خبر ببر

ضرورت اعطای تسهیلات ارزان قیمت برای نوسازی تاکسی‌ها

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌ بر ضرورت اعطای تسهیلات ارزان قیمت برای نوسازی تاکسی‌ها تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری سروش، مرتضی ضامنی با اعلام این خبر، اظهار داشت:

به دلیل افزایش حدود ۱۱۰ برابری قیمت خودرو و نبود تسهیلات ارزان قیمت برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی روند نوسازی بسیار کندشده و نوسازی این ناوگان نیازمند اعطای تسهیلات ارزان قیمت است و و رقم پیشنهادی ما برای این تسهیلات حداقل ۵۰ میلیون تومان است تا رانندگان تاکسی با برخورداری از آن بتوانند خوردوهای تاکسی خود را نوسازی کنند.

وی ادامه داد: علاوه بر اعطای تسهیلات ارزان قیمت باید ارزش گواهی اسقاط برای نوسازی تاکسی‌ها افزایش یابد و به هربرگ پنج میلیون تومان و در مجموع به ۱۰ میلیون تومان برسد و این درحالی است که ارزش هربرگ گواهی اسقاط ۲ و نیم میلیون تومان است.

جزئیات نوسازی ۱۰ هزار تاکسی در سال ۹۸

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌ شهری کشور گفت: یکی از مشکلات موجود در خصوص نوسازی ناوگان تاکسیرانی، انباشت تعداد زیاد تاکسی‌های فرسوده است به طوری که اکنون ۱۵۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده در کشور داریم.

وی ادامه داد: اگر اقدامات لازم برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی انجام نشود، تعداد تاکسی های فرسوده کشور تا پایان سال ۹۸ به ۱۹۲ هزار تاکسی می‌رسد و در سال ۱۴۰۰ تعداد تاکسی‌های فرسوده به ۲۴۳ هزار دستگاه خواهد رسید.

ضامنی در مورد جزئیات نوسازی ۱۰ هزار تاکسی در سال ۹۸ افزود:

طرح نوسازی تاکسی‌ها از بهمن سال ۹۵ به عنوان یک طرح ملی و با مشارکت تمام سازمان‌های ذیربط آغاز و در ابتدای سال ۹۷ تعداد ۶۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه تاکسی نوسازی شد و این یک رکورد در نوسازی ناوگان تاکسیرانی بود.

تحویل ۱۵۰۰ دستگاه تاکسی

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌ شهری کشور در پایان، اظهار داشت:

سال ۹۷ با مشکلات شدیدی مواجه شدیم و شرکت خودروسازی به تعهدات خود برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی عمل نکرد و فقط ۱۵۰۰ دستگاه تحویل گرفتیم و با توجه به اینکه سال ۹۸ روند تولید خودرو بهتر شده است، تفاهنامه نوسازی ۱۰ هزار تاکسی را با شرکت خودروساز (ایران خودرو) منعقد کردیم که امیدواریم این روندنیز سرعت بیشتر بگیرد.

به گزارش خبرگزاری سروش، طرح نوسازی تاکسی ها فرسوده چندین سال متوقف شده بود تا اینکه از ابتدای سال ۹۵ دوباره این طرح با قرار نوسازی ۹۰ هزار دستگاه تاکسی از ناوگان تاکسیرانی شروع و قرار شد که با حجم ۱۸۶ هزار دستگاه تاکسی که به سن فرسودگی ۱۰ سال بر اساس قوانین موجود مصوبه هیات وزیران رسیده بودند، این نوسازی انجام شود.

بیشتر بخوانید: نیروهای مسلح به هرگونه ماجراجویی دشمن پاسخ پشیمان‌کننده می‌دهد

بیشتر بخوانید
بازار کارا چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا