اطلاعات‌محورتکنولوژیسرگرمیگردشگریهنرهوش مصنوعیواقعیت مجازی

المپیای باستانی به صورت دیجیتالی حفظ می‌شود.

به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، در قرارداد جدیدی بین دولت یونان و مایکروسافت، المپیای باستانی قرار است به صورت دیجیتالی حفظ شود.

این همکاری از هوش مصنوعی برای نقشه‌ برداری از محل و از واقعیت افزوده برای کمک به بازسازی بنای اصلی بازی‌های المپیک استفاده می‌کند. این کار به بینندگان این امکان را می‌دهد که منطقه را همانطور که بیش از ۲۰۰۰ سال پیش بود، ببینند.

مایکروسافت جاه طلبی دارد تا با برنامه‌های خود برای متاورس، با فیس بوک رقابت کند.

دنیای سه‌بعدی

اخیراً مایکروسافت تیم‌های متاورس را برای جلسات معرفی کرده است و مایل است ماین‌کرفت و سایر بازی‌های خود را به دنیای سه‌بعدی همه‌جانبه‌تری تبدیل کند.

ارتباط آن با دولت یونان به این معنی است که مردم می‌توانند از راه دور یا شخصاً با یک اپلیکیشن موبایل واقعیت افزوده، منطقه را بازدید کنند. در موزه المپیک آتن می‌توانند از هدست‌های هولولنز برای پوشش نسخه دیجیتالی منطقه استفاده کنند. عینک هوشمند واقعیت افزوده هولولنز مایکروسافت از چندین حسگر، اپتیک پیشرفته و هولوگرام برای نمایش اطلاعات، ترکیب با دنیای واقعی یا شبیه‌سازی دنیای مجازی استفاده می‌کند.

در میان ۲۷ بنای تاریخی که باید حفظ شود، می‌توان به استادیوم اصلی المپیک، معابد زئوس و هرا و کارگاه مجسمه‌ساز مشهور فیدیاس اشاره کرد. ساختمان‌ها تا حد امکان به شکل اصلی خود نزدیک هستند و شامل جدول زمانی تاریخی تغییرات منطقه در طول زمان و تصاویری از آثار باستانی از هر دوره است.

استادیوم اصلی المپیک

دیجیتالی کردن منطقه

مایکروسافت از طریق ابتکار هوش مصنوعی برای میراث فرهنگی، با شرکت فناوری Iconem که در دیجیتالی کردن مکان‌های تاریخی به صورت سه‌بعدی تخصص دارد، شریک شده است. هوش مصنوعی مایکروسافت با استفاده از دوربین‌های روی زمین و هواپیماهای بدون سرنشین برای گرفتن صدها هزار تصویر از منطقه، تصاویر را برای ایجاد مدل‌ها پردازش کرده است.

بیشتر بخوانید
بازیگران ازدواج نکرده ایرانی | کدام بازیگران ایرانی مجرد هستند؟

آقای میتسوتاکیس، نخست وزیر یونان، گفت:

پیامدهای فرهنگی این فناوری بی‌پایان است. برای اولین بار، بازدیدکنندگان از سراسر جهان می‌توانند به طور مجازی از زادگاه دموکراسی، مکان باستانی المپیا بازدید کنند و تاریخ را از نزدیک تجربه کنند.

برد اسمیت، رئیس مایکروسافت، گفت:

پروژه حفظ دیجیتالی المپیای باستانی یک دستاورد خیره کننده در میراث فرهنگی است که بشریت و فناوری‌های پیشرفته را برای بهره‌مندی از جهان گرد هم می‌آورد و نسل‌های آینده را با روش‌های جدید برای کشف گذشته ما توانمند می‌کند.

ان‌اف‌تی چیست و چرا برخی از آنها میلیون‌ها دلار ارزش دارند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

سه × 5 =

دکمه بازگشت به بالا