هنرهنر هفتم

چگونگی انتخاب مارگو رابی برای بازی در فیلم «گرگ وال استریت»

امروز قصد داریم به بیان خاطره‌ای جالب از چگونگی انتخاب مارگو رابی برای ایفای نقش نیامی در فیلم سینمایی «گرگ وال استریت» ساخته ماتین اسکورسیزی، بپردازیم. شاید جالب باشد بدانید پیش از انتخاب مارگو رابی بازیگران مطرحی چون امبر هرد، بلیک لایولی و ترسا پالمر برای بازی در این نقش در نظر گرفته شده بودند.

مارگو رابی هنگامی که برای تست بازیگری در فیلم سینمایی «گرگ وال استریت» نزد عوامل سازنده فیلم می‌رود با خود می‌گوید که باید حتما کاری بزرگ انجام دهد تا بتواند نظر مثبت و مساعد تمام آن چهره‌های بزرگی که در اتاق حضور داشتند را به خود جلب کند. بر همین اساس رابی در سال ۲۰۱۵ در مصاحبه‌ای که با نشریه هارپرز بازار داشت، گفته بود:

در ذهن خودم می‌گفتم عملا ۳۰ ثانیه در این اتاق وقت دارم و اگر کاری نکنم که نظر عوامل سازنده فیلم جلب شود، هیچ اتفاقی برایم نمی‌افتد. این شانس تنها یک بار در عمرم اتفاق می‌افتد و باید به خوبی از آن استفاده کنم؛ بنابراین شروع کردم به فریاد زدن سر لئوناردو دیکاپریو و جالب اینکه او هم در اقدامی هماهنگ سر من فریاد کشید. فریادهای لئو حسابی هم ترسناک بودند و من به زور و با ترس داشتم به کارم ادامه می‌دادم. در نهایت با بیانی جالب به من گفت “تو باید خوشحال باشی که شوهری مثل من داری. حالا بیا اینجا پیش من.

من هم حسابی به او نزدیک شدم و با خودم فکر کردم که حالا در این وضعیت باید چه کار کنم. ناگهان قسمتی از مغزم چیزی گفت و نتیجه این شد که سیلی محکمی به صورت لئو زدم و بعد از آن فریاد زدم: “لعنت بهت!”

چنین کاری را تحت شرایطی انجام دادم که اصلا خبری از چنین اتفاقاتی در فیلم‌نامه نبود. در این لحظه ناگهان سکوت مرگباری تمام اتاق را فرا گرفت و من هم به همین خاطر حس می‌کردم دارم یخ می‌زنم.

بعد از انجام این کار ظاهرا مارگو رابی حسابی ترسیده بود از اینکه دی‌کاپریو امکان دارد از او به خاطر حمله فیزیکی در حین تست، شکایت کند اما به جایش لئو، به رابی رو کرد و گفت “میشه دوباره منو بزنی؟

بیشتر بخوانید
فرزاد فرزین از همسرش رونمایی کرد؟

مارتین اسکورسیزی، کارگردان فیلم «گرگ وال استریت» هم در مقاله‌ای کوتاه که به بهانه انتخاب «یک صد شخصیت تاثیر گذار سال» مجله تایم، ضمن تجلیل از «نبوغ کمدی، چابکی کامل، فروتنی، قدرت سخت کوشانه و شجاعت احساسی» مارگو رابی، صحنه‌هایی به یاد ماندنی از تست بازیگری او برای بازی فیلم «گرگ وال استریت» را تعریف کرد و در ادامه نوشت:

مثل هیچ کس دیگر؛ مارگو این چنین است. خیلی از اوقات شده که این سوال را در مورد بازیگران از من می‌پرسند که “مثلا فلان بازیگر چه طور است؟” هزگز پیش نیامده جوابی بدهم که از آن رضایت داشته باشم. در مورد شخص مارگو آدم می‌تواند چند پیشینه کلاسیک را به یاد بیاورد.

نبوغ کمدی کارول لومبارد به خاطر چابکی کامل او، جوآن کرافورد برای قدرت سخت کوشانه و فروتنی‌اش و آیدا لوپینا برای شجاعت احساسی‌اش. مارگو تمام این دردها را دارد اما علاوه بر آنها یک جسارت خاص دارد که شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد، حتی متعجب می‌سازد، به چالش می‌کشد و به سان یک داغ، درون تک تک شخصیت‌هایی رخنه می‌کند و می‌سوزد.

 

به گفته اسکورسیزی، هنگام تست بازیگری فیلم «گرگ وال استریت»، مارگو کاملا از جملاتی که در فیلم‌نامه بود و باید می‌گفت، فاصله گرفت و آن چنان سیلی محکمی به صورت هم بازی‌اش لئوناردو دی‌کاپریو زد که مثل تندر در محیط صدا داد. همین اتفاق آن هم در ملاقات اول ما باعث شد تا نقشش در کار را به دست آورد!

در ستون هنر هفتم همچنین بخوانید: ۷ حقیقت جذاب درباره فیلم ۱۹۱۷

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × یک =

دکمه بازگشت به بالا