فوتبالیورزشی

امیر عابدزاده رکورد جدیدی ثبت کرد

دروازه‌بان تیم ملی ایران که در یک فصل اخیر بهترین عملکرد را در بازی‌های لیگ پرتغال از خود به نمایش گذاشته است، موفق شد در بازی مقابل بواویشتا رکورد جدیدی را به ثبت برساند‌‌. امیر عابدزاده در بازی برابر بواویشتا با ثبت ۳ سیو رکورد جدیدی را بدست آورد. امیر عابدزاده اکنون با میانگین ۴ سیو در هربازی، عملکرد بهتری نسبت به سایر دروازه‌های لیگ پرتغال داشته است.

رکورد جدید امیرعابدزاده

عملکرد امیر عابدزاده در فصل جاری لیگ پرتغال

بازیکن تیم ملی ایران در فصل جاری لیگ پرتغال عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته و رکورد‌های جدیدی را به ثبت رسانده است.

در اولین بازی فصل جاری لیگ پرتغال، امیر عابدزاده مقابل تیم سانتاکلارا قرار گرفت‌. عابدزاده در این دیدار ۹۰ دقیقه بازی کرد و موفق شد ۲ سیو را به ثبت برساند. اما در پایان بازی با وجود عملکرد خوب عابدزاده، تیم ماریتیمو با نتیجه‌ی ۲ بر ۰ مغلوب شد. دروازه‌بان تیم ملی در این دیدار نمره‌ی ۶.۲ از سایت معتبر هواسکورد کسب کرد.

نمره امیر عابدزاده
نمره امیر عابدزاده

ماریتیمو در هفته‌ی دوم لیگ پرتغال مقابل تیم توندلاند قرار گرفت. این دیدار با نتیجه‌ی ۲ بر ۰ به سود ماریتیمو به‌اتمام رسید اما عابدزاده عملکرد خوبی را ارائه داد. دروازه‌بان تیم ماریتیمو در این دیدار ۵ سیو به ثبت رساند و مورد تمجید رسانه‌های پرتغالی قرار گرفت. بعداز پایان بازی رسانه‌ی پرتغالی رکورد، عملکرد امیر عابدزاده را به دروازه‌بان فوق‌العاده تشبیه کرد.

نشریه‌ی رکورد طی یک خبر عنوان کرد: امیر عابدزاده مانند فصل گذشته درخشش را شروع کرده است. او در این بازی ۵ سیو فوق‌العاده داشت و زمینه‌ی پیروزی تیم ماریتیمو را فراهم کرد.

بازیکن ملی‌پوش ماریتیمو همچنین نمره‌ی ۷.۲ از سایت هواسکورد کسب کرد.

بیشتر بخوانید
همه‌چیز در مورد شایعه‌ی حضور ایمان سلیمی در پرسپولیس

در هفته‌ی سوم لیگ پرتغال، تیم‌های ماریتیمو و پورتو مقابل یکدیگر قرار گرفتند. اوج درخشش امیر عابدزاده در این دیدار رقم خورد.

در این بازی عابدزاده از ابتدا در ترکیب ماریتیمو بود و در دقیقه ۸۸ نیز پنالتی الکس‌تلس، ستاره پورتو، را مهار کرد و باعث شد تا تیم ماریتیمو این دیدار را با برتری ۳ بر ۲ به‌اتمام برساند. موضوعی که در این دیدار سوژه‌ی رسانه‌های غربی شد، صحبت‌های امیر عابدزاده قبل از ضربه‌ی پنالتی بود. دروازه‌بان ایرانی تیم ماریتیمو قبل از ضربه‌ی پنالتی، خطاب به الکس‌تلس می‌گوید که چیپ بزند و جنگ روانی ایجاد می‌کند. سرانجام امیر عابدزاده ضربه‌ی محکم الکس تلس را مهار می‌کند و باعث پیروزی تیم ماریتیمو می‌شود.

عابدزاده در این بازی یک پنالتی گرفت و ۸ سیو موفق به ثبت رساند.

بعداز دیدار ماریتیمو مقابل پورتو، لیگ پرتغال به دلیل بازی‌های فیفادی متوقف شد و عابدزاده به اردوی تیم ملی ایران در ازبکستان ملحق شد.

بازیکن ملی‌پوش ماریتیمو بعد از حضور در اردوی تیم ملی طی یک مصاحبه عنوان کرد:

مربی گلرهای تیم ملی به خوبی رفتار می‌کرد و ما احساس خوبی داشتیم.

 تمرینات اسکوچیچ هم خوب است و نشان داد برای همه برنامه دارد. او به نکته‌های ریز اشاره می‌کند و انرژی جدیدی در تیم ملی وجود دارد.

سرانجام بعداز اردوی تیم ملی، امیر عابدزاده به کمپ تمرینی ماریتیمو منتقل شد. یاران عابدزاده در هفته‌ی چهارم لیگ پرتغال مقابل پورتیموننزه قرار گرفتند و دروازه‌بان جوان تیم ماریتیمو عملکرد خوبی نداشت. او در این بازی ۱سیو به ثبت رساند و نتوانست مانع از باخت ماریتیمو شود.

