خبر ببر

اعلام حمایت رسمی پلیس از حیوانات در مواجهه با حیوان آزاری

در نشستی که با حضور معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و برخی از اعضای شورای شهر تهران و سمن‌های حامی حیوانات برگزار شد، سرهنگ مرادی به سوالی در مورد حیوان آزاری پاسخ قاطع داد.

خبرنگار کمپین حقوق حیوانات در ایران در رابطه با مواجهه با پدیده زشت حیوان آزاری در این نشست از سرهنگ مرادی پرسید:

آیا پلیس در مورد حیوان آزاری هم ورود می‌کند؟
یعنی اگر هز کدام از شهروندان حیوان آزاری را مشاهده کنند و با آن مواجه شوند، آیا می‌توانند با پلیس تماس بگیرند خواستار این باشندکه خود پلیس مستقیما وارد عمل شود چون در حال حاضر هیچ ارگانی وجود ندارد که با پدیده زشت حیوان آزاری برخورد کند.
آیا پلیس این امکان را دارد که اگر به فرض من به عنوان یک شهروند با ۱۱۰ تماس بگیرم، پلیس در محل حضور پیدا کند و حیوان آزاری گزارش شده را بررسی نماید؟

سرهنگ مرادی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در پاسخ به سوال خبرنگار کمپین گفت:

این مورد در دستور کار قرار می‌گیرد و به منظور اینکه حقوق حیوانات رعایت شود، انشالله قرار است سامانه‌ای به همین جهت در ۱۱۰ تعریف شود. منتهای مراتب همان طور که قبلا هم گفتم باید طبق قانون در این رابطه و حیوانات بی‌سرپرست و بدسرپرست و رها شده جمع آوری، ساماندهی، نظارت و نگهداری شوند. تمامی این اقدامات از طرفی بر عهده شهرداری است و شهرداری لازم است با بر پا کردن سیستم‌های هوشمند حضوری فعال در این راستا داشته باشد.

سرهنگ مرادی در پایان افزودند:

از مردم می‌خواهم که در صورت مشاهده هرگونه حیوان آزاری در فضای حقیقی موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش کنند و چنانچه که موردی را نیز در فضای مجازی مشاهده کردند، مراتب را به پلیس فتا گزارش کنند. حالا انشالله با حسیاستی که شورای شهر و اعضای محترمی که در این جلسه حضور دارند در رابطه با این موضوع دارند، بنده فکر می‌کنم انشالله این قضیه در آینده به نحو شایسته‌ای ساماندهی شود و ما دیگر شاهد این گونه اتفاقات تلخ نباشم.

بیشتر بخوانید
پرداخت ١۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن ملی به متقاضیان

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

19 + 10 =

دکمه بازگشت به بالا