تکنولوژیکامپیوتر و اینترنت

۵ افزونه گوگل کروم که برای کارآفرینان اینترنتی مفید اند

اگر صرفاً بخواهیم یک فصل مشترک میان کارآفرینان معرفی کنیم، آن فصل این است که آن‌ها به دنبال بیشترین نتایج اند در حالی که قصد دارند کمترین زمان را صرف کنند. اگر جزو کارآفرینان اینترنتی هستید و دقیقاً این ویژگی را دارید، خوشبختانه تکنولوژی می‌تواند این امر را برای شما بیش از پیش ممکن کند. یکی از راه‌هایی که تکنولوژی در اختیارتان گذشته، مربوط به گوگل کروم و افزونه‌هایی‌ست که دارد. اما نکته‌ای که در این میان وجود دارد این است که هزاران افزونه برای گوگل کروم وجود دارد و بدیهی است که شما را یارای دانلود تمامیِ آن‌ها نیست. اما در میان این هزاران افزونه، برخی افزونه‌ها هستند که بیشتر به کار کارآفرینان می‌خورند. تمرکز ما در این نوشتار بر روی این افزونه‌ها است. با ما باشید تا به معرفی آن‌ها بپردازیم.

۵ افزونه گوگل کروم برای کارآفرینان (به ترتیب بیشترین استفاده)

۱- MixMax

اگر قرار باشد صرفاً یکی از افزونه‌های گوگل کروم در این لیست را دانلود کنید، باید حتماً افزونه‌ی MixMax باشد. آن زمان که این افزونه به صحنه آمد، کل تیم TCF از Boomerang (برای زمان‌بندی ایمیل و پیگیری خودکار) و Sidekick (برای ردیابی این قضیه که چه کسانی ایمیل‌ها را باز کرده و یا بر روی لینک‌ها کلیک می‌کنند) استفاده می‌کرد. اما MixMax جایگزین آن‌ها شد و پس از آن نیز هیچ زمان به استفاده از آن‌ها نیازی نشد.

افزون بر زمان‌بندی ایمیل‌ها، یادآوری و ردیابی، MixMax این امکان را نیز به شما می‌دهد که جلسات و رویدادها را به وسیله‌ی ایمیل فهرست کنید.

به جای طی کردن فرآیند سه‌مرحله‌ای ایمیل جهت یافتن بهترین زمان برای یک ملاقات، MixMax امکان چک کردن تقویم جهت دانستن این که چه زمانی وقت آزاد دارید را به شما می‌دهد.

بیشتر بخوانید
ریو، یکی از بهترین خودرو‌های مونتاژی بعد از انقلاب و محبوب جامعه ایرانی

البته با این توضیحات کوتاه نمی‌توان تمامی امکانات این افزونه‌ی قوی را برشمرد. اما همین‌قدر بدانید که اگر به دنبال بهترین افزونه‌ی گوگل کروم برای کارآفرینان هستید، MixMax بهترین گزینه است.

صفحه افزونه mixmax

۲- Rapportive

برای دانستن این که در آن سوی ایمیل‌تان چه کسی وجود دارد، می‌توانید از Rapportive استفاده کنید. این افزونه پروفایل لینکدین این افراد را در سایدبار برای مشاهده قرار می‌دهد و شما به راحتی می‌توانید پروفایل این افراد را در پیش روی خود داشته باشید. افزون بر این، اطلاعات لینکدین پروفایل شخص مورد نظرتان را پیش روی‌تان قرار می‌دهد و این امکان برای‌تان فراهم می‌شود که آن‌ها را آسان‌تر و سریع‌تر نامگذاری کنید.

صفحه افزونه

۳- Hootlet

اگر از Hootsuite استفاده می‌کنید، که البته توصیه‌مان این است که استفاده کنید، افزونه‌ی گوگل کروم Hootlet می‌تواند BFF شما باشد. البته این از قابلیت‌های Hootsuite است که امکان سوییچ بین دو اکانت، به عنوان مثال دو اکانت تجاری و شخصی در توییتر، را به شما می‌دهد. در کل، با کلیک بر روی آیکون Hootlet می‌توان صفحه‌ای که در مرورگر اینترنت‌تان در آن قرار دارید را به اشتراک بگذارید.

صفحه افزونه

۴- Evernote

حتماً از این افزونه استفاده کنید. من شخصاً از این افزونه برای یادآوری کد قفل قفسه‌ی باشگاه گرفته تا تهیه‌ی ای-بوک و محتوای وبینار استفاده می‌کنم. در واقع می‌توان گفت از آن هنگام که من استفاده از Evernote را آغاز کردم، این افزونه به مثابه‌ی مغز دوم من، آن هم مغزی که هیچ فضایی را در بر نمی‌گیرد، در اختیارم بوده است.

صفحه افزونه

بیشتر بخوانید
تویوتا خودروهای بدون راننده را پس از تصادف دوباره راه اندازی می‌کند

۵- AdBlock Pro

تبلیغات از جمله آزاردهنده‌ترین چیزهایی اند که به هنگام وب‌گردی با آن‌ها مواجه می‌شویم، اما با این افزونه از دست تبلیغات رها خواهید شد. در واقع می‌توان گفت این افزونه نه صرفاً برای کارآفرینان بلکه برای همه افزونه‌ای مفید و کاربردی است.

صفحه افزونه

***********

اگر شما هم پیشنهادی دارید، لطفاً پیشنهادتان را با ما و کاربران در میان بگذارید.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

نوزده − 14 =

دکمه بازگشت به بالا