بعداز ۴ بازی ابتدایی امیر عابدزاده در لیگ پرتغال، او به عنوان بهترین دروازه‌بان ماه لیگ پرتغال انتخاب شد‌ و در ترکیب منتخب لیگ پرتغال قرار گرفت.

بیشتر بخوانید
درگیری محمود فکری سرمربی استقلال و داور مسابقه در دربی
امیر عابدزاده در تیم منتخب لیگ پرتغال
امیر عابدزاده در تیم منتخب لیگ پرتغال

ماریتیمو در هفته‌ی پنجم لیگ پرتغال به مصاف موریرنسی رفت. امیر عابدزاده در این دیدار از ابتدا به میدان رفت و رکورد جدیدی را به ثبت رساند. دروازه‌بان تیم ملی ایران با سیو‌های فراوان مانع از شکست سنگین ماریتیمو شد. عابدزاده در پایان این دیدار به عنوان دومین گلر برتر فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱ پرتغال انتخاب شد.

دروازه‌بان تیم ملی در هفته‌ی ششم لیگ پرتغال مقابل ناسیونال قرار گرفت و در این دیدار دو تیم به تساوی رضایت دادند. عابدزاده موفق شد در این دیدار ۳ سیو به ثبت برساند و نمره‌ی ۷.۵ را کسب کند.

بعداز هفته‌ی ششم لیگ پرتغال، امیر عابدزاده راهی اردوی تیم ملی شد. سرانجام امیر عابدزاده موفق شد اولین بازی ملی خود را در فصل جاری مقابل بوسنی انجام دهد. او در این دیدار ۱ سیو موفق به ثبت رساند. عابدزاده در خصوص اردوی تیم ملی برای بازی با بوسنی عنوان کرد:

اردوی خوبی را با برد مقابل تیم بوسنی پشت سر گذاشتیم. بچه‌ها خیلی خوب بازی کردند و امکانات عالی بود. هرچند زمان آن کوتاه بود و نتوانستیم تمرینات خوبی داشته باشیم. اما با جلسات فنی و همدلی توانستیم این موضوع را جبران کرده و نتیجه خوبی کسب کنیم.

امیر عابدزاده همچنین در خصوص مقایسه‌شدن با پدرش گفت:

پدرم درباره‌ی تمام بازی‌ها با من صحبت می کند و شب گذشته هم خیلی خوشحال بود که توانستم به تیم ملی برای برد کمک کنم. پدر من مانند تمام مردم ایران از بردن تیم ملی خوشحال می شود.

او ادامه داد:

پدر من همیشه خیالش راحت است. اعتماد به نفس و لبخندهای احمدرضا عابدزاده روی من تاثیر گذاشته و سعی می‌کنم همین روند را ادامه دهم. مقایسه شدن من با پدرم، افتخار بزرگی محسوب می‌شود.

امیر عابدزاده بعد از بازگشت به لیگ پرتغال در هفته هفتم مقابل فامالیسائو قرار گرفت. این دیدار با نتیجه‌ی تساوی به‌اتمام رسید و امیر عابدزاده عملکرد خوبی ارائه داد. او ۵ سیو موفق به ثبت رساند و در پایان بازی نمره‌ی ۶.۳ را کسب کرد. دروازه‌بان تیم ملی در این دیدار دچار مصدومیت جزئی شد و ۳ بازی بعدی ماریتیمو را از دست داد.

بیشتر بخوانید
درخواست استیناف النصر عربستان رد شد | پرسپولیس در فینال آسیا!

بعداز دوران ریکاوری و بهبود مصدومیت، امیر عابدزاده به ترکیب ماریتیمو بازگشت و در اولین دیدار مقابل بلننسس قرار گرفت‌. طبق معمول عابدزاده عملکرد فوق‌العاده‌ای ارائه داد و موفق شد در این بازی ۲ سیو به ثبت برساند و کلین‌شیت کند. او همچنین در این بازی نمره‌ی ۶.۵ از سایت هواسکورد را کسب کرد. بعداز بازی مقابل بلننسس امیر عابدزاده برای مدت کوتاهی از ترکیب اصلی ماریتیمو فاصله گرفت.

تا این‌که هفته‌ی گذشته تیم ماریتیمو به مصاف ریوآوه رفت و امیر عابدزاده در این دیدار ۹۰دقیقه بازی کرد. او در این بازی ۲۵ پاس‌بلند موفق به ثبت رساند و نمره‌ی ۶ از سایت گل‌پوینت کسب کرد‌.

امیر عابدزاده

سرانجام در اولین بازی ماریتیمو در سال ۲۰۲۱، تیم ماریتیمو با درخشش عابدزاده مقابل بواویشتا به تساوی رضایت داد.

**********

امیر عابدزاده مقابل بواویشتا رکورد جدیدی را ثبت کرد و عنوان بیشترین درصد سیو در لیگ پرتغال را به دست آورد‌. او در فصل جاری عملکرد فوق‌العاده‌ای ارائه داده است و مورد تمجید رسانه‌ها قرار گرفته است.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا