اقتصادیبین‌المللیتکنولوژیجهانحوادثسیاسی

اعتراض در السالوادور علیه استفاده از بیت کوین به عنوان وجه قانونی

به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، هزاران نفر از معترضان در السالوادور به خیابان‌ها آمده‌اند و از معرفی بیت کوین به عنوان پول قانونی این کشور خشمگین شده‌اند.

نایب بوکله رئیس جمهور السالوادور می‌گوید این رمز ارز بیت کوین به سالوادورایی‌هایی که در خارج از کشور کار می‌کنند کمک می‌کند تا پول خود را به راحتی به خانه بازگردانند. اما تظاهرکنندگان می‌ترسند که این امر باعث بی‌ثباتی و تورم در این کشور فقیر آمریکای لاتین شود. برخی از معترضان یک دستگاه جدید استخراج بیت کوین را به آتش کشیدند، در حالی که برخی دیگر تابلوهایی با نوشته «بوکله دیکتاتور است» در دست داشتند.

السالوادور اولین کشوری بود که هفته گذشته اعلام کرد در کنار دلار آمریکا از ارز مجازی به عنوان وجه قانونی استفاده خواهد کرد. تظاهرکنندگان در دویستمین سالگرد استقلال این کشور در سان سالوادور پایتخت این کشور تجمع کردند و پلاکاردهایی با نوشته‌های «نه به بیت کوین» و «احترام به قانون اساسی» برافراشتند. آنها رئیس جمهور را متهم می‌کنند که از ابزارهای استبدادی برای محکم کردن پایه‌های قدرت خود استفاده می‌کند. آقای بوکله به کنترل قوه قضائیه پرداخته است که اخیراً به او اجازه داد با وجود محدودیت‌های قانونی، برای دومین دوره متوالی نامزد ریاست جمهوری شود.

یکی از معترضین به نام دورا ریورا، به خبرگزاری رویترز گفت:

باید امروز صبح همه بگوییم دیگر بس است! آنچه دولت انجام می‌دهد متکبرانه است، خودکامگی است.

اما آقای بوکله هنوز از حمایت قوی در السالوادور برخوردار است، به طوری که نظرسنجی اخیر روزنامه‌ها نشان می‌دهد ۸۵.۷ درصد مردم رئیس جمهور را تایید می‌کنند.

قانون جدید خرید و فروش بر پایه بیت کوین در السالوادور

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
بیشتر بخوانید
اگر اصولگرایان با آمریکا مذاکره کنند بهتر است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

2 + 3 =

دکمه بازگشت به بالا