اجتماعیاطلاعات‌محورشبکه‌های اجتماعیکودکان و والدین

انتشار عکس بچه‌ها در فضای مجازی چه خطراتی در پی دارد؟

در این نوشتار می‌خواهیم به بررسی خطرات انتشار عکس بچه‌ها در فضای مجازی و خطراتی که در پی دارد بپردازیم. در همین ابتدای امر این نکته را متذکر شویم که لطفا به هیچ وجه عکس بچه‌های خودتان یا بچه‌هایی که می‌شناسید و دوست دارید را در صفحات عمومی منتشر نکنید و مجدداً خواهش می‌کنیم صفحاتی که مسابقه با عکس بچه‌ها برگزار می‌کنند را دنبال نکنید.

انتشار عکس بچه‌ها در فضای مجازی چه خطراتی در پی دارد؟

  • خوب است بدانید پدر و مادرها به طور میانگین سالی صد عدد عکس از بچه‌های خود در سطح اینترنت منتشر می‌کنند و بر اساس همین روند پیش بینی شده تا سال ۲۰۳۰ میلادی ۲/۳ سرقت‌های هویتی به خاطر اطلاعاتی باشد که والدین ناخواسته به اشتراک گذاشته‌اند، پس توصیه می‌کنیم هر عکسی که اطلاعات هویتی از بچه‌ را مشخص می‌کند، حتی در حد یونیفرم یا تابلوی مقابل در مدرسه را منتشر نکنید.
  • اگر بچه شما بالای ۴ سال سن دارد، حتماً پیش از انتشار عکس او از بچه اجازه بگیرید.
  • عکس بچه خودتان را به هیچ وجه در صفحات عمومی (Public) قرار ندهید، مخصوصاً برای صفحات زردی که مسابقاتی تحت عنوان «کی از همه خوشگل‌تره» برگزار می‌کنند.
  • اگردر صفحه خصوصی شما کسانی هستند که به آنها اطمینان ندارید، عکسی از بچه را در صفحه خود، منتشر نکنید چون خیلی از افراد پدوفیل (کسانی که میل جنسی به کودکان دارند) سوژه‌های خود را از روی همین عکس‌ها انتخاب می‌کنند.
  • همچنین اکیداً توصیه می‌شود که هیچ عکس برهنه یا نیمه برهنه‌ای از بچه خودتان ولو اینکه نوزاد باشد را در سطح اینترنت منتشر نکنید.
  • از سوی دیگر به پدر و مادرها توصیه می‌شود تصاویری که خود بچه آنها را دوست ندارد یا در آینده ممکن است با دیدن عکس شرمنده شود را منتشر نکنید.
  • اگر تصویری از کودک خود را در صفحه شخصی خود قرار دادید، حتماً از مخاطبان خود بخواهید که آن عکس را در جای دیگری منتشر نکنند.
  • در پایان این نکته را اضافه کنیم، اگر می‌خواهید پستی از خودتان یا کودکتان منتشر کنید که به صورت اتفاقی در آن عکس کودکی نیز حضور دارد حتماً از والدین بچه اجازه این کار را اخذ کنید و یا اگر به خانواده کودک دسترسی ندارید، آن بخش از عکس را برش بزنید و یا کلا بیخیال انتشار چنین عکسی شوید.
بیشتر بخوانید
جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا محدودیت‌های هواوی و زدتی‌ای را تشدید کرد

همچنین بخوانید: چگونه بچه‌ها را به کتاب خواندن علاقه‌مند کنیم؟

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

هفده − نه =

دکمه بازگشت به بالا