فوتبالیورزشی

افشین پیروانی پاسخ ادعاهای قلعه‌نویی را در همان شب‌های فوتبالی داد

دیروز بازی دو تیم پرسپولیس و سپاهان از سری مسابقات هفته بیستم لیگ برتر فوتبال ایران، جام خلیج فارس، با حاشیه‌های فراوان همراه شد و در آخر هم بازی به دلیل حضور نیافتن تیم اصفهانی در زمین مسابقه که از قضا میزبان هم بود، لغو شد. این بازی به مانند بازی‌های قبل این دو تیم که به ال کلاسیکوی ایران هم مشهور است، حاشیه‌های فراوانی داشت از جمله اینکه عده‌ای موتور سوار که ادعا می‌شود منتسب به هواداران تیم سپاهان بودند برای هواداران باشگاه پرسپولیس در مقابل هتل، مشکلاتی را به وجود آوردند. پس از آن هم شاهد خبری مبنی بر تجمع هوادارن سپاهان و جلوگیری از عدم ورود اتوبوس تیمشان به ورزشگاه نقش جهان هستیم. کم‌کم به گمان این بودیم که با تمام اتفاقات پیش آمده، بازی راس ساعت مقرر شده برگزار می‌شود.

تیم پرسپولیس و کوبل داوری مسابقه در حضور جلال مرادی، ناظر بازی، به گرم کردن پرداختند اما با اینکه اتوبوس تیم سپاهان وارد ورزشگاه شده بود اما خبری از بازیکنان و کادر فنی تیم سپاهان در درون زمین و آماده سازی آنها نشد. به تدریج بازیکنان پرسپولیس و داور مسابقه آماده برگزاری مسابقه و شروع آن شدند اما باز هم خبری از تیم سپاهان نشد. حتی بر اساس قانون تیم داوری و بازیکنان پرسپولیس نیم ساعت هم با انتظار ورود بازیکنان و کادر فنی سپاهان به زمین ماندند اما باز هم خبری از ورودشان نشد. در آخر هم با وجود مدارک و استناد به قانون، ماظر بازی، دستوری لغو بازی را صادر کرد و باید منتظر رای کمیته انضباطی در خصوص این دیدار بی آغاز ماند.

بیشتر بخوانید
بیوگرافی جعفر سمیعی مدیرعامل پرسپولیس

بر همین اساس دیشب در برنامه زنده شب‌های فوتبالی شبکه ورزش افشین پیروانی نسبت به بیانیه باشگاه سپاهان و صحبت‌های تابش، مدیر عامل باشگاه سپاهان روی خط برنامه آمد و واکنش نشان داد. افشین پیروانی گفت:

مگر برق مجموعه نقش جهان قطع شده‌، سیل آمده‌ یا آتشفشان فوران کرده و اتفاق خاصی افتاده که این دوستان نیامدند. بعد اصلا تیم در استادیوم نبوده‎‌است. الان این گفته‌های پس از لغو بازی فرار رو به جلوست.
می‌گویند ما در حال گرم کردن در راهرو بودیم!
آقایان بروید ببینید، کدام تیم برای انجام بازیش داخل راهرو گرم کرده؟!
بعد در فیلم مستندی که موجود است می‌بینیم که همه دور هم جمع شده‌اند. یعنی آن قدر زمان داشتند که بیایند و سه جز قرآن را بخوانند؟
به خدا این حرکات زشت است. سپاهان تیمی آسیایی بوده، ما هم آسیایی بودیم

پس از این صحبت‌های پیروانی، امیر قلعه، سرمربی تیم فوتبال سپاهان هم به روی خط برنامه آمد و پاسخی به گفته‌های پیروانی داد و گفت:

من اول خدمت آقای پیروانی عرض کنم که ایشان دو سه مطلب را گفتند که چون ایشان همکار من بودند و عادت هم ندارم که بگویم کمک من بوده بلکه همان طور که گفتم همکار من بوده و چون داریوش خان مصظفوی آن زمان خیلی توصیه ایشان را در زمان تیم ملی می‌کرد، ایشان در آن زمان همکار من بوده‌است.

من دو تا مطلب را بگویم. خطاب به آقای پیروانی می‌گویم که آقای پیروانی، بعضی‌ها بالاخره یک ارادتی به اهل بیت دارند و شما اگر به باشگاه بارسلونا هم بروید متوجه می‌شوید که باشگاه بارسلونا خارج از رختکن تیم محلی را به عنوان عبادتگاه ساخته‌است. کسی مانند مسی و باشگاهی مانند بارسلونا در کنار رختکن خود محلی برای عبادت دارند. حتی فیلم این صحبت‌هایم و عبادتگاهی که در گفته‌هایم به آن اشاره کردم موجود است. حالا اگر کسی دوست دارد بالاخره می‌تواند توسل و توکل پیدا کند و یه یک سری افراد هم شاید دوست دارند دوست چنین مسائلی نباشند.

مطلب دوم؛ چه طوری برای فینال جذفی خردادماه امسال، بازی با داماش، بازیکنان پرسپولیس چهار دفعه گرم کردند بعد می‌آیید و می‌گویید ذکر گفتند؟
حالا کسی دوست دارد ذکر بگوید و کسی دیگری دوست دارد برود به دنبال شب زنده داری. حساب و کتاب هر کسی را با اعمال خودش می‎سنجند.

بعد از همین واکنش کنایه آمیز قلعه نوعی، افشین پیروانی مجددا به روی خط برنامه آمد و به سبک قلعه نوعی پاسخ تندی به صحبت‌هایش داد:

در موضوع ذکر که آقای قلعه نوعی مطرح کردند؛ بله ما هم بچه مسلمانیم و ما هم با ذکر وارد زمین مسابقه می‌شویم. ما هم چنین کارها و رفتارهایی را بلدیم. نمی‌خواهد دوستان به ما یاد دهند ولی خب همه ما را می‌شناسند. همه بازی‌هایمان را دیده‌اید که بچه‌های تیم با چه لباسی وارد زمین می‌شوند.
لطف کنند و فرار رو به جلو نکنند. همه هم افراد را می‌شناسند. باشگاه پرسپولیس و نفراتش را می‌شناسند.
به صورت مکرر می‌گویند تیم نتیجه و قهرمانی‌های مهندسی شده می‌گیرد.

به دوستان می‌گویم که بدانند تا دلشان بخواهد درون تیم دکتر و مهندس داریم. به همین خاطر توصیه می‌کنم که فرار رو به جلو نکنید و در حضور این همه بیننده قطعا باید ادب و اخلاق را رعایت کنیم ولی متاسفانه به دلیل عدم سواد است. منظور سوادی که ملزم به دانشگاه رفتن باشد نیست بلکه سواد طرز انتخاب پوشش صحیح، شیوه حرف زدن درست، طرز برخورد کردن مناسب است که متاسفانه امشب، صحنه‌هایی را دیدم که واقعا بیانگر اوج بی سوادی است!

بیشتر بخوانید: آخرین خبرها از دربی ۹۲؛ رقابتی که پتانسیل جذاب شدن را دارد!

بیشتر بخوانید
بهترین‌های فیفا در سال 2020

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

دو × 4 =

دکمه بازگشت به بالا