.

اندروید ۱۲ چه ویژگی‌های جدیدی دارد؟

اندروید 12

تا قبل از آن‌که نسخه‌ی بتا منتشر شود، رسم بر این است که اطلاعات زیادی در مورد ویژگی‌های اندروید جدید از گوگل درز نکند، این قضیه برای اندرویدِ ۱۲ هم برقرار است. اما تا کنون چند تصویر از اندروید جدید منتشر شده که دلالت بر تغییر ظاهر ویجت‌ها و شبیه‌شدن‌شان به iOS 14 و همچنین وجود یک برچسب جدید دارند. این برچسب جدید این فایده را دارد که درصورتی‌که یکی از اپلیکیشن‌ها از دوربین یا میکروفن استفاده کند، گوشی به کاربر اعلام می‌کند که فلان اپلیکیشن درحال استفاده از دوربین یا میکروفن است.

بیشتر بخوانید
المپیای باستانی به صورت دیجیتالی حفظ می‌شود.

فعلاً همین‌ها از اندرویدِ ۱۲ به دست آمده‌اند! طی روزهای آینده بیشتر با این ورژن اندروید آشنا خواهیم شد.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا