اقتصادی

تلاش برای تأمین منابع افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی

ولی اسماعیلی، نماینده‌ی مجلس شورای اسلامی، خبر از تلاش برای تأمین منابع افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی داد. او در این رابطه اظهار داشت:

ما در اجرای طرح همسان‌سازی از یک طرف ساماندهی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را داشتیم که مبلغی میانگین یک میلیون و دویست تا یک میلیون و پانصد هزار تومان به پرداختی آنها اضافه شد، از سوی دیگر اجرای طرح متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری را داشتیم که در پی آن افزایش حقوق آن‌ها بیشتر از افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی شد – به طوری که ۹۰  درصد از حقوقشان را دریافت کردند.

نماینده‌ی مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:

ماه گذشته یک سری مشکلات در نحوه اجرای طرح متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری وجود داشت که در این مورد با سازمان مدیریت و برنامه‎‌ریزی کشور صحبت کردیم و قرار شد از این ماه مشکل ایجاد شده حل شود.

وی تصریح کرد:

قرار بر این شد که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور منابع لازم جهت متناسب‌سازی حقوق تمام بازنشستگان کشوری را تامین کند و ۱۰ درصد تفاوت و ۹۰ درصد افزایشی که قرار بود داشته باشد، اعمال شود. چرا که در ماه قبل برخی پرداختی‌ها تنها ۶۰ یا ۷۰ درصد افزایش یافته بود.

اسماعیلی خاطرنشان کرد:

این مشکل به دلیل اختلال در سیستم‌ها ایجاد شده بود که قرار شد در این ماه رفع شده و مابه تفاوت پرداختی ماه گذشته نیز به بازنشستگانی که حقوقشان کمتر از ۹۰ درصد حقوق افزایش داشته، پرداخت شود.

او همچنین یادآور شد:

این میزان افزایش پرداختی برای بازنشستگان کشوری باعث اعتراض و نارضایتی در بین بازنشستگان تامین اجتماعی شد که درصدد هستیم این موضوع را پیگیری کنیم تا با اختصاص منابع لازم این شکاف پرداختی بین بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی برطرف شود.

نایب رییس اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:

البته با وجود مشکلات دولت در تامین منابع برای افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی نمی‌توان صددرصد قول داد که این مشکل به سرعت رفع شود، اما تلاش می‌کنیم که تفاوت پرداختی‌ها به حداقل برسد.

بیشتر بخوانید
حداقل حقوق کارگران در سال 99 چقدر است؟

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

18 + 13 =

دکمه بازگشت به بالا