اجتماعیاطلاعات‌محور

امنیت سفر در تاکسی اینترنتی چیست؟

در این نوشتار به بررسی امنیت سفر در تاکسی اینترنتی و راهکارهایی که سفر ایمن با تاکسی اینترنتی را ممکن می‌سازد، می‌پردازیم پس بدون شک با انجام این کارها می‌توانید امنیت تاکسی اینترنتی گرفتن را بالا ببرید.

امنیت سفر در تاکسی اینترنتی چیست؟

  • به هنگام استفاده از تاکسی اینترنتی اگر مدل و پلاک ماشین دقیقاً همانی که در اپلیکیشن نوشته، نبود به هیچ عنوان سفر ماشین نشوید و موضوع را با پشتیبانی مجموعه در میان بگذارید چون اگر مشکلی پیش بیاید، شرکت به مشخصات ماشین جدید دسترسی ندارد.
  • اگر راننده تاکسی اینترنتی اصرار کرد که هزینه سفر را نقدی پرداخت کنید یا مبلغ را کارت به کارت کنید تا بعد از آن سفر را لغو کند، زیر بار نروید و قبول نکنید چون چنین کاری به مانند این است که شما سوار خودرو نشدید و اگر هم اتفاقی بیفتد، قابل پیگیری نیست.
  • اگر راننده بعد از سفر به شما پیام داد و یا زنگ زد، حتماً این موضوع را با پشتیبانی ارائه دهنده خدمت در میان بگذارید.
  • توجه داشته باشید که راننده‌ها کارمند شرکت‌های تاکسی‌رانی اینترنتی نیستند و شرکت فقط برای ارئه خدمات داخل اپلیکیشن آن افراد را تایید کرده است.
  • اگر با راننده خارج از اپلیکیشن توافق کنید که به دنبال شما بیاید، این نکته را باید در نظر داشته باشید که شرکت نمی‌تواند برای امنیت سفر شما کاری کند.
  • به هنگام باز کردن حساب کاربری به طور معمول لازم است که یک توافقنامه را تایید کنید. یکی از بندهای این توافقنامه به طور مثال این چنین است که افراد زیر ۱۸ سال نمی‌توانند به تنهایی سوار تاکسی اینترنتی شوند. به این تبصره‌های دقت نمایید چون اگر خارج از توافقنامه، اتفاقی بیفتد شرکت مربوطه نمی‌تواند به درستی شما را پشتیبانی کند.
  • در نهایت اگر به هنگام سفر مشکلی پیش آمد، بلافاصله از سرویس امنیت سفری که معمولاً در اپلیکیشن‌های تاکسی اینترنتی تعبیه شده، استفاده کنید و به طور مستقیم با تیم امنیت سفر آنها تماس بگیرید.
بیشتر بخوانید
قمار کثیف معتادان با راه اندازی مسابقات گلادیاتوری میان کودکان

همچنین بخوانید: نحوه برخورد صحیح با افراد دارای معلولیت در تاکسی اینترنتی

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

نوزده − 17 =

دکمه بازگشت به بالا