تکنولوژیشبکه و امنیت

چگونه فایل‌های دیجیتال‌تان را امن نگاه دارید؟

با وجود آن که ترافیک اینترنت بسیار زیاد است، هر نوع فایل دیجیتالی که شما داشته باشید امکان هک برای آن وجود دارد. از این رو می‌بایست امنیت فایل‌های دیجیتال خود را فراهم کنید. در این نوشتار به برخی نکات در ارتباط با امنیت فایل‌های دیجیتال خواهیم پرداخت.

تأمین امنیت فایل‌های دیجیتال

۱- هنگامی که فایل‌های‌تان را به اشتراک می‌گذارید، آن‌ها را رمزگذاری کنید

بسیاری از ما تا کنون حتی به این مورد فکر هم نکرده‌ایم، اما بهتر است بدانید برای افزایش امنیت فایل‌های‌تان می‌بایست به هنگام به‌اشتراک‌گذاری فایل‌ها، رمزگذاری‌شان کنید. خبر خوبی که در این مورد وجود دارد این است که این کار نه کاری مشکل، بلکه کاری ست بسیار ساده. برای این کار صرفاً لازم است به سایت‌های انتقال فایلی مراجعه کنید که امکان رمزگذاری کردن را فراهم ساخته‌اند و یا آن که سرویس ایمیلی را انتخاب کنید که امکان رمزگذاری را به شما می‌دهد. برخی گزینه‌ها برای این کار عبارتند از:

  • Senditonthenet.com
  • Sendinc.com
  • Tutanota.com
  • Protonmail.com

۲- برای رمزگذاری بهتر به فضای ابری بروید

برای این کار شما می‌توانید سرویسی با نام Boxcryptor که اکثر ارائه کنندگان فضای ذخیره سازی ابری را پشتیبانی می‌کند انتخاب کنید.

۳- ایمیل‌های خود را ایمن‌تر نگاه دارید

یک سرویس با نام SendSafely این کار را برای شما انجام خواهد داد. این سرویس امکان رمزنگاری end-to-end را فراهم می‌سازد و شما می‌توانید در فضای امن‌تر ایمیل‌های‌تان را ارسال کنید. این سرویس را حتی می‌توانید به عنوان یک افزونه در سرویس‌های Gmail و Outlook استفاده کنید. نسخه‌ی رایگان حدود ۵۰ مگابایت در ماه به شما می‌دهد.

بیشتر بخوانید
بررسی تلویزیون سامسونگ 49M6960

۴- اطلاعات خود را با استفاده از این ابزار، امن نگاه دارید

زمان‌هایی وجود دارند که ما نیاز به آن داریم که رمز کارت بانکی و یا حتی جزئیات کارت اعتباری خود را با یک دوست به اشتراک بگذاریم. در واقع ما این کار را از سر اجبار انجام می‌دهیم، اما معمولاً بعد از انجام آن پسوودها را تغییر می‌دهیم. از این کار می‌توان دوری کرد آن هم صرفاً با استفاده از ابزاری با نام PriveNote.

این ابزار امکان ارسال یک فایل Note را به شما می‌دهد و به محض خوانده‌شدن توسط مخاطب، آن را حذف می‌کند. افزون بر این، شما می‌توانید فایل‌تان را با استفاده از پسوورد امن‌تر سازید. جالب آن که این سرویس، این قابلیت را دارد که شما را به‌واسطه‌ی ارسال ایمیل از حذف شدن فایلی که ارسال کرده‌اید و مخاطب آن را خوانده آگاه سازد.

۵- Gmail را رمزگذاری کنید

اگر از Gmail استفاده می‌کنید، می‌بایست از ابزاری با نام Cryptup مطلع شوید، ابزاری که از آن به عنوان افزونه‌ی گوگل‌گروم نیز می‌توان استفاده کرد. از این ابزار می‌توان برای رمزنگاری end-to-end اینباکس استفاده برد.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

بیست + 5 =

دکمه بازگشت به بالا