خبر ببر

اعتراض کشاورزان اصفهانی به غیر قانونی بودن برداشت آب زاینده‌رود

روز گذشته شماری از کشاورزان شرق و غرب اصفهان در جهت اعتراض به طرح غیرقانونی انتقال و برداشت آب رودخانه زاینده ‌‌رود بن بروجن، در سه راهی چادگان تجمع کردند.

خبرگزاری ایلنا در این رابطه نوشته:

مهم‌ترین خواسته کشاورزان اصفهانی اجرای قانون بر اساس مصوبات شورای عالی آب است. در همین خصوص مقرر شده کشاورزان به سمت رودخانه زاینده‌رود حرکت کنند و مسیرهای پمپاژ آب را که به گفته آنها غیرقانونی است، دنبال کنند.

این در حالی است که صبح روز گذشته دادستان اصفهان اطلاعیه داد هرگونه تجمع با عنوان مطالبات حوزه کشاورزی و زاینده‌رود، بدون مجوز شورای تامین استان ممنوع است و با عوامل مخل نظم عمومی برخورد در این جریان برخورد خواهد شد. بنابر این اطلاعیه دستگاه‌های امنیتی نیز در حال شناسایی افراد مرتبط با گروه‌های معاند هستند. دادستانی اصفهانی همچنین افزوده بود، مطالبات کشاورزان اصفهانی در سال‌های اخیر، به موضوعی که مورد سوء استفاده جریان‌های معاند قرار گرفته، تبدیل شده و عوامل نفوذی، مترصدِ جهت‌دهی اعتراضات کشاورزان زحمتکش اصفهانی در راستای نیل به اهداف خرابکارانه خود برآمده‌اند.

در ادامه توجه شما مخاطبان ارجمند مجله اینترنتی خبرببر را به ویدئویی از تجمع اعتراض آمیز روز گذشته کشاورزان شرق و غرب اصفهان به ماجرای طرح غیرقانونی برداشت آب رودخانه دوست داشتنی و خاطره‌انگیز زاینده‌رود در برونجن، در سه راهی چادگان جلب می‌نماییم.

 

بیشتر بخوانید
راهنمای انتخاب تعمیرکار برای تعمیر یخچال و تعمیر ماشین لباسشویی

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

یک × 5 =

دکمه بازگشت به بالا