خبر ببر

افزایش ۱۱ درصدی مصرف مرغ/ مشکلی در تامین گوشت و مرغ نداریم

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به نبود مشکل در تامین گوشت و مرغ از افزایش ۱۱ درصدی مصرف مرغ در کشور خبر داد.

 مصرف مرغ ۱۱ درصد افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری سروش، مرتضی رضایی در دومین گردهمایی مدیران ستادی و استانی این شرکت در سال ۹۸، اظهار داشت:

با وجود تحریم‌های بی‌سابقه غرب و با وجود رشد ۱۱ درصدی مصرف گوشت و تخم مرغ در کشور شاهد کاهش قیمت و افزایش تولید این محصولات بوده‌ایم.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به نزدیکی ماه‌های پایانی سال و ایام نوروز و همچنین فرارسیدن ماه مبارک رمضان در تأمین و عرضه مواد پروتئینی (گوشت و مرغ) و نهاده‌های دامی کمبودی در کشور نخواهیم داشت.

وی خاطر نشان کرد: میزان تولید تخم مرغ به یک میلیون تن رسیده است و میزان تولید مرغ نیز مرز دو میلیون تن را پشت سر گذاشته است که یک رکورد خوب برای صنعت دام و طیور است.

رضایی به انسجام و همدلی میان همه همکاران و با مدیریت معروفان در رأس شرکت اشاره و افزود: امیدواریم سال ۹۸ نیز با موفقیت پشت سر گذاشته شود.

ورود کشتی‌های حامل کنجاله سویا و ذرت

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام در ادامه این جلسه با تشریح شرایط موجود کشور، سیاست‌های جدید شرکت برای تأمین نهاده‌ها و اقلام مورد نیاز مردم را اعلام و خواستار همکاری هرچه بیشتر مدیران استان‌ها برای ذخیره‌سازی و نگهداری اقلام مورد نیاز مردم شد.

عباس معروفان افزود: با توجه به ورود کشتی‌های حامل کنجاله سویا و ذرت و با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده قطعاً هیچ کمبودی در تأمین نهاده‌های دامی در کشور نخواهیم داشت و آرامش همچنان در بازار حاکم خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری سروش، مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام در پایان، اظهار داشت:

بررسی میزان ذخیره‌سازی مواد پروتئینی، هماهنگی‌های بیشتر برای انتقال نهاده‌های دامی از بنادر به مراکز استان‌ها، تهیه فضای مناسب برای ذخیره‌سازی نهاده‌ها، رعایت استانداردهای لازم برای نگهداری باکیفیت محصولات، حمایت از مرغداران و خرید منصفانه محصولات و رصد لحظه‌ای بازار مرغ و گوشت به منظور حفظ آرامش بازار باید مورد توجه قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: برگزاری دهمین نمایشگاه بین‌المللی معماری ، دکوراسیون داخلی و خانه مدرن

بیشتر بخوانید
تقابل جاهلانه عباس تبریزیان با آتش زدن کتاب مشهور علم نوین پزشکی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا