تکنولوژیجهان

کارمندان اپل علیه طرح کاری این شرکت تجمع کردند

بر اساس گزارش‌ها، کارمندان اپل کارزاری را علیه برنامه‌های تیم کوک برای بازگشت گسترده کارمندان به دفتر کار آغاز کرده‌اند.

بر اساس گزارش بی‌بی‌سی، این اعتراض پس از آن اتفاق افتاد که در هفته گذشته رئیس اپل طی بیانیه خطاب به تمامی کارمندان گفت آنها تا ماه سپتامبر باید حداقل سه روز در هفته در دفتر حضور داشته باشند. طبق بیانیه داخلی که سایت خبری The Verge به دست آورده است، کارکنان خواستار انعطاف پذیری بیشتر هستند. در این بیانیه آمده است که سیاست اپل برخی از همکاران ما را مجبور به ترک کار کرده است. کارمندان می‌گویند:

بدون انعطاف پذیری از جانب اپل، بسیاری از ما احساس می‌کنیم باید بین ترکیبی از خانواده، سلامتی و توانمندی برای انجام بهترین کار، یا بخشی از اپل، یکی را انتخاب کنیم.

در این بیانیه همچنین آمده است: طی سال گذشته ما اغلب نه تنها شنیده نشده‌ایم، بلکه گاهاً فعالانه نادیده گرفته می‌شویم. آنها مدیریت را به قطع ارتباط با کارمندان در مورد کار از راه دور متهم می‌کنند.

وبسایت خبری The Verge گزارش داد که این نامه هفته گذشته برای جمع آوری امضا به کارمندان اپل ارسال شده است. در نامه گفته شده است که این یک دادخواست نیست، هرچند ممکن است به یک دادخواست شباهت داشته باشد.

در یادداشت آقای کوک خطاب به کارمندان گفته شده است که او هم فعالیت‌های شخصی خود را از دست داده و می‌داند که تنها نیست. او در ادامه گفت که سه روز در هفته نیاز به حضور در دفتر کار در سراسر هیئت مدیره اعمال می‌شود. گروه‌هایی که نیاز به کار حضوری دارند، باید یک هفته چهار یا پنج روزه در دفتر حضور داشته باشند.

بیشتر بخوانید
بازیافت جامبو جت چقدر سخت است؟

در دادخواست کارمندان که توسط The Verge، منتشر شده آمده است:

  • اپل تصمیمات دورکاری را به خود تیم‌ها واگذار ‌کند.
  • یک نظرسنجی در سطح شرکت در مورد این موضوع در بین تیم‌ها و کل شرکت برگزار شود.
  • در مصاحبه‌ها به طور خاص در مورد دورکاری از کارمندان سوال شود.
  • طرحی برای پذیرش معلولیت‌ها هم از طریق دورکاری و هم کار حضوری اجرا شود.
  • اطلاعاتی در مورد اثرات محیطی کار حضوری در محل در مقایسه با دورکاری ارائه شود.

گوگل نیز قبلاً دستوراتی مشابه برای کارمندان صادر کرده و به آنها گفته است که تا ماه سپتامبر، سه روز در هفته به کار خود برگردند. اما سایر غول‌های فناوری، با آرامش بیشتر در جهان، رویکرد آرام‌تری را برای بازگشت به کار خود در پیش گرفته‌اند.

فیس‌بوک اعلام کرده که معتقد است کار از راه دور «آینده» است و ممکن است کارکنان به کار خود در خانه ادامه دهند. و تا ماه مه سال ۲۰۲۰، توییتر به کارمندان خود گفت که آنها می‌توانند «برای همیشه» از خانه کار کنند. اما با توجه به این نکته که فقط در صورتی این امر امکان‌پذیر است که نقش کارمند به گونه‌ای باشد که امکان دورکاری در آن وجود داشته باشد.

قوانین دورکاری و کلاس‌های آنلاین | آشنایی با قوانینی که آزار دهنده هستند!

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

سه × یک =

دکمه بازگشت به بالا