اطلاعات‌محوربین‌المللیتکنولوژی

ایلان ماسک می‌گوید دفتر مرکزی شرکت تسلا به تگزاس منتقل خواهد شد

به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، تسلا اعلام کرده است که دفتر مرکزی شرکت خود را از کالیفرنیا به تگزاس منتقل می‌کند. ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت، این حرکت را در نشست سالانه سهامداران خودروساز برقی در آستین تگزاس اعلام کرد. آقای ماسک به دلیل واکنش به کووید ۱۹ با سیاستمداران محلی در شهرستان آلامدا، کالیفرنیا، محل کارخانه کلیدی تسلا، درگیر شده بود. او دلایل متعددی برای این حرکت ارائه کرد و به سهامداران گفت کارخانه کالیفرنیایی او در فریمونت، بلااستفاده شده است. او به سهامداران گفت که کالیفرنیا همچنین محل سختی برای کارکنانش برای یافتن مسکن مقرون به صرفه بوده است. او می‌گوید:

در آستین کارخانه ما حدود پنج دقیقه تا فرودگاه و ۱۵ دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد.

میلیاردر کارآفرین فناوری، گاهی اوقات رابطه‌ای ناسازگار با کالیفرنیا داشته است. در ماه مه، ماسک پس از اینکه دستور داد کارخانه تسلا در فریمونت را تعطیل کنند، با سیاستمداران محلی در کالیفرنیا اختلاف نظر داشت. او در توییتی نوشت:

تسلا اکنون دفتر مرکزی خود و برنامه‌های آینده را فوراً به تگزاس، نوادا منتقل می‌کند. اگرچه این حرکت تا کنون تأیید نشده بود.

علیرغم انتقال دفتر مرکزی خود، آقای ماسک همچنین گفت که این شرکت برنامه دارد تولید خود را از کارخانه‌های کالیفرنیا و نوادا تا ۵۰ درصد افزایش دهد. او گفت:

این تصمیم به نوعی به این معنا نیست که تسلا کالیفرنیا را ترک می‌کند.

تسلا اولین شرکتی نیست که به تگزاس نقل مکان می‌کند. در سال ۲۰۲۰، نیروگاه فناوری اوراکل اعلام کرد که از سیلیکون ولی به آستین منتقل می‌شود. شرکت فناوری HP و خودروساز تویوتا نیز مقر خود در ایالات متحده را از کالیفرنیا به تگزاس منتقل کرده‌اند.

بیشتر بخوانید
آمار نگران‌کننده‌ای نشان می‌دهد ده‌ها هزار نفر به دنبال درمان سرطان پستان خود نمی‌روند.

کالیفرنیا دارای قوانین کار قوی‌تر، هزینه‌های زندگی و مالیات بیشتری نسبت به سایر ایالت‌ها است، در حالی که تگزاس به دلیل نیروی کار ارزانتر و مقررات سختگیرانه کمتر، شناخته شده است.

آقای ماسک در پایان سال گذشته خانه خود را از کالیفرنیا به تگزاس منتقل کرد تا بر کارخانه جدید خودروسازی تسلا در آنجا تمرکز کند. شرکت موشکی SpaceX او دارای یک مکان پرتاب در نوک جنوبی تگزاس است.

چرا استخراج کنندگان بیت کوین چین به تگزاس نقل مکان می‌کنند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

9 + 1 =

دکمه بازگشت به بالا