سیاسی

الحاق ناو اقیانوس پیمای شهید رودکی به نیرودریایی سپاه + فیلم

صبح امروز با حضور سرلشکر حسین سلامی، فرمانده‌ی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همچنین چند تن دیگر از مقامات لشکری و کشوری، آیین الحاق ناو اقیانوس پیمای شهید رودکی به نیرودریایی سپاه برگزار شد. ناو اقیانوس پیمای شهید رودکی چندمنظوره و همچنین دوربرد است. این ناو توانایی حمل انواع هواپیما، پهپاد و سامانه‌های موشکی و پدافندی را دارد.

این ناو غول‌پیکر، ۱۲ هزار تن وزن دارد. طول آن ۱۵۰ متر است و عرض آن ۲۲ متر. از رادار آرایه‌ی فازی سه‌بعدی، موشک‌های سطح به سطح، سطح به هوا، سامانه‌های مخابراتی یکپارچه‌ی بسیار پیشرفته‌ و موشکی سوم خرداد برخوردار است. تمامی این موارد توسط جوانان ایرانی ساخته شده‌اند و هیچ‌یک وارداتی نیستند.

اوضاع این ناو سنگین به‌شکلی است که می‌توان آن را همچون یک شهر دریایی داینامیک در نظر گرفت، شهری که تمامی امکانات و تجهیزات لازم در راستای عملیاتی‌کردن مأموریت‌های اقیانوسی برای امنیت پایدار خطوط دریایی را در اختیار دارد.

گفتنی است که با الحاق ناو اقیانوس پیمای شهید رودکی به نیرودریایی سپاه، شرایط برای حضور پرقدرت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آب‌های با فاصله‌ی دور از منطقه نیز فراهم شد.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
بیشتر بخوانید
از سفیر بریتانیا چه خبر؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

11 + سه =

دکمه بازگشت به بالا