شبکه‌های اجتماعی

ماجرای اعدام وحید خزایی چیست؟ آیا وحید خزایی اعدام می‌شود؟

وحید خزایی چند روز پیش پس از چند سال حضور در ترکیه تصمیم به بازگشت به ایران گرفت و به‌محض ورود به ایران در فرودگاه امام خمینی توسط نیروهای اطلاعات سپاه دستگیر شد. پس از دستگیری وحید خزایی، این پرسش برای بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی پیش آمد که جرم وحید خزایی چیست؟ اما در این بین بود که به‌یک‌باره بحثی مهم‌تر در پیش گرفته شد و آن بحث در مورد حکم اعدام وحید خزایی بود. با توجه به جرم وحید خزایی، او به اعدام نزدیک است. ماجرای حکم اعدام وحید خزایی در ادامه خواهد آمد.

فیلم دستگیری وحید خزایی در فرودگاه امام خمینی
فیلم دستگیری وحید خزایی در فرودگاه امام خمینی

ماجرای اعدام وحید خزایی

وحید خزایی قبل از آن که ایران را به مقصد ترکیه ترک کند، در ایران دستگیر شد. دستگیری او در ایران به‌جرم رابطه‌های متعددی بود که با دختران برقرار کرده بود و شکایتی بود که برخی از آن دختران از او داشتند. او پس از دستگیری در ایران، توانست رضایت آن دختران را جلب کند و سپس به ترکیه برود. گفته می‌شود سفر او به ترکیه و اقامت‌اش در ترکیه ناشی از پذیرفتن درخواست‌اش برای پناهندگی در ترکیه است.

او از سال ۹۴ تا چند روز پیش در ترکیه زندگی می‌کرد و در طی این چند سال یکی از شاخ‌های اینستاگرام بود. خزایی ویدئوهایی از حضور دختران متعدد در خانه‌اش در ترکیه در صفحه‌ی شخصی‌اش منتشر می‌کرد، اما به‌یک‌باره صفحه‌اش از بین رفت و مدت زیادی در اینستاگرام به‌طور مستقیم فعال نبود. تا این‌که چند روز پیش به ایران بازگشت و در فرودگاه دستگیر شد.

حکم اعدام وحید خزایی

گفته می‌شود آن‌چه که دستگیری وحید خزایی را در پی داشته، بیش از آن که رابطه‌های او با دختران و فعالیت‌های خارج از عرف‌اش در اینستاگرام باشد، توهین‌های او به مقامات بلندپایه‌ی جمهوری اسلامی ایران و خصوصاً توهین‌های‌اش به برخی مقدسات مذهبی است. همین‌ها هستند که می‌توانند جرم او را به فساد فی‌الارض تبدیل کنند و معمولاً در ایران هم حکم مفسد فی‌الارض اعدام است.

بیشتر بخوانید
تغییر جلد کتاب ریاضی سوم دبستان به‌شدت جنجالی شد

در واقع در حال حاضر وحید خزایی چند جرم محرز دارد. نخست رابطه‌های متعدد او در ترکیه و انتشار فیلم‌های آن در صفحات عمومی، دوم مدیریت سایت شرط‌بندی و سوم و از همه مهم‌تر توهین به مقدسات دینی و توهین به مقامات جمهوری اسلامی.

باید دید آیا برای وحید خزایی نیز به جرم فساد فی‌الارض حکم اعدام صادر می‌شود یا خیر؟

البته درآخر باید اشاره شود که بازگشت وحید خزایی به ایران آن‌هم باوجودی‌که می‌داند اولاً پناهنده‌ها نباید ریسک بازگشت به ایران را بپذیرند و ثانیاً می‌داند که بارها به مقامات ایران و مقدسات مذهبی توهین کرده بسیار مشکوک است.

همچنین بخوانید: حکم اعدام روح الله زم صادر شد

عطر نوید محمدزاده هم آمد!

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا